Značka
Cena
Štítek
Dostupnost
Zboží od
Autor
Knižní série
Vydavatel
Komiks, comics, comix nebo grafická novela. Ať už knížkám, kde příběh vypráví kromě textu také obrázky, říkáte jakkoli, společné mají jedno. Filmový spád, rychlou akci a názornost, díky které si tento specifický žánr získal srdce nejen mladších čtenářů.
- Řadit podle
- Doporučujeme
- Nejnižší ceny
- Nejvyšší ceny
- Hodnocení
- Nejprodávanější
Nejnovější číslo oblíbeného měsíčníku.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Bude to pořádná pecka! Simpsonovští školní delikventi mají životní příležitost provést rošťárnu svého života.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Legrace až k prasknutí! Tentokrát se budeme cpát a smát, až se nám budou dělat boule za ušima!
můžete mít 17.1. - 19.1.
Bart má vyhlídnutý komiks… ale Komiksák je mu ho ochotný dát pouze pod podmínkou, že mu udělá kompletní seznam všech komiksových zvukových efektů.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Světe, třes se! Z Barta se stane komiksový scenárista a začne psát svého nejoblíbenějšího hrdinu – Radioaktivního Huga.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Hrůza ze školních tříd! Do školy vstoupil strach a děs.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Připravte se na katastrofu! Už jsme četli hrozivé příběhy o tom, jak se Bart Simpson naklonoval a pobíhal pak v několika kopiích.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Bartovi se splní jeho sen – dostane komiks zadarmo.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Jubilejní padesáté číslo!
můžete mít 17.1. - 19.1.
Válka sourozenců! Ve Springfieldu hrozí vypuknout válka pohlaví.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Bart Simpson se rozhodne zúčastnit soutěže o nejlepší fórek… což znamená pro ředitele Skinnera obrovské riziko.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Přímo modelový komiks! Bart a spol. si pořídí model káry Radioaktivního Huga.
můžete mít 17.1. - 19.1.
Český komiks
Zatímco v předrevoluční éře u nás reprezentoval komiks pro děti především legendární Čtyřlístek a komiks dospělácký geniální malíř Kája Saudek, v devadesátých letech na náš trh konečně vtrhli američtí superhrdinové. Nutno dodat, že ti jediní z něj nikdy nezmizeli – v novém miléniu totiž prošla image komiksu u nás překotným vývojem.
Superhrdinové
Nejslavnější z hrdinů, česky s láskou přezdívaných „pláštěnkáři“, patří pod společnosti DC a Marvel – dva vydavatelské giganty, kteří spolu zápolí nejen na stránkách knih a sešitů, ale i na stříbrném plátně a televizních obrazovkách. Zatímco postavy z univerza DC jsou takřka živoucí polobozi, rozhodující o osudu světa a vesmíru (dokonalý Superman, zachmuřený Batman nebo ultrarychlý Flash) Marvel vsadil spíše na vtip a propojení každodenního života se zachraňováním světa (Spider-Man bydlí v podnájmu u tety, Hulk jen tak tak zvládá záchvaty vzteku a Iron Man se z excentrického nezodpovědného playboye stává nedobrovolným vůdcem týmu nadlidí, kteří ho překonávají silou i schopnostmi).
Komiks pro dospělé
Tím ovšem vývoj komiksového fenoménu u nás pouze začíná. První vlaštovkou komiksového čtení pro starší čtenáře se u nás stal Lobo. Nutno říci, že šlo o vlaštovku hrubou, zlou, věčně opilou a se sklony k extrémnímu násilí. Jeho eskapády, které jako by vypadly ze scénáře k akčnímu filmu z osmdesátých let, vydláždily trasu pro vážnější série, jako je Sin City Franka Millera nebo kultovní zombie odyseu Živí mrtví.
Postupem času se dostalo i na náročnější díla světově proslulých autorů. Nešlo přitom jen o knihy, kde tečou potoky krve – v knihách Alejandra Jodorowskéhog, Moebia nebo Enkiho Bilala se pojí fantastické sci-fi světy s politickými a filozofickými tématy, které doprovází dechberoucí kresba. Decentní erotiku potom kromě českého nestora Saudka zastoupili také uznávaní umělci jako Milo Manara nebo Paolo Serpieri. Komiksovým fajnšmekrům je přímo určená celá sběratelská edice Legendy evropského komiksu, ve které se stěžejním dílům dostává vydavatelské péče, jakou si zaslouží.Manga
Japonská manga vtrhla na český komiksový trh počátkem desátých let doslova jako vichřice. Vyšlo již několik set knih od japonských autorů a popularitu si získaly především série zaměřené na teenagery – nindžovský Naruto, postapokalyptický Útok titánů, akční sci-fi Alita, steampunkový Ocelový alchymista, zombie noir Tokijský ghúl nebo nekompromisní Gantz. Pokud chcete zkusit něco naprosto nového a neotřelého, proč nezkusit mangu?