10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Jak správně pracovat s parním čističem KÄRCHER

Láká vás čištění bez chemických prostředků? Pak jsou tu parní čističe Kärcher, které vynikají všestranností a k jejich provozu stačí obyčejná voda z kohoutku - čištění je tak nejen vysoce efektivní, ale i ekologické a úsporné! S pomocí těchto přístrojů docílíte dokonalé čistoty a vysokých hygienických standardů ve vaší domácnosti. Poradíme vám, jak parní čističe správně používat tak, abyste dosáhli maximálních výsledků i životnosti spotřebiče.

Jak pracovat s parním čističem a parním mopem Kärcher?

1. Do přístroje nalévejte pouze běžnou vodu z kohoutku. V případě, že bydlíte v domacnosti s vyšší tvrdostí vody, můžete ji v poměru 1:1 kombinovat s destilovanou vodou.

2. Pokud máte model s odvápňovací kartuší (SC 3/SC 3 Upright/SC 2 Upright), vodu načerpejte do přístroje až po instalaci kartuše .

3. Pozor, do nádržky čističe nepřidávejte žádné čisticí ani vonné prostředky, mohli byste jej poškodit.

4. Při práci s čističem se řiďte signalizačními kontrolkami, které informují o stavu hladiny vody apod.

5. Abyste při delší práci ušetřili pokožku rukou, doporučujeme používat ochranné rukavice.

6. Pokud jsou některá místa silně znečištěna, můžete si pomoci efektivní bodovou tryskou, která nečistoty díky vysokému tlaku vodní páry rychle odstraní.

7. V případě, že čistíte silně zanesenou plochu, vyplatí se během práce uvolněné nečistoty stírat utěrkou nebo hadříkem (např. z mikrovlákna).

8. Po ukončení čištění, odpojení a vypnutí čističe nezapomeňte odpustit zbylou páru, aby došlo k jeho bezpečnému odtlakování - prodloužíte tak jeho životnost.

9. Pokud jste během čištění užívali nástavce, nechte parní čistič dostatečně vychladnout, odtlakujte jej a až poté příslušenství odpojte.

10. Pokud nevlastníte modely parních čističů s odvápňovací kartuší a automatickou signalizací, je třeba myslet na pravidelné odvápnění přístroje, aby nedošlo k nadměrnému usazování vodního kamene. (V návodu lze dohledat, jak často a jakým způsobem odvápnění provádět).

11. Znečištěnou utěrku z mikrovlákna můžete prát pohodlně v pračce na max. 60 °C. Není však vhodné používat aviváž.

12. V případě, že čištění provádíte v rozmezí více jak osmdesáti dní, je třeba po ukončení práce vylít zbytkovou vodu z nádržky čističe.


Jaké jsou možnosti parního čištění v domácnosti?

Podlahy a parní čištění

Parní mopy a čističe lze užívat na kamenné povrchy, i nejrůznější slinuté i keramické podlahy a dlažby.

Na co se parní čističe a mopy nehodí? Nepoužívejte je na voskované, nebo olejem ošetřené povrchy ani na plovoucí a PVC podlahy, mohlo by dojít k jejich poškození.

TIP: Předtím, než začnete pracovat s parním čističem, podlahu nejdříve vysajte nebo smeťte od hrubých nečistot. Pozor dejte u parketových, nebo laminátových podlah, snažte se snížit množství vody na minimum nastavením páry na nejnižší stupeň a svižným čištěním (vysoká vlhkost těmto materiálům nesvědčí). Pravidelně měňte dle potřeby znečištěné utěrky za nové.

Kuchyně a využití parního čištění

Pro kuchyňské povrchy jsou parní čističe jako stvořené. Snadno a rychle s nimi odstraníte běžné i usazené nečistoty, vodní kámen i mastnotu z dřezu, obkladů, pracovní desky, i nejrůznějších chromových a ocelových doplňků.

TIP! Vodní kámen nejlépe odstraníte za pomoci bodové trysky. Trysku je třeba k čistěnému povrchu maximálně přiblížit tak, aby byl tlak vodní páry dostatečně silný a usazeniny rozpustil.

Parní čistič je velmi účinný a zároveň díky absenci chemických prostředků šetrný při odstraňování mastnoty usazené na digestoři, troubě, varné desce nebo doplňcích z ušlechtilé oceli a dalších ploch.

TIP: Pokud odstraňujete usazeniny s pomocí hadříku, je nezbytné jej často obmněnovat, protože mastnota se usazuje na jeho povrchu.

Použití páry v koupelně

Pokud jsou na sanitárním zařízení nebo vodovodní baterii silné usazeniny, aktivujte bodovou trysku. Pomoci si můžete také nasazením kulatého kartáče, který je spolu s napařováním velmi intenzivní a nečistoty v krátkém časovém úseku uvolní.

Každý povrch vyžaduje odpovídající příslušenství:

  • Na dlažby použijte podlahovou hubici.
  • Na obklady je vhodná ruční hubice.
  • Na odstranění hrubých nečistot použijte kartáčky.
  • Na běžné nečistoty nasaďte na hubici utěrku z mikrovlákna.
  • Na cementové spáry je ideální bodová tryska s kulatým kartáčkem.
  • Silikonové spáry čistěte opatrně, bez vysokého tlaku a pokud možno rychle.
TIP: Pomoci si můžete levnými domácími prostředky, které před čištěním na povrch aplikujete a necháte dostatečně dlouho působit. Účinné jsou například čističe sanitárních zařízení, kyselina citronová nebo běžný ocet.

Mytí oken a dalších skleněných ploch za pomoci páry

Pro čištění všech skleněných ploch (okna, zrcadla, výlohy apod.) využívejte nástavce s utěrkou z mikrovlákna, která je k povrchu šetrná a nehrozí jeho poškrábání. Vzniklou páru můžete odsát aku okenní stěrkou Kärcher nebo jednoduše setřít savou utěrkou.

Při prvním čištění oken parním čističem, je třeba nejprve odstranit za pomoci ruční hubice s mikrovláknem zbylé stopy po čisticích prostředcích. Nakonec použijte běžnou utěrku, kterou povrch setřete do sucha.

Jak správně pracovat s parním čističem KÄRCHER
TIP: Pozor, pokud pracujete při nízkých teplotách! Abyste zabránili prasknutí okenní tabule vlivem prudké změny teploty, povrch skla nejdříve opatrně zahřejte například lehkým napařením. V těchto případech se také vyvarujte použití bodové trysky, která riziko prasknutí skla zvyšuje.

Poradíme vám, jak vybrat parní čistič KÄRCHER

JAK VYBRAT parní čistič KÄRCHER

Podívejte se na naši nabídku okenních vysavačů KÄRCHER

PŘEJÍT NA NABÍDKU PARNÍCH ČISTIČŮ