Soler&Palau Digestoř HP-60 E N Plus, šířka 60 cm, 3 rychlosti, LED osvětlení (2x 3W), kovový tukový filtr, průtok vzduchu až 272 m³/h, výkon 115 W, bílá
Soler&Palau Digestoř HP-60 E N Plus, šířka 60 cm, 3 rychlosti, LED osvětlení (2x 3W), kovový tukový filtr, průtok vzduchu až 272 m³/h, výkon 115 W, bílá
Popis
Digestoř HP-60 E N Plus patří k tradičnímu typu digestoří, které jsou připojeny na spodní stranu kuchyňské skřínky umístěné nad varnou plochou. Jejich odtahová šachta je tak alespoň částečně (případně úplně – záleží na typu instalace) schovaná uvnitř dané skřínky. HP-60 E N Plus disponuje 3 rychlostmi, jež lze pohodlně měnit pomocí přepínače na jejím těle. Hlučnost při nejvyšší rychlosti dosahuje 71 dB. . Je vybavena zpětnou klapkou na výtlaku a profesionálním kovovým tukovým filtrem pro filtraci odsávaných výparů. Uhlíkové filtry pro recirkulaci vzduchu nejsou součástí balení – při výběru recirkulačního režimu je možné dokoupit je jako příslušenství. V horní části skříně je kruhový vývod o průměru ø 12 cm pro napojení na výtlačné potrubí.
Tato digestoř, stejně jako obecně většina kuchyňských digestoří, má možnost fungovat v jednom ze dvou provozních režimů – odtahovém nebo recirkulačním, s čímž přímo souvisí také způsob filtrace nasávaného vzduchu. Při odtahovém režimu projde znečištěný vzduch nejdříve přes tukové filtry, které zachytí mastnoty a další pevné částice, a následně je odvětrán mimo obytné prostory. U recirkulačního režimu je znečištěný vzduch nejprve pomocí filtrů zbaven nečistot a tuků, následně projde pachovými filtry, které jej zbaví zápachu, a poté je vrácen zpět do místnosti. Zde je pak zapotřebí také myslet na to, že uhlíkové (pachové) filtry mají určitou životnost a je nutné je pravidelně měnit. Volba jednoho či druhého režimu musí být určena již při samotném návrhu digestoře do kuchyňské sestavy a následně její instalaci.
Před výběrem digestoře je vždy potřeba vzít v úvahu několik skutečností – k těm hlavním patří velikost místnosti, dispozice kuchyňského prostoru a nejčastěji používané způsoby přípravy pokrmů. S ohledem na dané skutečnosti pak volíme vhodný typ digestoře – ostrůvkovou, vestavnou nebo komínovou (viz obrázek v galerii). Dále je také třeba dbát na vhodné umístění tohoto spotřebiče. Minimální doporučená vzdálenost od varné plochy je 65 cm, přičemž u plynových hořáků je z bezpečnostního hlediska lepší zvolit vzdálenost alespoň 70–75 cm od hořáků. U sklopených digestoří je pak nutné řídit se návodem k instalaci, neboť ideální vzdálenost jejich sací plochy od varné desky je vždy individuální. A v neposlední řadě je rovněž třeba myslet na vhodný výkon digestoře. Obecně se doporučuje desetinásobek objemu místnosti – například pro kuchyň o objemu 30 m³ je vhodná digestoř s výkonem 300 m³.
Od ledna 2015 se u všech odsavačů par prodávaných v rámci EU změnily energetické štítky. Nové typy štítků obsahují specifické údaje (vždy pro daný typ spotřebiče), které na nich dříve nebyly. Pro Váš lepší přehled se můžete podívat do galerie, kde najdete obrázek s podrobnějším vysvětlením všech údajů na tomto novém typu štítku.