Cena
Štítek
Dostupnost
Zboží od
Autor
Vydavatel
Knižní série
Love story – loučení – rodinné ságy - intimita – slzy štěstí i smutku, nová přátelství i konflikty, to vše obsahují romány pro ženy. Základním kamenem romantické prózy jsou vztahy. Zamilované i životem zklamané postavy hrají prim v každém romantickém příběhu.
- Řadit podle
- Doporučujeme
- Nejnižší ceny
- Nejvyšší ceny
- Hodnocení
- Nejprodávanější
V románu Milana Tesaře Deník rodícího se otce je obsažen v různých podobách vztah otce a syna. Ta hlavní je sevřena v čase, kdy ústřední postava knihy, čtyřicetiletý novinář Simon, čeká se svou manželkou dítě, syna.
můžete mít 29.11. - 3.12.
Příběh o zdánlivě obyčejných lidských osudech. Do života hlavních hrdinů zasahuje minulost a převrací zaběhlý stereotyp. Příjemným oživením je i slovenština, která zaznívá z úst jedné z důležitých postav, a právě tak jako obrázky slovenské ilustrátorky K.
můžete mít 2.12. - 4.12.
Nárazový tón zvonu A1 Mileny Fucimanové se skládá ze sedmi vzájemně propojených příběhů, které spojuje jedno místo a podobný problém. Každá z postav prožívá své vlastní bolavé střetnutí s těmi, které miluje.
můžete mít 2.12. - 4.12.
Je vám přes čtyřicet, děti se osamostatnily, manželství už vás nemůže ničím překvapit. V téhle životní etapě však dozrává nový, dosud opomíjený problém. Máte stárnoucí, nemocné, čím dál závislejší rodiče.
můžete mít 28.11. - 29.11.
Příběh Sylvy, Marie a Jana přibližuje dilemata a kontroverze pozdního milostného života, důstojnosti a smrti. Staví před nás ale také závažné otázky: kdy a jak vzdáme život, kdo o tom má právo rozhodnout a kde jsou hranice naší i cizí důstojnosti.
můžete mít 28.11. - 29.11.
Knížka završuje cyklus románů, provázející terénem zralých žen. Tři hlavní hrdinky řeší jak se vyrovnat s pocitem křivdy, zda se vzdát nároku na potrestání a odpustit. A jak se zachovat když do hry vstupuje nevinnost sedmileté holčičky?
můžete mít 28.11. - 29.11.
Dvěma hlavním hrdinkám úspěšné knihy Orinokem k přechodu, Ireně a Janě dýchá za krk padesátka, už ví o životě své a nebrání se skepsi a uměřenému cynismu.
můžete mít 28.11. - 29.11.
Autorka ve své druhé prozaické knize vypráví příběh mladé fotografky Hany, která na počátku sedmdesátých let v panice před hrozbou ústrků ze strany režimu uteče pomocí fingovaného sňatku do Londýna, kde v naprostém osamění prožívá krušné začátky emigrace.
můžete mít 2.12. - 4.12.
Shay Bastableová je žena ve středním věku, která se obětuje pro druhé. Podporuje svého manžela, stará se o svou matku i o své již dospělé děti. Zapomíná přitom na svůj vlastní život, náhle však přijde šok a vystřízlivění.
můžete mít 29.11. - 3.12.
Tri odcudzené sestry, tri osamelé osudy. Dokážu si z čriepkov spomienok poskladať vzťah, ktorý im celý život chýbal? Po smrti matky sa v rodičovskom dome stretávajú jej dcéry, aby zorganizo-vali pohreb.
můžete mít 28.11. - 29.11.
Novela zkoumá čtyři generace prvorozených synů z jednoho hnízda, které, každého jinak, poznamenaly nemilosrdné velké dějiny i jejich vlastní sny a zrady. Hutnému poetickému textu v tom pomáhají čtyři podmanivě barevné obrazy Lenky Kozlíkové.
můžete mít 29.11. - 3.12.
Román Boletus arcanus, jehož autorem je úspěšný český spisovatel Miloš Urban, si pohrává s klasickou českou vášní – houbařením. Vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil.
můžete mít 2.12. - 4.12.
Klasická romance
Jednou z prvních žen na poli romantické literatury byla např. anglická spisovatelka Jane Austenová s díly jako je Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek. Za důležitou romantickou prózu můžeme považovat i dílo Jana Eyrová od Charlotte Brontëové, které dnes již řadíme ke klasickým dílům anglické literatury. Už dávno se ale nejedná o literaturu psanou pouze ženami.
Přečtěte si recenzi z jednoho nejslavnějších románů Jane Austenové Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit
Největší hvězdy romantiky
Zlomená srdce najdete i v knihách současníků Danielle Steelové nebo Nicholase Sparkse, dvou dlouhodobých ikon romantického žánru. Steelová je jedním z nejčastěji překládaných a vydávaných autorů světa a její romány se zpravidla odehrávají v lepší společnosti. Sparkse proslavil především poutavý milostný román Zápisník jedné lásky. Tento příběh o ztracené a znovu nalezené lásce byl jako jeden z mnoha i úspěšně zfilmován. Romantika je vůbec často zdrojem a inspirací pro filmové tvůrce.
Romantika v tuzemsku
Z českých autorů si zvláštní pozornost zaslouží např. nejprodávanější český spisovatel Michal Viewegh - mimo jiné držitel prestižní Ceny Jiřího Ortena z roku 1993 nebo Magnesia Litera (2005). Výborné jsou ale i silné knihy Aleny Mornštajnové o vyrovnávání s minulostí, romány Lenky Lanczové, které dospívaly se svými čtenářkami nebo dramatické příběhy plné zvratů z pera Kláry Janečkové.
Moderní světová romantika
Královnami současné romantiky lze nazvat Noru Roberts, Jodi Picoult nebo Jojo Moyes. Poslední jmenovaná je jedním z mála autorů, kteří hned dvakrát získali cenu pro nejlepší romantický román roku. Mezi její nejznámější díla patří Poslední dopis od tvé lásky a Než jsem tě poznala.
Občas rozčeří stojaté literární vody i nějaký úspěšný debutant (Nicola Harrison, L.J.Shen, Sarah Mitchell) nebo nový žánr – v poslední době např. LGBT knihy, kde se láska neomezuje jen na muže a ženu (Muffin a čaj; Já, Simon; Wil Grayson, Will Grayson a další).
Přečtěte si recenzi z filmovaného románu od Jojo Moyes Než jsem tě poznala.
Erotická literatura
Okruh ženských románů je opravdu rozmanitý a chuť na romantický příběh (příp. knihu s větší či menší špetkou erotiky) má ve většině případů někdy každý z nás. Průkopnicí moderní erotické literatury se stala bezesporu E. L. Jamesová se svou veleúspěšnou vášnivou sérií Padesát odstínů šedi. Po ní následovala celá řada lepších i horších autorů s vlastní tvorbou. Mezi ty nejlepší patří třeba Sylvia Day, Alice Clayton nebo Christina Lauren.
Historická romance
Nemalou část literatury pro ženy zahrnují i historicko-romantické knihy. Tato široká oblast zahrnuje nejen čistě historické příběhy, ale i velmi oblíbené téma prolínaní dvou časových rovin – viz např. kolekce Barbary Erskinové či Diana Gabaldon. Velkou popularitu si získaly také knihy ze světa anglické aristokracie. Pohledné uhlazené lordy, vášnivé i cudné dámy a občas i nějakého nespoutaného skotského šlechtice najdete třeba v knihách od Hannah Howell, Callen Gayle nebo Amy Jarecki.