Semo Rajče tyčkové - Tornádo F1 35s - série Nej
Popis
Lycopersicon esculentum Mill. / Rajče
Popis:
Rajčata jsou náročnou kulturou vyžadující pečlivou agrotechniku. Vyžadují teplou a chráněnou lokalitu. Půdu na podzim vyhnojíme chlévskou mrvou. Při předpěstování sadby provádíme výsev v březnu. Ve stadiu začátku tvorby pravých listů rostliny přepikýrujeme. Do nevytápěných rychlíren vysazujeme v druhé polovině dubna, ven na záhon po 15. květnu, 3 – 4 rostliny na m2. Tyčkové odrůdy během vegetace vysazujeme k opoře a odstraňujeme boční výhony z úžlabí listů. Zajistíme pravidelnou zálivku v delších časových intervalech. Největší potřeba vody nastává
v době tvorby plodů, menší potřeba vody je při zrání plodů. Zaléváme vždy po sklizni, abychom snížili nebezpečí praskání plodů. Výhodná je zálivka podmokem.
HTS: 3,2 g
V 1 g: 311 semen
Výsev: březen – duben
Sklizeň: červen – říjen
Odrůda:
TORNÁDO F1 – kolekce NEJ – poloraný plastický hybrid s univerzálním použitím, poskytující stabilní výnosy. Plody o hmotnosti 80 –100 g jsou kulovité až ploše kulovité, hladké, bez žíhání, ve zralosti tmavočervené. Vyžaduje vyrovnaný vláhový režim, aby se předešlo praskání plodů.
Rajče tyčkové: TORNÁDO F1 (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kolíkový)
Popis:
Poloraný plastický hybrid s univerzálním použitím, poskytující stabilní výnosy. Plody jsou kulovité až ploše kulovité, hladké, pevné. Nezralé plody bez žíhání, zralé tmavočervené. Vyžaduje vyrovnaný vláhový režim, aby se předešlo praskání plodů.
Rajčata jsou náročnou kulturou vyžadující pečlivou agrotechniku. Vyžadují teplou a chráněnou lokalitu. Půdu na podzim vyhnojíme chlévskou mrvou. Při předpěstování sadby provádíme výsev v březnu. Ve stadiu začátku tvorby pravých listů rostliny přepikýrujeme. Do nevytápěných rychlíren vysazujeme v druhé polovině dubna, ven na záhon po 15. květnu, 3 – 4 rostliny na m2.
Tyčkové odrůdy během vegetace vysazujeme k opoře a odstraňujeme boční výhony z úžlabí listů.
Zajistíme pravidelnou zálivku v delších časových intervalech. Největší potřeba vody nastává v době tvorby plodů, menší potřeba vody je při zrání plodů. Zaléváme vždy po sklizni, abychom snížili nebezpečí praskání plodů. Výhodná je zálivka podmokem.
Hnojení:
- N 120 kg N / ha
- P 100 kg P2O5 / ha
- K 130 kg K 2O / ha