10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

WEBHIDDENBRAND

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Biografie, Autografie
    ×
Helena Durnová: Václav Hlavatý (1894–1969) - Cesta k jednotě Helena Durnová: Václav Hlavatý (1894–1969) - Cesta k jednotě
Helena Durnová: Václav Hlavatý (1894–1969) - Cesta k jednotě

Český a později americký matematik Václav Hlavatý (1894–1969) věnoval značnou část své kariéry oblastem matematiky souvisejícím s hledáním jednotné teorie pole inspirované Einsteinovou teorií relativity.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Helena Epsteinová: O čem se nemluví Helena Durnová: Václav Hlavatý (1894–1969) - Cesta k jednotě
Helena Epsteinová: O čem se nemluví

Memoáry americké novinářky a spisovatelky Helen Epstein odhalují intimní tajemství v kontextu dramatické českožidovské minulosti rodičů a amerických poměrů. Hledání tajemství, které autorka tuší, že se odehrálo v jejím dětství a ovlivnilo ji na celý život.

můžete mít 16.1. - 18.1.

Helena Kosková: Helena Kosková o Škvoreckém Helena Durnová: Václav Hlavatý (1894–1969) - Cesta k jednotě
Helena Kosková: Helena Kosková o Škvoreckém

Monografie sleduje dílo Josefa Škvoreckého v českém i světovém kontextu doby jeho vzniku. Ve čtyřicátých letech navazuje jeho poetika na civilismus Skupiny 42 svým zájmem o všednodenní život a hovorovou řeč i orientací na angloamerickou literární tradici.

můžete mít 16.1. - 18.1.

Helena Musilová: Jiří Valoch - kurátor, teoretik, sběratel - Léta 1965–1980 Helena Musilová: Pražská Pallas a moravská Hellas 1902 - Auguste Rodin v Praze a na Moravě
Helena Musilová: Jiří Valoch - kurátor, teoretik, sběratel - Léta 1965–1980

Nejlepší knihy jsou takové, které jejich autor napíše s nasazením, energií, porozuměním a obdivem k objektu svého psaní. To je případ Heleny Musilové, která v publikaci o Jiřím Valochovi splnila toto zadání vrchovatou měrou.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Helena Musilová: Pražská Pallas a moravská Hellas 1902 - Auguste Rodin v Praze a na Moravě Helena Musilová: Pražská Pallas a moravská Hellas 1902 - Auguste Rodin v Praze a na Moravě
Helena Musilová: Pražská Pallas a moravská Hellas 1902 - Auguste Rodin v Praze a na Moravě

V roce 1902 navštívil Prahu a Moravu francouzský sochař Auguste Rodin. Tato cesta, spojená s jeho tehdy největší zahraniční výstavou, byla důležitá nejen pro sochaře samotného, ale zanechala nesmazatelné stopy i v místě návštěvy.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Helena Pavličíková: František Mareš Od fyziologie k filosofii Helena Musilová: Pražská Pallas a moravská Hellas 1902 - Auguste Rodin v Praze a na Moravě
Helena Pavličíková: František Mareš Od fyziologie k filosofii

Kniha pojednává o životě, díle, vědecké práci, myšlenkových sporech a v neposlední řadě zejména o vlivu významného fyziologa a filosofa Františka Mareše na český intelektuální život konce devatenáctého a první třetiny dvacátého století.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Helena Rubinsteinová a tajemství krásy Helena Tomanová-Weisová: Setkání v Praze/ Begegnungen in Prag
Helena Rubinsteinová a tajemství krásy

New York 1965. Heleně Rubinsteinové je 95 let, je jednou z nejbohatších žen na světě a oslnivou ikonou.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Helena Tomanová-Weisová: Setkání v Praze/ Begegnungen in Prag Helena Tomanová-Weisová: Setkání v Praze/ Begegnungen in Prag
Helena Tomanová-Weisová: Setkání v Praze/ Begegnungen in Prag

Kniha vzpomínek rodilé Pražanky, která vyrostla v enklávě německé menšiny a měla možnost se setkat s řadou představitelů pražského německého literárního světa.

můžete mít 16.1. - 18.1.

Helena Vondráčková - Každá trampota má svou mez Helena Tomanová-Weisová: Setkání v Praze/ Begegnungen in Prag
Helena Vondráčková - Každá trampota má svou mez

Rozšířená a nově i celobarevná životopisná kniha.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Helene Beltracchi: Autoportrét - Příběh největšího padělatele umění Helene Beltracchi: Autoportrét - Příběh největšího padělatele umění
Helene Beltracchi: Autoportrét - Příběh největšího padělatele umění

Příběh Wolfganga Beltracchiho je strhujícím popisem jeho života a zároveň šokujícím odhalením o tom, jak funguje trh s uměním. Beltracchi je německý malíř a bývalý padělatel umění.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Helferová Monika: Pakáž Helene Beltracchi: Autoportrét - Příběh největšího padělatele umění
Helferová Monika: Pakáž

Renomovaná rakouská autorka Monika Helferová se vrací k vlastním kořenům, k životu prarodičů v horské vesnici.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Helga Weissová: Nikdo nás nečekal Helene Beltracchi: Autoportrét - Příběh největšího padělatele umění
Helga Weissová: Nikdo nás nečekal

Autobiografie akademické malířky, přeživší holocaustu, Helgy Hoškové-Weissové je vpravdě fascinující čtení. Vzpomíná na své idylické dětství v předválečné Praze, na své rodiče, prarodiče a širší rodinu.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Helmut Kopetzky: Byl jsem Sudeťák - Příběh dlouhého návratu domů Helmut Kopetzky: Byl jsem Sudeťák - Příběh dlouhého návratu domů
Helmut Kopetzky: Byl jsem Sudeťák - Příběh dlouhého návratu domů

V roce 1946 přijíždí do zničené třetí říše 1646 nákladních vlaků se statisíci sudetských Němců. Pětiletý Helmut Kopetzky je jedním z nich. Jeho rodný dům český stát vyvlastnil a prodal.

můžete mít 16.1. - 18.1.

Hénik Pavel: Jaroslav Fiedor: S prstem na spoušti Helmut Kopetzky: Byl jsem Sudeťák - Příběh dlouhého návratu domů
Hénik Pavel: Jaroslav Fiedor: S prstem na spoušti

Ne každý má to štěstí, že se mu naplno splní klukovský sen. Jaroslav Fiedor chtěl už od malička létat nebo být vojákem. Splnilo se mu obojí. Stal se palubním střelcem vojenského vrtulníku. Cesta k jeho snu však nevedla přímo.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Hénik Pavel: Václav Neckář - Šíleně veselý princ Hénik Pavel: Václav Neckář - Šíleně veselý princ
Hénik Pavel: Václav Neckář - Šíleně veselý princ

Václav Neckář bezpochyby patří k největším legendám české pop-music. Kariéru odstartoval v šedesátých letech a koncertuje až do dnešních dnů. Už 23. října 2023 oslaví osmdesáté narozeniny a tato kniha je dárkem jemu a jeho fanouškům.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Henry David Thoreau: Deník Hénik Pavel: Václav Neckář - Šíleně veselý princ
Henry David Thoreau: Deník

Můj deník je částí mého já, která by jinak přetekla přes okraj a přišla nazmar," poznamenal si roku 1841 americký spisovatel a přírodovědec Henry David Thoreau do deníku, který si vedl čtyřiadvacet let.

můžete mít 16.1. - 18.1.

Henry Ford - Mé ideály Hénik Pavel: Václav Neckář - Šíleně veselý princ
Henry Ford - Mé ideály

Sbírka inspirativních článků Henryho Forda představuje studnici nadčasových myšlenek jednoho z největších géniů historie.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Henry Ford: Můj život a dílo Herbert Sigmund: Dům ve Stecherově ulici - Vzpomínky na dětství v Sudetech v letech 1938 - 1948
Henry Ford: Můj život a dílo

Na počátku byla touha vynalézt samostatně pohybující se stroj, který by měl všestranné využití při práci na farmě a zbavil by tak zemědělce těžké manuální dřiny.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Henry Ford - Můj život a dílo Herbert Sigmund: Dům ve Stecherově ulici - Vzpomínky na dětství v Sudetech v letech 1938 - 1948
Henry Ford - Můj život a dílo

Na počátku byla touha vynalézt samostatně pohybující se stroj, který by měl všestranné využití při práci na farmě a zbavil by tak zemědělce těžké manuální dřiny.

můžete mít 17.1. - 19.1.

Herbert Sigmund: Dům ve Stecherově ulici - Vzpomínky na dětství v Sudetech v letech 1938 - 1948 Herbert Sigmund: Dům ve Stecherově ulici - Vzpomínky na dětství v Sudetech v letech 1938 - 1948
Herbert Sigmund: Dům ve Stecherově ulici - Vzpomínky na dětství v Sudetech v letech 1938 - 1948

Vzpomínky mosteckého rodáka, jazzového hudebníka Huberta Sigmunda, zachycují jeden z nejtemnějších úseků moderních českých dějin a zároveň tragické vyústění mnohasetletého soužití Čechů a Němců v naší zemi.

můžete mít 14.1. - 15.1.

Herecké (z)povídání Heřmánek Pavel: Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny
Herecké (z)povídání

Kniha může být brána jako rautový stůl pro všechny fanoušky filmu, protože každý zde najde něco podle své chuti. Českou novou vlnu nám přiblíží jeden z posledních žijících aktérů-režisér Hynek Bočan, …

můžete mít 17.1. - 19.1.

Heřmánek Pavel: Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny Heřmánek Pavel: Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny
Heřmánek Pavel: Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny

Budovu Invalidovny v Praze – Karlíně, chátrající skvost barokní architektury, čeká v nejbližší době nejistá budoucnost a život z ní může nadobro vyprchat.

můžete mít 16.1. - 17.1.

Hermannová Judith: Všechno bychom si řekli Heřmánek Pavel: Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny
Hermannová Judith: Všechno bychom si řekli

Poetická autobiografie Všechno bychom si řekli je úplně jiná než předcházející tituly berlínské spisovatelky Judith Hermannové.

můžete mít 16.1. - 17.1.