10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Zdeněk Pospíšil: Perspektivy člověka... Zdeněk Svoboda: Svět je jinak - Svazek 1
Zdeněk Pospíšil: Perspektivy člověka...

Předchozí epocha skončila a provázena řadou bolestí se rodí nová. Většina lidí tuto změnu nepostřehla nebo jí z různých důvodů nepřikládá takový význam, aby ji podpořila či jen akceptovala, ani nečiní kroky, aby nenastala.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zdeněk Svoboda: Svět je jinak - Svazek 1 Zdeněk Svoboda: Svět je jinak - Svazek 1
Zdeněk Svoboda: Svět je jinak - Svazek 1

Člověk si od nepaměti klade otázku jak vznikl a odkud vlastně pochází. Odpovědí jsou mu různá zkreslovaná vysvětlení, podle toho zda mají svůj základ v Bibli nebo ve smyšlených vědeckých teoriích.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zdeněk Trinkewitz: Maxwellův démon Zdeněk Svoboda: Svět je jinak - Svazek 1
Zdeněk Trinkewitz: Maxwellův démon

Maxwelluv démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem reprezentace objektu a událostí v literárních textech, problematikou recových aktu v literature a otázkou, zda literatura existuje jako specifický institucionální fakt.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zdeněk Troup: Jízda na hřbetě delfína - První sešit glos a poznámek k Češtině poklepem a poslechem Pavla Eisnera Zdeněk Troup: Jízda na hřbetě delfína - První sešit glos a poznámek k Češtině poklepem a poslechem Pavla Eisnera
Zdeněk Troup: Jízda na hřbetě delfína - První sešit glos a poznámek k Češtině poklepem a poslechem Pavla Eisnera

Český jazyk měl v průběhu svého staletého vývoje mnoho ctitelů a moudrých vykladačů, mistrů, kteří jím vládli tak, že zanechali viditelnou stopu, geniální básníky a romanopisce… Lingvista a překladatel Pavel Eisner bude mít mezi nimi povždy výlučné postavení.

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zdeněk Vašíček: Jak se dělají filosofie Zdeněk Troup: Jízda na hřbetě delfína - První sešit glos a poznámek k Češtině poklepem a poslechem Pavla Eisnera
Zdeněk Vašíček: Jak se dělají filosofie

Zdeněk Vašíček (1933–2011) své poslední dílo, svazek nazvaný Jak se dělají filosofie a čítající zhruba dvě stě normostran, uzavřel v polovině března roku 2011, poté co zanesl redakční připomínky Karla Palka.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zdeněk Zavřel: Tři životy architekta - Three Lives of an Architect Zdeněk Troup: Jízda na hřbetě delfína - První sešit glos a poznámek k Češtině poklepem a poslechem Pavla Eisnera
Zdeněk Zavřel: Tři životy architekta - Three Lives of an Architect

Zdeněk Zavřel patří k dnes již trochu zapomenuté generaci architektů, kterou těžce poznamenaly nesmyslné výkyvy v kulturně politickém vývoji poválečného Československa. Možnosti uplatnění jejich schopností i nadání byly velmi omezené.

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zdeňka Jastrzembská: Jen mít dosti sil! - Ženy v dějinách české filozofie a vědy Zdeňka Jastrzembská: Jen mít dosti sil! - Ženy v dějinách české filozofie a vědy
Zdeňka Jastrzembská: Jen mít dosti sil! - Ženy v dějinách české filozofie a vědy

Ačkoli jsou dnes jejich jména málo známá, ženy se vždy podílely na vědění, vstupovaly do diskusí a přicházely s originálními myšlenkami.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zdeňka Jordánová: Poznej svůj cíl Zdeňka Jastrzembská: Jen mít dosti sil! - Ženy v dějinách české filozofie a vědy
Zdeňka Jordánová: Poznej svůj cíl

Kniha vypráví o životních souvislostech a upozorňuje na základní úkol každého člověka – projevit se! Každý z vás je jedinečná a nádherná bytost, se svým jedinečným cílem. „Poznej svůj cíl“ je základní motivace každé bytosti, je projevením se a poznáním sebe sama.

můžete mít 17.10. - 18.10.

Zdi Zdeňka Jastrzembská: Jen mít dosti sil! - Ženy v dějinách české filozofie a vědy
Zdi

Edice Fragmenty přináší soubor fotografických publikací přibližujících architekturu Pražského hradu v jednotlivých detailech. Každá kniha z této řady nabízí neobvyklé pohledy do známých i běžně nedostupných částí hradního areálu.

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zdzislaw Krasnodebski: Zánik myšlenky pokroku Zemědělské etudy - Proměny Vysoké školy zemědělské v pamětnických reflexích
Zdzislaw Krasnodebski: Zánik myšlenky pokroku

Ve své knize Zánik myšlenky pokroku se sociolog a filosof Zdzislaw Krasnodebski pouští do úvah o ideji pokroku z dosti osobité perspektivy – hlavní důraz klade především na systematické pojetí této myšlenky.

můžete mít 17.10. - 18.10.

Zelinský Miroslav: Kdo umí, učí RUV 2010-2015 Zemědělské etudy - Proměny Vysoké školy zemědělské v pamětnických reflexích
Zelinský Miroslav: Kdo umí, učí RUV 2010-2015

V pořadí šestá publikace, která v podtitulu nese zkratku RUV (Registr uměleckých výstupů), nepřináší tentokrát texty komentující a reflektující celý projekt hodnocení uměleckých činností, ale bohatou obrazovou dokumentaci nejlepších děl, která v uved

můžete mít 17.10. - 18.10.

Zemědělské etudy - Proměny Vysoké školy zemědělské v pamětnických reflexích Zemědělské etudy - Proměny Vysoké školy zemědělské v pamětnických reflexích
Zemědělské etudy - Proměny Vysoké školy zemědělské v pamětnických reflexích

Kniha se zabývá institucionálním vývojem a každodenním provozem Vysoké školy zemědělské v Praze (dnešní České zemědělské univerzity v Praze) od jejího osamostatnění v roce 1952 do počátku devadesátých …

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zika Adolf: Charisma Zika Adolf: Fifty Shades of Light - Padesát odstínů světla
Zika Adolf: Charisma

Charisma je v pořadí již jedenáctou knihou, pod kterou se autorsky podepsal znamý fotograf Adolf Zika. Kniha se tentokrát neskládá z tradičních aktů, ale z portrétních fotografií, které zachycují charisma neobvyklých osobností napříč celým světem.

můžete mít 17.10. - 18.10.

Zika Adolf: Fifty Shades of Light - Padesát odstínů světla Zika Adolf: Fifty Shades of Light - Padesát odstínů světla
Zika Adolf: Fifty Shades of Light - Padesát odstínů světla

Adolf Zika se po tříleté odmlce vrátil do světa umělecké fotografie. Jedná se o jeho celkově osmou fotografickou knihu, přičemž jako samostatná kniha uměleckých aktů je tato publikace v pořadí již třetí.

můžete mít 17.10. - 18.10.

Život Beethovenův Zika Adolf: Fifty Shades of Light - Padesát odstínů světla
Život Beethovenův

Po dlouhé době vychází v češtině přepracované kritické vydání překladu dnes již klasického muzikologického díla z pera slavného Romaina Rollanda.

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zlata Ondrušová: Rozvojové trendy sociálnej práce Zlatý Buletin 2013 - Artes - jak to bylo, je a bude
Zlata Ondrušová: Rozvojové trendy sociálnej práce

Publikace představující dějiny sociální práce a její rozvojové trendy. Tato odborná kniha reaguje na změny, ke kterým v posledních letech dochází v lidské společnosti.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zlatý Buletin 2013 - Artes - jak to bylo, je a bude Zlatý Buletin 2013 - Artes - jak to bylo, je a bude
Zlatý Buletin 2013 - Artes - jak to bylo, je a bude

Publikace ZLATÝ BULETIN 2013 byl vydán u příležitosti pětačtyřicátého výročí prvního založení Uměleckého sdružení ARTES.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zmizelá Praha - Historický střed města - dodatky I. Zlatý Buletin 2013 - Artes - jak to bylo, je a bude
Zmizelá Praha - Historický střed města - dodatky I.

Novodobá úprava a kvapná přestavba starých částí Prahy, zahájená v polovině 19. století a motivovaná hospodářskými a technickými, ale i uměleckými důvody, zničila největší část krásného stavebního dědictví …

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zóna Zora Prušková: Ako si porozumieť s literatúrou - Niekoľko poznámok o vzťahu medzi autorom, rozprávaním a žánrom v modernej próze
Zóna

Film Andreje Tarkovského Stalker se britskému prozaikovi a esejistovi Geoffu Dyerovi nesmazatelně zapsal do paměti již před třemi desítkami let, kdy jej viděl poprvé.

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zora Prušková: Ako si porozumieť s literatúrou - Niekoľko poznámok o vzťahu medzi autorom, rozprávaním a žánrom v modernej próze Zora Prušková: Ako si porozumieť s literatúrou - Niekoľko poznámok o vzťahu medzi autorom, rozprávaním a žánrom v modernej próze
Zora Prušková: Ako si porozumieť s literatúrou - Niekoľko poznámok o vzťahu medzi autorom, rozprávaním a žánrom v modernej próze

Literárna teoretička a kritická Zora Prušková v monografii Ako si porozumieť s literatúrou ponúka možnosti uchopenia textu cez vlastnú čitateľskú a interpretačnú skúsenosť s dielami Leopolda Laholu, Dominika Tatarku, Juraja Špitzera, Jána Johanidesa, Dušana Kužela.

můžete mít 16.10. - 17.10.

Způsoby vidění Zora Prušková: Ako si porozumieť s literatúrou - Niekoľko poznámok o vzťahu medzi autorom, rozprávaním a žánrom v modernej próze
Způsoby vidění

Jedna z nejinspirativnějších a nejvlivnějších knih o umění a vizualitě britského kritika, spisovatele a výtvarníka Johna Bergera (1926) představuje klíčovou publikaci z oblasti teorie vizuální …

můžete mít 18.10. - 22.10.

Zuzana Daňková: Mosty a řeka - Sborník Jiřímu Michálkovi k 80. narozeninám Zuzana Augustová: Experiment jako kritika nacismu - Poválečná rakouská experimentální dramatika
Zuzana Daňková: Mosty a řeka - Sborník Jiřímu Michálkovi k 80. narozeninám

Slavnostní sborník k jubileu fenomenologického myslitele a příležitostného básníka Jiřího Michálka (* 9. 2. 2021).

můžete mít 16.10. - 17.10.

Zuzana Hubeňáková: Chameleon v lentilkách Zuzana Augustová: Experiment jako kritika nacismu - Poválečná rakouská experimentální dramatika
Zuzana Hubeňáková: Chameleon v lentilkách

Filozofické zamyšlení, šokující odhalení nebo návod, jak se zbavit nadbytečných kil či mšic – nic z toho v této knize nejspíš nenajdete. Co byste v ní ovšem najít mohli, je pobavení a pár zajímavých střípků z práce a života redaktorky.

můžete mít 15.10. - 16.10.