Cena
Štítek
Dostupnost
Kategorie
Zboží od
- Řadit podle
- Doporučujeme
- Nejnižší ceny
- Nejvyšší ceny
- Hodnocení
- Nejprodávanější
Komplet symfonií nejvýznamnějšího českého novoromantika Antonína Dvořáka (1941–1904) patří k pilířům evropského symfonického repertoáru od doby svého vzniku až do dnešních dnů.
můžete mít 17.1.
Antonín Leopold Dvořák byl jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů všech dob a je světově nejhranějším českým skladatelem vůbec
můžete mít 17.1.
Beethovenovy symfonie patří k základním kamenům symfonického repertoáru a dokládají skladatelovu cestu od vzdušného klasicismu až k nezaměnitelnému jazyku na prahu romantické epochy.
můžete mít 17.1.
Na dvou CD Prague Spring Festival Gold Edition Vol. I jsou poprvé na nosiči uveřejněny raritní historické snímky z prvních let festivalu, které zaujmou a potěší každého milovníka hudby.
můžete mít 17.1.
Gold Edition je exklusivní výběr nahrávek jedinečných symfonických koncertů z festivalu Pražské jaro za účasti vynikajích hostujících dirigentů a sólistů.
můžete mít 17.1.
Ve čtvrtém setkání nad vzácnými archivními nahrávkami významných koncertů mezinárodního festivalu Pražské jaro nás čeká hudba Gustava Mahlera, Benjamina Brittena, Antonína Dvořáka a Richarda Strausse,
můžete mít 17.1.
Dvořákovo Rekviem na dvou CD.
můžete mít 17.1.
Antonín Leopold Dvořák byl jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů všech dob a je světově nejhranějším českým skladatelem vůbec.
můžete mít 17.1.
Komplet symfonií bytostného romantika české hudby Zdeňka Fibicha (1850–1900), v podání České filharmonie a dirigenta Karla Šejny, náleží k tzv. zlatému fondu Supraphonu. Fibichova emocionálně vzepjatá hudba plná vnitřního napětí strhne posluchače právě onou výrazovou přesvědčivostí.
můžete mít 17.1.
Úchvatný poetický text středověké sekvence Stabat Mater, připisovaný většinou italskému právníkovi a později františkánovi Jacobovi de Benedictis (1230–1306), inspiroval nepřehlednou řadu skladatelů k vytvoření skladeb, jež často patří k vrcholu jejich tvorby.
můžete mít 17.1.
Unikátní záznam z představení Smetanovy opery Libuše 29. května 1939 v Národním divadle v protektorátní Praze.
můžete mít 17.1.
Taneční vstup do zvláštní edice věnované dirigentské legendě 20. století – Václavu Talichovi. 16 Slovanských tanců v mimořádné interpretaci Václava Talicha a České filharmonie na historické nahrávce Supraphonu z roku 1950.
můžete mít 17.1.
Jeden z pokladů české hudby ve fascinující interpretaci České filharmonie pod taktovkou Václava Talicha.
můžete mít 17.1.
- Talichova mimořádná fantazie a kouzlení se zvukem. – Paleta orchestrálních barev v partiturách Dvořákových symfonických básní Vodník, Polednice, Zlatý kolovrat a Holoubek – hudební balady pozdní Dvořákovy tvorby – Z dobových kritik na Talichova provedení: "Dvořákův Holoubek ve zvuku krásně vytříbe
můžete mít 17.1.
Pozdní nahrávka dvou nejslavnějších Dvořákových symfonií představuje Václava Talicha jako objevitele vždy nového obsahu i v dílech mnohokrát dřívě uváděných.
můžete mít 17.1.
- Talich diriguje česká klasická díla. – Smetanova kantáta Česká píseň v Talichově interpretaci z roku 1954 poprvé na CD. – Talichovi skladatelští přátelé – Josef Suk a Vítězslav Novák. Jejich skladby tvořily významnou součást Talichova repertoáru v České filharmonii. – „Autentická interpretace“ Suk
můžete mít 17.1.
Zvuk, jméno, první mezinárodní úspěchy i první nahrávky České filharmonie jsou nerozlučně spjaty se jménem Václava Talicha.
můžete mít 17.1.
Obě nahrávky z 12. titulu talichovské edice vznikly v listopadu 1938 ve slavných studiích Abbey Road a představují Talicha jako jednoho z nejrenomovanějších dirigentů v meziválečném období, a to nejen v Evropě. Dirigent mj.
můžete mít 17.1.
Dnes již legendární Talichova nahrávka Bachova klavírního koncertu s mladým Svjatoslavem Richterem vznikla v předvečer společného koncertního vystoupení v červnu 1954. Richter se tehdy stal hlavní hvězdou Pražského jara, na kterém Talich po několikaletém komunistickém zákazu opět mohl dirigovat.
můžete mít 17.1.
„S tím geniálním chlapíkem musely asi házet nějaké vášně, o kterých dnes už nevíme a které spolu s jeho šíleným tvůrčím vzepětím uspíšily jeho konec.“ Tak se Talich vyjádřil o Mozartovi, jednom ze svých nejmilovanějších skladatelů.
můžete mít 17.1.
„Nádherný krystal, který se třpytí neskonalými odlesky.“ (Václav Talich o Mozartově hudbě) Mozart maximálně životný, plný dramatu a napětí. Předehra k opeře Kouzelná flétna, symfonie č. 33 a38 „Pražská“ – vzácné Talichovy LIVE snímky s Českou filharmonií z roku 1954.
můžete mít 17.1.
Komorní hudba patřila zvláště v mládí a v závěrečné fázi Talichova tvůrčího života k jeho prioritám. K nejvýznamnějším pro něj patřila krátká poválečná kapitola s Českým komorním orchestrem (1946–1948), jenž mu byl věrně oddán i v období nespravedlivých útoků na osobu dirigenta.
můžete mít 17.1.
Dechové kvinteto českých filharmoniků, Česká filharmonie, Václav Talich – Dechové kvintet českých filharmoniků – jeden z nejlepších českých komorních souborů. – – – Hudbu starých mistrů i soudobé skladby hráli na evropských pódiích, ale také na Novém Zélandě, v Austrálii či Indonésii.
můžete mít 17.1.
- Dvořákovy dva instrumentální koncerty s mistry svých nástrojů. – Klavírní koncert, dlouho podceňovaný, obviňovaný z nedostatku virtuozity a lesku, v podání jednoho z velkých českých klavíristů – Františka Maxiána.
můžete mít 17.1.