Cena
Štítek
Dostupnost
Zboží od
- Řadit podle
- Doporučujeme
- Nejnižší ceny
- Nejvyšší ceny
- Hodnocení
- Nejprodávanější
Luxusní vánoční dvoudeskové LP Christmas on the Blue Violin přináší slavné i méně známé vánoční melodie, písně i tradiční koledy ve speciálních aranžích pro sólové housle s doprovodem orchestru.
můžete mít 14.1.
Přes 20 000 prodaných desek, více než 220 koncertů doma i ve světě (včetně Francie a Číny), dvě velká turné, dvakrát vyprodaná Lucerna… To je jen dílčí výčet úspěchů projektu „Gipsy Way“.
můžete mít 14.1.
Pavel Šporcl, jeden z nejtalentovanějších mladých českých houslistů, nekonvenční umělecká osobnost přijímaná na domácích koncertních pódiích s nevšedním zájmem, si pro své recitálové
můžete mít 14.1.
- Pavel Šporcl po třech úspěšných a nejprodávanějších CD – recitálu Smetana, Dvořák, Janáček, Martinů SU 3621–2, houslových koncertech A. Dvořáka a P. I. Čajkovského s Českou filharmonií SU 3709–2 a Paganinim SU 3772–2 – přichází s novou nahrávkou skladeb Antonína Dvořáka pro housle a klavír.
můžete mít 14.1.
Po prvním dvořákovském CD, které Pavel Šporcl uvedl na trh na podzim loňského roku, přichází s druhou nahrávkou Dvořákových skladeb pro housle a klavír.
můžete mít 14.1.
Pavel Šporcl a Pražská komorní filharmonie pod taktovkou Tomáše Hanuse hrají Mendelssohna.
můžete mít 14.1.
Na tomto CD se Pavel Šporcl představuje skladbami, jejichž autory jsou nejvýznamnější čeští housloví virtuosové období mezi Paganinim a Oistrachem.
můžete mít 14.1.
Ďábel v detailech – Pavel Šporcl a album okouzlené Paganinim
můžete mít 14.1.
Album plné rockových,slavných melodií v podání Pavla Šporcla
můžete mít 14.1.
Nový CD houslového virtuosa Pavla Šporcla zachycuje dva unikátní společné koncerty se slovenskou romskou cimbálovou muzikou Romano Stilo; mimořádné byly nejen setkáním těchto muzikantů, ale i pro Šporcla nezvyklým repertoárem a atmosférou na pódiu i v hledišti.
můžete mít 14.1.
Jako vysokohorské štíty lákají horolezce ke zdolání, i hudebníci potřebují své výzvy. Ta další, před kterou se postavil Pavel Šporcl, se obrazně řečeno tyčí do nebeských výšin. Bachovy Sonáty a partity pro sólové housle už prověřily (nejen) techniku hezké řádky houslistů. Houslové skladby bez basové
můžete mít 14.1.
Pavel Šporcl hraje Vivaldiho a Piazzollu.
můžete mít 14.1.
Pavel Šporcl za klavírního doprovodu Michala Rezka hraje Suka a Martinů.
můžete mít 14.1.
Dříve se šátkem na hlavě, dnes s modrými houslemi. Na koncertech neformální vystupování. Novináři o něm píší: „Pirát koncertních pódií“, „Talent, který serodí snad jednou za sto let“.
můžete mít 14.1.
Přestože pojem barytenor/baritenor máme dnes spojený zejména s některým technicky náročnými rossiniovskými rolemi, jeho faktický význam můžeme aplikovat daleko šířeji. Hlavně v baroku byla velká část partů, běžně označovaných jako tenorové, v podstatě barytenorových.
můžete mít 14.1.
Profilové album vynikající české houslistky a laureátky mnoha mezinárodních soutěží.
můžete mít 14.1.
Univerzita v St Andrews uvádí na trh nové CD vydavatelství Sanctiandree, které představuje sbor kaple Nejsvětějšího Salvátora pod vedením univerzitního varhaníka Toma Wilkinsona, a to albem s hudbou složenou a ovlivněnou Henrym Purcellem „Salvator Mundi“: The Purcell Legacy".
můžete mít 14.1.
K vlajkové lodi sboru University of St Andrews se připojuje dynamická mladá dobová nástrojová skupina Ars Eloquentiae a členové Fitzwilliam String Quartet při zkoumání vztahu JS Bacha ke kompozičnímu stylu spojenému s renesanční polyfonií.
můžete mít 14.1.
Původně byla tato sekvence uváděna 15. září na svátek Panny Marie Sedmibolestné, později byla přesunuta na pátek po tzv. neděli Smrtelné, tedy týden před Velkým pátkem.
můžete mít 14.1.
Stereo digital live recording, Rudolfinum, Prague.
můžete mít 14.1.
Smyčcové kvartety Karla Kovařovice – pozoruhodný objev po více než sto letech – uvádí Stamicovo kvarteto v premiérové nahrávce.
můžete mít 14.1.
Stamic Quartet (Bohuslav Matoušek, Josef Kekula violin, Jan Pěruška viola, Vladimír Leixner cello)
můžete mít 14.1.
Nová nahrávka Po úspěšných nahrávkách obou houslových koncertů (SU 3961–2) a violoncellového koncertu (SU 3989–2) se Supraphon opět vrací k dílu Josefa Bohuslava Foerstra, skladatele pozapomenutého a dnes znovu objevovaného.
můžete mít 14.1.
První kompletní nahrávka Sofia Gubajdulina , jedna z nejvýraznějších skladatelských osobností současnosti, o sobě říká, že je „dcerou dvou světů, jejíž duše žije v hudbě západu i východu“.
můžete mít 14.1.