10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 6431572

Sešli se 3 / J.Pavlica a hosté

Sešli se 3 / J.Pavlica a hosté

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Na třetím kompaktním disku, který vznikl z hudebního cyklu Sešli se… ostravského televizního studia, je hudba nejrůznějších hostů Jiřího Pavlici, kteří se scházeli od roku 1996 v Ostravě, v klubu Parník. Celý popis
Sleva 11 % 269 Kč Nejnižší cena za posledních 30 dní před poskytnutím slevy.
239 Kč
Zboží od: Multiland
Sleva 11 % 269 Kč Nejnižší cena za posledních 30 dní před poskytnutím slevy.
239 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
u zásilek od 299 Kč
Poslední kus
S novou kartou za

30.12.2024 na výdejním místě
30.12.2024 na vaší adrese

Popis

Žánr: česká tvorba, slovenská tvorba, folk

Nosič: CD

Interpret: Various


Na třetím kompaktním disku, který vznikl z hudebního cyklu Sešli se… ostravského televizního studia, je hudba nejrůznějších hostů Jiřího Pavlici, kteří se scházeli od roku 1996 v Ostravě, v klubu Parník. Byla to setkání nezapomenutelná a užitečná. Muzikanti různých žánrů i názorů, včetně posluchačů, si tady ověřili míru své tolerance, radosti ze společné souhry ale i z poznání, že je dobře, když dokážeme naslouchat a srovnávat.
Každé setkání mělo nějaké hudební, ale i nehudební téma a bylo příjemné poznávat, jak k němu různí muzikanti přistupovali.
Průvodcem, spolutvůrcem a nezastupitelnou osobností cyklu je Jiří Pavlica, který jako skladatel a tvůrčí interpret dokáže hledat a bezpečně se orientovat v kulturách jiných zemí, kontinentů i ve vrstvách času. Tuto přednost ostatně dokázal zúročit v koncertech Sešli se… při společných improvizacích, ale také v jejich různém tematickém zaměření.
Třetí díl cyklu nabízí výběr ze skladeb, které bývají označovány jako hudba duchovní.
V první části CD bylo klubové prostředí Parníku vyměněno za prostory nejstaršího ostravského chrámu sv. Václava, protože většina uváděných skladeb byla právě pro chrám vytvořena. Díky zajímavým hudebním osobnostem se stalo setkání procházkou historií křesťanské hudby a to od raného středověku až po současnost.
Na základě vzájemné tolerance, což byl základní princip všech koncertů Sešli se…, vedle sebe zpívali a hráli různorodí interpreti, aby naznačili, jak je tato hudba pestrá.
Vedle hostitelského Hradišťanu s duchovními písněmi v podání Alice Holubové, stálo Nové literátské bratrstvo Chorosch z Prahy, které zpívá hlavně gregoriánský chorál a středověkou polyfonii. Zpěvákům se daří oživovat také hudbu starých kancionálů a nacházet souvislosti mezi myšlením v minulosti a dneškem.
Renesanční duchovní hudbu představil vokální soubor Madrigal Quintet Brno, pod vedením Romana Válka. Neobyčejný dojem ovšem zanechal v Ostravě komorní sbor pravoslavné církve sv. Cyrila a Metoděje, Oktoich z polské Wroclawi. V jejich provedení zazněly vícehlasé a hluboce prožité skladby z nejstarších dob křesťanství až po skladby soudobých skladatelů. Schola studentů olomouckých vysokých škol, Střípky, představila nejrozšířenější současný hudební projev mladých křesťanů.
A nebyl by naplněný celý obsah těchto hudebních sešlostí, kdyby nedošlo ke společnému hraní a zpívání. Skladby, ve kterých je rozmluva s Bohem, Universem, nesmírně působivá, začaly vznikat kolem roku 1960 v komunitě mladých lidí ve francouzské vesničce Taizé. Pro svou jednoduchost i možnost variací je dostupná téměř všem. V tomto případě posluchačům i účinkujícím. Proto rámují i první část CD.
Druhá část CD volně navazuje na první, ale prostředím se vrací zpět do klubového Parníku, kde se sešla současná duchovní výpověď i ze vzdálených končin světa.
První skladba Kéž by svět trval je Jiřím Pavlicou zhudebněný text japonské básně ze 13. století, která vznikla na základě jeho setkání s japonským instrumentalistou Yaz – Kazem.
Oboroh, folkrocková hudební skupina z východních Čech, se věnuje převážně zhudebňování biblických textů, jak konečně vyplývá i z názvu jejich vybraných skladeb.
Přestože tento díl představuje hudbu s poměrně závažnými filozofickými tématy, ani on se nevyhýbá společnému improvizovanému hraní všech účinkujících v Noemově modlitbě.
Věříme, že setkání s duchovním rozměrem v hudbě bude nejen příjemné, ale i zajímavé, neboť tento fenomén hrál vždycky významnou roli při formování člověka i historie zemí. Proto každá skladba, která tady zazní, odkrývá některou z cest, jimiž se ubírají lidské i hudební duchovní výpovědi.

Skladby

  Sešli se… Jiří Pavlica a hosté Vol.3  
  z koncertu v kostele sv. Václava v Ostravě  
1.   Laudate omnes gentes – všichni účinkující a diváci   01:34
2.   Můj milý člověče – Alice Holubová a Hradišťan   01:53
3.   Kyrie, Rex Genitor – Nové literátské bratrstvo Chorosch z Prahy   02:38
4.   Gaude Virgo Mater – Nové literátské bratrstvo Chorosch z Prahy   01:21
5.   Pane Bože, buď při nás – Madrigal Quintet Brno   01:54
6.   Píseň novou Pánu zpívejme – Madrigal Quintet Brno   01:00
7.   Kristus z mrtvých vstal – pravoslavný sbor Oktoich z Wroclawi   03:57
8.   Blažený muž – pravoslavný sbor Oktoich z Wroclawi   05:37
9.   Radujte se všichni lidé – pravoslavný sbor Oktoich z Wroclawi   01:43
10.   Neboť Bůh měl svět tak rád – Lenka Dubcová, Karel Peschke a Schola studentů z Olomouce Střípky   04:25
11.   Právě teď – Pavel Kocián a Schola studentů z Olomouce Střípky   02:07
12.   Ej, ctná Panna – Alice Holubová a Hradišťan   03:24
13.   Laudate Dominum – všichni účinkující a diváci   02:49
  z koncertu v klubu parník v Ostravě  
14.   Kéž by svět trval – Alice Holubová, Jiří Pavlica a Hradišťan   03:16
15.   Žalm 14 a 126 Stanislav Klecandr, Roman Dostál a Oboroh   06:26
16.   Modlitba Noemova Stanislav Klecandr a všichni účinkující   03:44