10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

WEBHIDDENBRAND

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Biografie, Autografie
    ×
Jan Burian: Protančit život aneb Vždycky se dá něco dělat Jan Burian: Protančit život aneb Vždycky se dá něco dělat
Jan Burian: Protančit život aneb Vždycky se dá něco dělat

Kniha Protančit život představuje dramatičku a spisovatelku Zuzanu Kočovou (1922–1988) koláží jejích pečlivě vybraných deníkových zápisků, dobových textů, článků a ohlasů, které komentuje její syn Jan Burian s odstupem téměř padesáti let.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Ján Čarnogurský: Áno a nie Jána Čarnogurského Jan Burian: Protančit život aneb Vždycky se dá něco dělat
Ján Čarnogurský: Áno a nie Jána Čarnogurského

Kniha odkrýva zaujímavé osudy rodiny Čarnogurských a predovšetkým mapuje životnú cestu tohto zaujímavého slovenského politika a rozhľadeného Európana. Ján Čarnogurský je muž, ktorý je vždy sám sebou, vždy individualistický.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Ján Čarnogurský: Denník 1994 – 2007 Jan Burian: Protančit život aneb Vždycky se dá něco dělat
Ján Čarnogurský: Denník 1994 – 2007

JUDr. Ján Čarnogurský sa narodil 1.1.1944 v Bratislave. Štúdium práva absolvoval na Karlovej univerzite v Prahe. Doktorát práv získal v roku 1971 na Komenského univerzite v Bratislave. V rokoch 1970–1981 pracoval ako advokát v Bratislave.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Čep: Vzájemná korespondence: Henri Pourrat - Jan Čep (1932-1958) Jan Čeřovský: Jak jsme zachraňovali svět - aneb půl století ve službách mezinárodní ochrany přírody
Jan Čep: Vzájemná korespondence: Henri Pourrat - Jan Čep (1932-1958)

Vzájemná korespondence Henriho Pourrata a Jana Čepa je mimořádně cenným pramenným materiálem pro literární historii a pro zkoumání česko-francouzských kulturních styků.

můžete mít 9.10. - 11.10.

Jan Čeřovský: Jak jsme zachraňovali svět - aneb půl století ve službách mezinárodní ochrany přírody Jan Čeřovský: Jak jsme zachraňovali svět - aneb půl století ve službách mezinárodní ochrany přírody
Jan Čeřovský: Jak jsme zachraňovali svět - aneb půl století ve službách mezinárodní ochrany přírody

Nadšený pozorovatel a ochránce přírody, vystudovaný ekolog J. Čeřovský se v průběhu druhé poloviny 20. století významně podílel na činnostech a rozvoji československé, české i světové ochrany přírody.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Chadima: Rudolf Slánský Jan Čeřovský: Jak jsme zachraňovali svět - aneb půl století ve službách mezinárodní ochrany přírody
Jan Chadima: Rudolf Slánský

Generální tajemník Komunistické strany Československa, strůjce a zároveň jedna z nejproslulejších obětí represivního režimu KSČ. Politické osudy Rudolfa Slánského jsou nesmírně bohaté, kolem některých událostí však až dosud panovaly nejasnosti.

můžete mít 9.10. - 11.10.

Ján Čomaj: Hovorí očitý svedok Jan Dostal: Johanka z Arku - Její život a duchovní pozadí jejího činu
Ján Čomaj: Hovorí očitý svedok

Po stovkách príbehov ľudí, ktorí vstúpili do slovenského aj európskeho povedomia a viacerí z nich aj do jeho vlastného života, sa Ján Čomaj rozhodol rozpovedať svoj vlastný životný príbeh.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Ján Čomaj: Knieža Matúš Jan Dostal: Johanka z Arku - Její život a duchovní pozadí jejího činu
Ján Čomaj: Knieža Matúš

Rozprávanie o živote a diele profesora Matúša Kučeru a výber z jeho štúdií a článkov.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Dostal: Johanka z Arku - Její život a duchovní pozadí jejího činu Jan Dostal: Johanka z Arku - Její život a duchovní pozadí jejího činu
Jan Dostal: Johanka z Arku - Její život a duchovní pozadí jejího činu

Jak mohlo prosté děvče z Orléansu, zcela neznalé vojenského umění, stanout v čele francouzských vojsk a zvrátit průběh vleklé francouzsko-anglické války? Bez duchovní vědy, která ukazuje působení duchovních bytostí, by tuto záhadu nebylo možné vysvětlit.

můžete mít 8.10. - 9.10.

Jan Drábek: Dva životy Vladimíra Krajiny Jan Drábek: Dva životy Vladimíra Krajiny
Jan Drábek: Dva životy Vladimíra Krajiny

Autor knížky Jan Drábek, syn jednoho z trojice velkých a dlouholetých přátel Drábek – Krajina – Drtina, zachycuje životní příběh Vladimíra Krajiny pohledem jakoby zevnitř, vždyť autor hodně z toho o čem píše, měl doslova z první ruky.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Dražan: Náš Václav Havel Jan Drábek: Dva životy Vladimíra Krajiny
Jan Dražan: Náš Václav Havel

Schwarzenberg, Kubišová, Horáček, Duka, Pánek a mnoho dalších… Na tři desítky osobností vzpomínají ve velmi otevřených a obsáhlých rozhovorech na prezidenta, kamaráda, disidenta i šéfa. Proč měli Václava Havla rádi a co je na něm štvalo? Co s ním všechno zažili?

můžete mít 9.10. - 11.10.

Jan Dražan: Tango pod Hradem Jan Drábek: Dva životy Vladimíra Krajiny
Jan Dražan: Tango pod Hradem

Když oznámil kandidaturu na post prezidenta, mnozí se ušklíbali. Brali to spíše jako vtip. Mladý lékař byl znám jen velice úzkému okruhu lidí díky svým aktivistickým vystoupením. Marek Hilšer však překvapil všechny.

můžete mít 9.10. - 11.10.

Ján Ďurica: Ján Ďurica - Futbalista z teba nikdy nebude Jan Erik Vold: Deník Ruth Maierové - Příběh židovské dívky v Evropě pod nadvládou nacistů
Ján Ďurica: Ján Ďurica - Futbalista z teba nikdy nebude

V mladosti si vypočul, že z neho futbalista nikdy nebude. S rodičmi a bratom sa museli pre exekúciu z večera do rána vysťahovať z bytu. Nemal čo do úst a jednu horalku si rozdeľoval na sedem dní.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Dvořák: Karel Brožek Jan Erik Vold: Deník Ruth Maierové - Příběh židovské dívky v Evropě pod nadvládou nacistů
Jan Dvořák: Karel Brožek

Karel Brožek náležel k legendární skupině absolventů nově zřízené Katedry loutkářství DAMU přelomu 50. a 60. let – společně s Jurajem Herzem, Jiřím Srncem, Janem Švankmajerem ad.

můžete mít 9.10. - 11.10.

Jan Erik Vold: Deník Ruth Maierové - Příběh židovské dívky v Evropě pod nadvládou nacistů Jan Erik Vold: Deník Ruth Maierové - Příběh židovské dívky v Evropě pod nadvládou nacistů
Jan Erik Vold: Deník Ruth Maierové - Příběh židovské dívky v Evropě pod nadvládou nacistů

Ruth Maier se v roce 1920 narodila do vídeňské židovské rodiny. Poté, co se v předvečer jejích 18. narozenin odehrála Křišťálová noc, nebylo už na co čekat – Ruth emigrovala do Norska. Nacistický teror ji však dostihl i tam, a tak byla deportována do Osvětimi.

můžete mít 9.10. - 11.10.

Jan Fischer: Šumavská legenda Emil Kintzl Jan Herget: Petr Haničinec vztekloun s jemnou duší
Jan Fischer: Šumavská legenda Emil Kintzl

Emil Kintzl na Šumavě strávil celý život a neúnavně sbíral příběhy míst, která se už ztratila z mapy. Jeho osobité vyprávění a vtipné i laskavé historky v podání režiséra Jana Fischera vykreslují obraz tohoto legendárního šumavského patriota.

můžete mít 4.10. - 7.10.

Jan Herget: Laďka Kozderková Lady muzikál + CD Jan Herget: Petr Haničinec vztekloun s jemnou duší
Jan Herget: Laďka Kozderková Lady muzikál + CD

LAĎKA KOZDERKOVÁ – Lady muzikál – je poctivě zpracovaný příběh životní cesty jedné z našich nejlepších zpěvaček.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Herget: Petr Haničinec vztekloun s jemnou duší Jan Herget: Petr Haničinec vztekloun s jemnou duší
Jan Herget: Petr Haničinec vztekloun s jemnou duší

Prožil neuvěřitelně barvitý život plný výšin i propadáků. Působil poněkud zachmuřeně (proto vztekloun), ale byl do morku kostí epikurejec, milovník všech krás života. Dřív řval, než plakal. Byl zkrátka trvale přetopený kotel – plný citu a emocí.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Hulsker: Vincent van Gogh - Deník v dopisech Jan Hulsker: Vincent van Gogh - Deník v dopisech
Jan Hulsker: Vincent van Gogh - Deník v dopisech

Kniha je jedinečným pokusem o rekonstrukci životního a uměleckého příběhu Vincenta van Gogha, jedné z vůdčích postav moderního malířství.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Hus: Listy z Kostnice Jan Hulsker: Vincent van Gogh - Deník v dopisech
Jan Hus: Listy z Kostnice

Husovy Listy z Kostnice jsou výborem z autorovy vězeňské korespondence, převedené do současné češtiny. V dopisech určených především přátelům, příznivcům a společenství věřících, které zanechal v Čechách, nepromlouvá ani tak Hus teolog, jako Hus člověk.

můžete mít 4.10. - 7.10.

Jan Januš: Tomáš Zima - Lékař zdravého rozumu Jan Hulsker: Vincent van Gogh - Deník v dopisech
Jan Januš: Tomáš Zima - Lékař zdravého rozumu

Někdo zná Tomáše Zimu jako lékaře, další si jej vybaví coby děkana 1. lékařské fakulty UK, snad nejznámější je jako úřadující rektor Univerzity Karlovy; někteří vyznavači golfu znají pro změnu Tomáše Zimu golfistu, svoje jméno má i v kulinářských kruzích.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Jindra: S Kafkou na cestách Jan Kameníček: Zdánlivé pochybnosti
Jan Jindra: S Kafkou na cestách

„Kafka? To byl ten spisovatel, kterého nebavila úřednická rutina a celý život strávil v Praze?“ Opak je pravda. Novinářka Judita Matyášová a fotograf Jan Jindra odhalují jiného Kafku.

můžete mít 4.10. - 7.10.

Jan Kačer: Mírnou oklikou Jan Kameníček: Zdánlivé pochybnosti
Jan Kačer: Mírnou oklikou

Vyjel jsem k mámě a teď pokračuju mírnou oklikou. V místech, kterými vede, jsem pobyl letmo a je tam plno tajemství. A harmonie je stále víc a víc neuchopitelná.

můžete mít 7.10. - 8.10.

Jan Kameníček: Zdánlivé pochybnosti Jan Kameníček: Zdánlivé pochybnosti
Jan Kameníček: Zdánlivé pochybnosti

Všechny pochybnosti se jednou stanou zdánlivými, uvozuje ve svých navýsost poetických vzpomínkách Jan Kameníček. I pochybnosti o sobě… Známe své příbuzné? Známe svou rodinu? Její přátele a místa našich setkávání? Chceme vědět i to, co by se nám nemuselo líbit?

můžete mít 9.10. - 11.10.