10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
John Boyne: Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John G. Neihardt: Mluví Černý jelen - Životní příběh svatého muže z kmene Sioux Oglala
John Boyne: Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa

Manželé Brocketovi jsou úplně obyčejný, spořádaný pár a jsou na to náležitě pyšní -– nad vším zvláštním či odlišným ohrnují nos. Jenže pak se jim narodí Barnaby, a hned jak přijde na svět, je nabíledni, že on obyčejný rozhodně nebude.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John G. Neihardt: Mluví Černý jelen - Životní příběh svatého muže z kmene Sioux Oglala John G. Neihardt: Mluví Černý jelen - Životní příběh svatého muže z kmene Sioux Oglala
John G. Neihardt: Mluví Černý jelen - Životní příběh svatého muže z kmene Sioux Oglala

Na pozadí příběhu Černého jelena chtěl John G. Neihardt popsat tragický zápas severoamerických indiánů s neúprosně postupující mašinérií vyspělé civilizace bílých lidí. Indiáni nebojovali pouze za své území, ale také za zachování původního způsobu života.

můžete mít 15.1. - 16.1.

John Grogan: Marley a já - aneb Život s nejhorším psem na světě John G. Neihardt: Mluví Černý jelen - Životní příběh svatého muže z kmene Sioux Oglala
John Grogan: Marley a já - aneb Život s nejhorším psem na světě

Je možné, aby lidé našli klíč ke štěstí prostřednictvím psa, který většinu života neposlouchá a kosí všechno a všechny kolem sebe? Zeptejte se Groganů. John a Jenny jsou mladí, zamilovaní, bezstarostní.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Irving: Modlitba za Owena Meanyho John Irving: Modlitba za Owena Meanyho
John Irving: Modlitba za Owena Meanyho

Modlitba za Owena Meanyho, sedmá kniha Johna Irvinga, je obecně považována za vrchol autorova díla: nabízí strhující příběh, vypravěčské mistrovství a osobitý humor, nad nímž čtenář jednou vybuchne smíchy, podruhé zatrne úzkostí.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Irving: Modlitba za Owena Meanyho John Irving: Modlitba za Owena Meanyho
John Irving: Modlitba za Owena Meanyho

Každodenní vzpomínka na něj je způsob, jak přežít smůle navzdory. Životní poustevník John Wheelwright odříkává barvitou litanii za spolužáka, jenž mu byl v telecích letech rádcem, vzorem neokázalých ctností a hlavně nerozlučným parťákem.

můžete mít 15.1. - 16.1.

John Kennedy Toole: Spolčení hlupců John Irving: Modlitba za Owena Meanyho
John Kennedy Toole: Spolčení hlupců

Humoristické veledílo Johna Kennedyho Toola Spolčení hlupců si svůj název i štiplavý humor vypůjčuje u Jonathana Swifta a obohacuje jej o surrealistický rozměr americké grotesky a výraznou neworleanskou příchuť. Protagonista románu Ignácius J.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Kennedy Toole: Spolčení hlupců John Le Carré: Jeden musí z kola ven
John Kennedy Toole: Spolčení hlupců

Ignácius Reilly, dnes už legendární postava, je výstřední třicátník s akademickým vzděláním, který odmítá pracovat a žije se svou ovdovělou matkou.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Le Carré: Ctihodný školáček John Le Carré: Jeden musí z kola ven
John Le Carré: Ctihodný školáček

Po románu Jeden musí z kola ven je Ctihodný školáček druhým počinem autorovy volné trilogie spojené tajemným sovětským superšpionem „Karlou“…

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Le Carré: Jeden musí z kola ven John Le Carré: Jeden musí z kola ven
John Le Carré: Jeden musí z kola ven

V románu „Jeden musí z kola ven“ se setkáváme s Gorgem Smileym po desetli letech od Špiona, který přišel z chladu a opět v nové, jako vždy nebezpečné situaci. Starý šéf výzvědné služby je po smrti a firmu teď řídí někdo nový spolu s konsorciem vysokých agentů.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Millington Synge: Hrdina západu - Dramata a próza John Millington Synge: Hrdina západu - Dramata a próza
John Millington Synge: Hrdina západu - Dramata a próza

J.M.Synge (1871–1909) vyprovokoval svou divokou komedií Hrdina západu nejznámější rozbroje v dějinách irského divadla. Hra brzy zdomácněla na evropských jeviších, česká a moravská nevyjímaje.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Ringo: Čelo bouře 2 - Odkaz Aldenaty John Millington Synge: Hrdina západu - Dramata a próza
John Ringo: Čelo bouře 2 - Odkaz Aldenaty

Druhý svazek druhé knihy cyklu Odkaz Aldenaty není třeba představovat. John Ringo patří mezi nejlepší autory Military SF a ani tento cyklus není výjimkou. „Zastavte granátovou palbu!“ zaječela Nightigalová zděšená poškozením budov. Nacházeli se na pozemku Bílého domu, proboha.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Sack: Františkánské spiknutí John Millington Synge: Hrdina západu - Dramata a próza
John Sack: Františkánské spiknutí

Když svatý František, zakladatel Řádu Menších bratří, opustil tento svět, rozhodlo se několik z jeho někdejších přátel, že nedopustí, aby jeho tělo padlo do rukou sběratelům ostatků.

můžete mít 17.1. - 19.1.

John Steinbeck: O myších a lidech Johnsonová Milly: Mezi mlýnskými kameny
John Steinbeck: O myších a lidech

George a Lennie spolu putují za prací od jednoho kalifornského ranče k druhému. Ačkoli se píší 30. léta 20. století a chudý zemědělský dělník by si toho neměl od života příliš slibovat, spřádají sny a plány, jak si za ušetřené peníze koupí malé hospodářství.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Johnsonová Milly: Mezi mlýnskými kameny Johnsonová Milly: Mezi mlýnskými kameny
Johnsonová Milly: Mezi mlýnskými kameny

Shay Bastableová je žena ve středním věku, která se obětuje pro druhé. Podporuje svého manžela, stará se o svou matku i o své již dospělé děti. Zapomíná přitom na svůj vlastní život, náhle však přijde šok a vystřízlivění.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Jon Svärd: Svátky ošklivých lidí Johnsonová Milly: Mezi mlýnskými kameny
Jon Svärd: Svátky ošklivých lidí

Svátky ošklivých lidí autora Jona Svärda jsou mrazivým psychologickým thrillerem, odehrávajícím se ve dvou naprosto odlišných společenských a sociálních prostředích.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Jonas Charlie: Kočičí kavárna Jonas Charlie: Kočičí kavárna
Jonas Charlie: Kočičí kavárna

Leonie není příliš nadšená, když ji sousedka požádá, aby se na čtrnáct dní postarala o její kočku Mimi. Paní Siebenschönová se chystá na svou poslední dovolenou na Ischii, a tak nemá mladá učitelka to srdce stařenku odmítnout.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Jonathan Franzen: Svoboda Jonas Charlie: Kočičí kavárna
Jonathan Franzen: Svoboda

Berglundovi jsou liberální středostavovská rodina z amerického Středozápadu. Patty je bývalá univerzitní basketbalová hvězda a profesionální matka v domácnosti, Walter přívětivý právník se zaníceným zájmem o ochranu životního prostředí.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Jonešová Veronika: Hodinky Jonas Charlie: Kočičí kavárna
Jonešová Veronika: Hodinky

Na nejrušnější ulici ve městě se s přesným úderem na hodinkách střetají po třiceti letech hlavní hrdinové – pilot Samuel a fotografka Patricie.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Jonešová Veronika: Okamžiky Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu
Jonešová Veronika: Okamžiky

Po smrti Patricie pociťuje Emma, že cesta ze smutku není rovná dlážděná ulička, ale klikatá serpentýna, kde za každou zatáčkou číhají nové obavy. Rozhodne se skončit ve své práci a začne se naplno věnovat tomu, co miluje. Psaní.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Jorge Luis Borges: Eseje - Další pátrání, Dějiny věčnosti - Spisy III. Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu
Jorge Luis Borges: Eseje - Další pátrání, Dějiny věčnosti - Spisy III.

Borges celosvětově proslul nejen jako povídkář, ale též jako vynikající esejista. Jeho rozsáhlé esejistické dílo nejen významně dotváří jeho tvorbu povídkářskou, ale esej lze chápat jako základní žánr Borgesovy tvorby.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu
Josef Bureš: Jak jsem v devětačtyřicátém utekl hledat svobodu do Sovětského svazu

Autentický životní příběh, který tato knížka přináší, je i po šedesáti letech od doby, kdy se odehrál, stále stejně neuvěřitelný.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Josef Čapek: Kulhavý poutník - Co jsem na světě uviděl Josef Čapek: Kulhavý poutník - Co jsem na světě uviděl
Josef Čapek: Kulhavý poutník - Co jsem na světě uviděl

Filozofický esej z roku 1936 spadá do posledního období literární tvorby Josefa Čapka a je počítán mezi jeho nejvýznamnější opusy díky snaze o postižení smyslu a podstaty lidské existence.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Josef Fric: Podivný sen Josef Čapek: Kulhavý poutník - Co jsem na světě uviděl
Josef Fric: Podivný sen

Žijeme mnoho životů? Samozřejmě. Zcela jistě většina lidí prožívá sny. Večer se všichni, unaveni denní aktivitou, vydáváme do říše spánku. Usneme, zmizí svět, který známe a objeví se svět snový.

můžete mít 15.1. - 16.1.

Josef Galík: Čekání na konec tmy Josef Čapek: Kulhavý poutník - Co jsem na světě uviděl
Josef Galík: Čekání na konec tmy

Historický román Čekání na konec tmy volně navazuje na předchozí Galíkovu knihu Soud i odpuštění, jehož hrdina byl za své činy v přelomové době po Bílé hoře podroben soudu ze strany veřejného mínění i vlastního svědomí.

můžete mít 17.1. - 19.1.