10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
James Kakalios: Fyzika superhrdinů James Kennedy: Chemie bez fobie - Bát se, nebo nebát chemických látek?
James Kakalios: Fyzika superhrdinů

Autor, mj. vysokoškolský učitel fyziky, podává svůj předmět novátorským přístupem: fyzikální principy, systematicky uspořádané od základních zákonů mechaniky po kvantovou fyziku, osvětluje na příkladu četných supehrdinů, kteří zalidňují svět komiksu.

můžete mít 3.1. - 5.1.

James Kennedy: Chemie bez fobie - Bát se, nebo nebát chemických látek? James Kennedy: Chemie bez fobie - Bát se, nebo nebát chemických látek?
James Kennedy: Chemie bez fobie - Bát se, nebo nebát chemických látek?

Kniha se věnuje dějinám fobie z chemie a přesvědčivě ukazuje, že naše obavy velmi častou plynou jen z nepochopení, nedostatku informací nebo neznalosti. Autor předkládá názory obou stran tohoto sporu a četba jeho knihy bude potěšením pro každého, kdo se zajímá o vědu.

můžete mít 30.12. - 31.12.

Jan Blažej: Tajemství vesmíru odhaleno James Kennedy: Chemie bez fobie - Bát se, nebo nebát chemických látek?
Jan Blažej: Tajemství vesmíru odhaleno

Kniha přináší, na základě nových, vědě zatím neznámých důkazů, novou vizi zániku, vzniku a současného stavu vesmíru, podstaty hmoty a prostoru, gravitace a mnoha dalších dějů ve vesmíru. Přináší i nové objevy, není však v souladu s dnešní vědou.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jan Čížek: Raně novověká mosaická fyzika - První představitelé a jejich komeniánští pokračovatelé Jan Čížek: Raně novověká mosaická fyzika - První představitelé a jejich komeniánští pokračovatelé
Jan Čížek: Raně novověká mosaická fyzika - První představitelé a jejich komeniánští pokračovatelé

Představa vzniku moderní vědy coby jasně daného, přehledného, v podstatě lineárního procesu iniciovaného Koperníkem a završeného Newtonem je dnes spíše zkratkou, s níž se setkáváme přinejlepším v učebnicích či popularizačních textech.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jan Šmidrkal: Tenzidy Jan Čížek: Raně novověká mosaická fyzika - První představitelé a jejich komeniánští pokračovatelé
Jan Šmidrkal: Tenzidy

V knize Tenzidy jsou popsány a vysvětleny základní fyzikálně chemické vlastnosti tenzidů a chemie a technologie jejich výroby z neobnovitelných a obnovitelných surovin.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jan Tomsa: Norimberský trychtýř - aneb Průvodce přemýšlivého studenta středoškolskou fyzikou Jan Čížek: Raně novověká mosaická fyzika - První představitelé a jejich komeniánští pokračovatelé
Jan Tomsa: Norimberský trychtýř - aneb Průvodce přemýšlivého studenta středoškolskou fyzikou

Jedinečný průvodce světem fyziky. Vede k pochopení této vědy jako nekončícího příběhu poznání. Autor na základě dlouholeté učitelské zkušenosti představuje fyziku jako obor, díky němuž můžeme porozumět uspořádání a fungování světa.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jan Vojáček: Statistika pro nematematiky - Pravděpodobnostní myšlení a základy statistiky nejen v moderní medicíně Jan Vojáček: Statistika pro nematematiky - Pravděpodobnostní myšlení a základy statistiky nejen v moderní medicíně
Jan Vojáček: Statistika pro nematematiky - Pravděpodobnostní myšlení a základy statistiky nejen v moderní medicíně

Je možné pochopit statistiku bez matematiky? Knížka jednoho z předních českých lékařů vás přesvědčí, že to možné je. Na statistice totiž matematika není tím nejdůležitějším, klíčem je způsob myšlení.

můžete mít 2.1. - 4.1.

Janna Levinová: Jak vesmír přišel ke svým skvrnám - Deník o konečném čase a prostoru Jan Vojáček: Statistika pro nematematiky - Pravděpodobnostní myšlení a základy statistiky nejen v moderní medicíně
Janna Levinová: Jak vesmír přišel ke svým skvrnám - Deník o konečném čase a prostoru

Podle většiny dnešních kosmologů a astronomů je náš vesmír nekonečný. Janna Levinová, jedna z nejvýraznějších osobností soudobé kosmologie, rozvíjí ve své knize opačnou hypotézu: vesmír je prostorově konečný, a to přesto, že nemá žádné hranice.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jaromír Tulka: Ochrana materiálů proti vlivům prostředí (teorie a metody) Jan Vojáček: Statistika pro nematematiky - Pravděpodobnostní myšlení a základy statistiky nejen v moderní medicíně
Jaromír Tulka: Ochrana materiálů proti vlivům prostředí (teorie a metody)

Autor se v knize komplexně zabývá znehodnocováním a ochranou materiálů před vlivy různých prostředí. Problematiku nejprve systémově vysvětluje z hlediska interakce materiálu a agresivního média.

můžete mít 2.1. - 4.1.

Jaroslav Kahovec: Názvosloví organické chemie Jelínek Milan: Zrození námořního obrněnce - Vývoj parních válečných lodí do roku 1860
Jaroslav Kahovec: Názvosloví organické chemie

V publikaci je stručně a přehledně vysvětleno (a na mnoha příkladech názorně předvedeno) tvoření názvosloví organické chemie podle novelizovaných pravidel IUPAC.

můžete mít 2.1. - 4.1.

Jelínek Milan: Zrození námořního obrněnce - Vývoj parních válečných lodí do roku 1860 Jelínek Milan: Zrození námořního obrněnce - Vývoj parních válečných lodí do roku 1860
Jelínek Milan: Zrození námořního obrněnce - Vývoj parních válečných lodí do roku 1860

Co se s válečnými loděmi dělo od vynálezu parního stroje, jakými změnami prošly lodní artilerie, pancéřové soustavy, pohonné systémy či lodní konstrukce, o tom můžete do podrobností číst u nás v soudobě ojedinělé knize, kterou právě držíte v rukou.

můžete mít 3.1. - 6.1.

Jim Al-Khalili: Svět podle fyziky Jelínek Milan: Zrození námořního obrněnce - Vývoj parních válečných lodí do roku 1860
Jim Al-Khalili: Svět podle fyziky

Co dělá pevnou látku pevnou a temnou hmotu temnou? Proč jsou subatomární částice barevné? Dozvíme se někdy, co je za hranicemi viditelného vesmíru?

můžete mít 2.1. - 4.1.

Jiří Dušek: Náš vesmír Jiří Hořejší: Tajemný mikrosvět - Stručná historie standardního modelu
Jiří Dušek: Náš vesmír

Komplexní pohled na vesmír pro široký okruh čtenářů. Kniha je rozdělena do několika kapitol (Slunce, Země, Měsíc, Obří planety, Malá tělíska ve sluneční soustavě…

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jiří Fiala: FYZIOskener Jiří Hořejší: Tajemný mikrosvět - Stručná historie standardního modelu
Jiří Fiala: FYZIOskener

Byť je každý člověk svým způsobem originál, určité fyziognomické projevy se neustále opakují.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jiří Hořejší: Tajemný mikrosvět - Stručná historie standardního modelu Jiří Hořejší: Tajemný mikrosvět - Stručná historie standardního modelu
Jiří Hořejší: Tajemný mikrosvět - Stručná historie standardního modelu

Tato kniha poměrně podrobně popisuje cestu k současnému standardnímu modelu částicové fyziky, od objevů elektronu, atomového jádra a radioaktivity až po slavný Higgsův boson, který v nedávné době upoutal pozornost i širší laické veřejnosti.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Jiří Matoušek: Kapitoly z diskrétní matematiky Jiří Neubauer: Základy statistiky - Aplikace v technických a ekonomických oborech
Jiří Matoušek: Kapitoly z diskrétní matematiky

Kapitoly z diskrétní matematiky jsou úvodní učebnicí kombinatoriky a teorie grafů určenou zejména posluchačům úvodních přednášek z diskrétní matematiky.

můžete mít 2.1. - 4.1.

Jiří Moučka: Matematika pro studenty ekonomie - 2., upravené a doplněné vydání Jiří Neubauer: Základy statistiky - Aplikace v technických a ekonomických oborech
Jiří Moučka: Matematika pro studenty ekonomie - 2., upravené a doplněné vydání

Publikace srozumitelně vysvětluje základní matematické pojmy a metody, jejichž znalost je nezbytná při studiu ekonomických fakult vysokých škol.

můžete mít 4.1. - 6.1.

Jiří Neubauer: Základy statistiky - Aplikace v technických a ekonomických oborech Jiří Neubauer: Základy statistiky - Aplikace v technických a ekonomických oborech
Jiří Neubauer: Základy statistiky - Aplikace v technických a ekonomických oborech

Titul je určený zejména studentům technických a ekonomických fakult vysokých škol, užitečný bude však i lidem s technickým a ekonomickým vzděláním při řešení praktických problémů.

můžete mít 4.1. - 6.1.

Jiří Raclavský: Základy logiky přesvědčení Joan Gómez: Neeukleidovské geometrie - Když se přímky zakřivují
Jiří Raclavský: Základy logiky přesvědčení

Kniha Základy logiky přesvědčení přináší nový a doširoka rozvinutý přístup k postojům přesvědčení (znalosti, domnívání se atd.).

můžete mít 2.1. - 4.1.

Jiří Vokiel Čmolík: Vzpoura vědomí aneb Teslovo evangelium Joan Gómez: Neeukleidovské geometrie - Když se přímky zakřivují
Jiří Vokiel Čmolík: Vzpoura vědomí aneb Teslovo evangelium

Kniha Vzpoura vědomí aneb Teslovo evangelium volně navazuje na teze, výzkumy známého fyzika a vynálezce Nikoly Tesly. Osobitým jazykem autora vysvětluje a rozvíjí poznatky na téma vesmír, vibrace, frekvence a kvantové fyziky.

můžete mít 2.1. - 4.1.

Joan Gómez: Neeukleidovské geometrie - Když se přímky zakřivují Joan Gómez: Neeukleidovské geometrie - Když se přímky zakřivují
Joan Gómez: Neeukleidovské geometrie - Když se přímky zakřivují

Už od dob Eukleida, který žil před více než dvěma tisíci lety, si všichni mysleli, že geometrie je jen jedna. To se však radikálně změnilo s novými matematickými objevy, které v zakřivených prostorech odhalily nové, alternativní geometrie.

můžete mít 2.1. - 4.1.

Joaquín Navarro: Tajemné Pí - Lze udělat kvadraturu kruhu? Johannes Kepler: Nové stereometrické výpočty vinných sudů - Stereometrie Archiméda
Joaquín Navarro: Tajemné Pí - Lze udělat kvadraturu kruhu?

Tři celé čtrnáct, patnáct, devadesát dva… víte, jak je to dál? Snad žádné jiné číslo v historii matematiky nevyvolalo tolik rozruchu jako poměr obvodu kruhu a jeho průměru.

můžete mít 2.1. - 4.1.

Johannes Kepler: Nová astronomie Johannes Kepler: Nové stereometrické výpočty vinných sudů - Stereometrie Archiméda
Johannes Kepler: Nová astronomie

Kniha Johanna Keplera (1571–1630) Nová astronomie (1609) znamenala zásadní přelom v dějinách tohoto oboru. Dílo obhajovalo Koperníkovu astronomii proti astronomickým, fyzikálním i teologickým argumentům odpůrců heliocentrismu.

můžete mít 3.1. - 5.1.

Johannes Kepler: Nové stereometrické výpočty vinných sudů - Stereometrie Archiméda Johannes Kepler: Nové stereometrické výpočty vinných sudů - Stereometrie Archiméda
Johannes Kepler: Nové stereometrické výpočty vinných sudů - Stereometrie Archiméda

Poprvé vychází česky Keplerův text o výpočtech objemů vinných sudů. Tento text vyšel německy a rusky, nevyšel kupodivu ani anglicky.

můžete mít 3.1. - 5.1.