10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 21377073

Chante Clair Mýdlo na praní Marseilské 300g tuhé

Chante Clair Mýdlo na praní Marseilské 300g tuhé

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Pravé Marseilské mýdlo na praní s charakteristickou vůní čistoty. Celý popis
Produkt je momentálně nedostupný.
92 Kč
Zboží od: TvFit.cz
92 Kč
S novou kartou za

Popis

Pravé Marseilské mýdlo na praní s charakteristickou vůní čistoty. Vůně je vyrobena tradičním patentovaným složením vysoce kvalitních esencí. 
Prací mýdlo s Marseillskou vůní. Prostředek účinně odstraňuje skvrny a špínu, chrání vlákna a barvy oděvů, nedráždí pokožku a přináší prádlu dlouhotrvající svěžest. Má vysokou životnost a jeho tvar zajišťuje jednoduchost v používání.
Výrobek je 100% ekologický, obsahuje vzácné přírodní látky a neobsahuje žádná barviva.
Chante Clair Chic Savon Marseille pravé originální marseilské tuhé mýdlo 250 g
Jak si vyrobit eko prací prostředek
Jedná se o mýdlový prací prostředek, pro který se vžil název jelení sliz, prací sliz, prací gel či mýdlový gel.
Co budete potřebovat:
Kostku pracího mýdla (případně již nastrouhané mýdlové vločky):  Na trhu je jich několik druhů. Nejlevnější je jádrové mýdlo – stojí do deseti korun. Hodně z nás ho ještě zná pod názvem mýdlo s jelenem. Běžná kostka pracího mýdla váží 175g.
Prací sodu: Sehnat můžeme krystalickou nebo práškovou. Soda rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny, desinfikuje. Je součástí většiny běžných pracích prášků. Cena je zhruba do 25 korun za kilogram krystalické sody, 15 korun za 300 g sody práškové. Prášková soda je asi třikrát účinnější než krystalická, proto se jí dává třikrát méně. Ovšem na druhou stranu obsahuje složku, která se usazuje jako šedý povlak, lépe se tedy osvědčuje soda krystalická. Soda je dráždivá, manipulujte s ní opatrně.
Jak na to:
Mýdlo (175 až 250 g – vyzkoušejte) nastrouháme a nasypeme do kyblíku s litrem horké vody a necháme rozpustit. Dolijeme 5 litrů horké vody, stále mícháme, přidáme sodu – zhruba 250g krystalické nebo 100g práškové, také necháme rozpustit. Příprava zabere asi 15 minut. Po vychladnutí vznikne hustší sliz. Perete-li často, připravte si dvojnásobnou dávku.
Dávkování
250–500 ml podle stupně znečištění prádla, nejlépe přímo do bubnu pračky. Používate-li odložený start, nenechte nezředěný sliz na prádle, nejlíp vložit i s odměrkou. Pět litrů slizu tedy stačí na 10–20 prače. Při tvrdší vodě přidejte ke každému praní půl až jeden kelímek prací sody.
Jak na skvrny
Některé skvrny sliz úspěšně odstraní (záleží nejen na původu skvrny, ale i na druhu tkaniny a na stáří skvrny), některým je lépe pomoci. Perfektní je žlučové mýdlo (k dostání v drogeriích či na internetu). Skvrnu stačí namočit, žlučovým mýdlem potřít, nechat působit a pak přidat k ostatnímu prádlu.  Lze koupit také mýdlo na skvrny s čistě rostlinným složením (bez hovězí žluči) anebo od firmy Sonett, kde žluč pochází z ekologických farem.
K bílému prádlu se osvědčilo přidat trochu soli na skvrny – perkarbonát sodný. Rozpadá se při praní na aktivní kyslík, který má dezinfekční a bělicí účinky, a sodu. Sůl na skvrny vyrábí více firem, k dostání je v prodejnách zdravé výživy (například tam, kde prodávají mýdlové ořechy) anebo opět na internetu.
Máchání
Místo běžné aviváže můžeme použít obyčejný 8% ocet. Ten pomáhá odstranit zbytky pracího prášku, čistí pračku. Vůně octa při schnutí prádla vyvane. Do přihrádky na aviváž ho stačí dát dvě lžíce, dle jiného receptu 100–150 ml.
Tipy na závěr
Ve slizu lze prát všechno běžné prádlo a při všech teplotách. Maminky si ho chválí především na praní plen a dětského prádla, a to například u dětí s atopickým exémem. Při ručním praní použijte rukavice – soda hodně vysušuje pokožku. Skladovat ve kbelíku s víkem (např. od barev). Sliz pravděpodobně nepere tak dobře jako neekologické prášky s optickými zjasňovači apod. Příčinou neúspěchu může být i tvrdá voda. Při tvrdé vodě zvyšte dávkování. Osvědčilo se nepřeplňovat pračku a nastavit trojité máchání. Namísto předpírky můžete namáčet přímo v pračce – pračku zapnout, nechat párkrát protočit, vypnout a po dvou hodinách namáčení zase zapnout. Usazeniny se v pračce se dělají pouze z malého dávkování slizu, případně pokud mácháme studenou vodou. Prací sliz se uplatní také při čištění sporáku, trouby, koupelny, koberců aj.