Cena
Štítek
Dostupnost
Zboží od
Autor
Vydavatel
Knižní série
Knižní edice
Pod termín „společenský román“ lze zařadit ledacos. Psychologické drama, neotřelé osudy, občas i něco o vztazích a lásce. Jednu vlastnost ale tyto knihy mají společnou – nejde o prvoplánovou spotřební literaturu. Postavy obvykle překračují hranice černobílého moralizování, mají uvěřitelnou motivaci a na poslední stránce knihy se s nimi budete loučit jen neradi. Nejen proto, že definice společenského románu je opravdu volná, zde najdete celou řadu žánrů, které sahají od thrilleru až po romantiku.
- Řadit podle
- Doporučujeme
- Nejnižší ceny
- Nejvyšší ceny
- Hodnocení
- Nejprodávanější
Patrick Roth vypráví neuvěřitelný příběh Josefa z Nazaretu jako zoufajícího si člověka, líčí jeho hlubokou víru a neposlušnost vůči Bohu. Román zároveň pátrá po možnosti nového počátku.
můžete mít 16.1. - 17.1.
Annie má jednatřicet let a zrovna se vzpamatovává z těžkého rozchodu. Po sérii událostí zahrnujících náhodného milence a pokus sehnat mu zajímavý dárek skončí s podivuhodným obrazem, který skrývá víc, než se na první pohled zdá.
můžete mít 16.1. - 17.1.
Zpověď hlavního rozhodčího Romana Poláka, který pískal čtvrt století, z toho 12 let extraligu. Ukončil kariéru, už nemá co skrývat. Jak začal? Jak se dostal nahoru? Kdy vytvořil světový rekord v počtu trestných minut na jedno utkání? Kolik si pískáním vydělal?
můžete mít 15.1. - 17.1.
Vzpomínková próza překladatele a publicisty Jána Roznera vyšla na Slovensku v roce 2009 a hned se stala slovenskou Knihou roku. Formálním rámcem jsou vzpomínky na události v době od smrti do pohřbu jeho ženy Zory Jesenské roku 1972.
můžete mít 16.1. - 17.1.
V Nicově a okolí patřil k místním rekvizitám policajt zvaný Hurvínek. Toho jednou, někdy koncem padesátých let, přivolali na louku, kam se snesl balon s americkými letáky, vypuštěný z Bavorska.
můžete mít 15.1. - 17.1.
Soubor vzpomínek a příběhů Život v napětí a míru Rudolfa Rodena, pražského rodáka žijícího v Kanadě, je skromným výběrem z bohaté autorovy tvorby. Životní vzpomínky (předválečný život za první republiky, holokaust.
můžete mít 15.1. - 17.1.
Sugestivní a ojediněle otevřená zpověď sudetského Němce, rodáka z Bruntálu, který se dosud nesmířil s „odsunem“ či „vyhnáním“ původního německého obyvatelstva z českého pohraničí.
můžete mít 15.1. - 17.1.
„Láska za časů YouTube“ Sedmnáctiletá youtuberka Cali se připravuje na maturitu a po svém se vyrovnává s popularitou na sociálních sítích.
můžete mít 16.1. - 17.1.
Námětem románu jsou životní osudy světoběžníka a osvícence slovenského původu Mórice Beňovského (1746–1786).
můžete mít 16.1. - 17.1.
Miliony čtenářů po celém světě si oblíbily verše, prózy i originální ilustrace Rupi Kaur.
můžete mít 12.1. - 13.1.
Nositel Pulitzerovy ceny Richard Russo přichází s novým románem o nezdolnosti přátelství a o jeho složité povaze. Jednoho zářijového dne se na ostrově u pobřeží Massachusetts ve svých šestašedesáti letech sejdou tři kamarádi.
můžete mít 16.1. - 17.1.
Elisabeth Parkerová opouští uprostřed školního roku prosluněné kalifornské pláže a odlétá do deštivé Anglie. Tam se ubytuje u naprosto cizích lidí, s nimiž má strávit následující měsíce. Pro dospívající dívku je to příliš mnoho změn.
můžete mít 31.1. - 5.2.
Psychologický román
Tradici komorních dramat se nedávno podařilo oživit Paule Hawkins. Její Dívka ve vlaku se stala mezinárodním bestsellerem a byla následována celou řadou více či méně úspěšných napodobitelů (mezi ty nejlepší patří například Shari Lapena nebo Sarah Pinborough. Schéma poutavého příběhu s omezeným počtem postav, nespolehlivým vypravěčem a postupným rozplétáním děsivého tajemství si od ní rádi vypůjčují i autoři jiných žánrů – např. úspěšný thriller Na dostřel od Taylora Adamse si vystačil se dvěma postavami a vzdáleným přízrakem psychopatického odstřelovače. Pomyslný předěl mezi psychologickým dramatem a romány zaměřenými na mezilidské vztahy tvoří knihy Jodi Picoultové, Joy Fieldingové nebo Sandry Brown. Nejvíce se vymyká asi právě Sandra Brown, která svou tvorbu dělí mezi společenské romány a thrillery.
Vztahová dramata
Podobně jako se občas jen stěží najde hranice mezi společenským románem a thrillerem, šlo by i celou řadu společenských románů zařadit mezi romantickou literaturu. Na hlubokém sondování mezilidských vztahů stojí třeba díla Liane Moriarty, Jojo Moyesové nebo Barbary Woodové (ta si zamilovala i zasazování svých příběhů do více či vzdálených historických epoch). Pozadu ale nezůstávají ani známé české autorky jako je Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková nebo Radka Třeštíková. Jejich knihy se staly na tuzemském knižním trhu fenoménem a každá další novinka je netrpělivě očekávaná.
Erotické romány
I tady se společenské romány překrývají s romantikou; vášnivé a svůdné čtení je však daleko častěji řazeno právě mezi ně. Pokud hledáte nějakou žhavou literaturu pro chvíle oddechu, nehledejte dále! Z psané erotiky vytvořila mainstream především E. L. Jamesová se svou veleúspěšnou vášnivou sérií Padesát odstínů šedi. Po ní následovala celá řada lepších i horších autorů s vlastní tvorbou z různorodého prostředí. Mezi ty nejlepší patří třeba Sylvia Day, Alice Clayton, Jasinda Wilderová nebo Christina Lauren.Jedna z nejlepších autorek přes erotické romány Sylvia Day a její sága Crossfire – série 1, Crossfire – série 2, Crosfire – série 3