Cena
Štítek
Stav zboží
Dostupnost
Kategorie
Zboží od
- Řadit podle
- Doporučujeme
- Nejnižší ceny
- Nejvyšší ceny
- Hodnocení
- Nejprodávanější
- ×KategorieBiografie, Autografie
Pět olympijských medailí, 18 světových rekordů a šest let bez jediné porážky v běhu na 10 000 metrů – to jsou jen ty nejvýraznější sportovní úspěchy, kterých Emil Zátopek dosáhl.
můžete mít 12.1. - 14.1.
Úškľabky, grimasy, vyplazený jazyk, ruky rozhodené kade-tade. Neustále si z neho uťahovali. Vraj pri behu vyzerá, akoby ho mučili démoni. Alebo akoby zápasil s chobotnicou. On sa však na tom len smial.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Svoj druhý životopis začína Richard Branson tam, kde skončil svoj prvý, na počiatku nového milénia, v roku 1999.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Marie Curie byla první ženou, která obdržela Nobelovu cenu, a jedinou ženou, která tuto poctu získala dvakrát, a současně jediným člověkem, jenž ji obdržel ve dvou různých vědeckých oborech. Tato biografie v plném světle odhaluje lidské i vědecké aspekty jejího života.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Příběh nejslavnějšího českého mořeplavce.
můžete mít 13.1. - 15.1.
Tato Rétiho kniha je považovaná za klasiku a je uznávaná jako jedna z nejlepších šachových učebnic. Réti se zde postupně v jednotlivých kapitolách zaměřuje a vysvětluje hru starších mistrů: Anderssen, Morphy, Steinitz, Tarrasch, Lasker, Schlechter a Pillsbury.
můžete mít 12.1. - 14.1.
Český překlad Rétiho klasického díla, které poprvé vyšlo ve Vídni v roce 1922 pod názvem Die neuen Ideen im Schachspiel. Kniha je souborem několika desítek článků a je rozdělená do dvou hlavních kapitol: první z nich se zabývá staršími mistry a druhá novými idejemi.
můžete mít 12.1. - 14.1.
Refresh knihy Bezruký Frantík je o chlapci, který se narodil v podorlické vesničce bez rukou v roce 1904. Mateřská láska ho ochránila přes smrtí. Kniha je obohacena o nové fotografie, ilustrace a předmluvu Igora Orozoviče, spoluautora stejnojmenné divadelní hry.
můžete mít 12.1. - 14.1.
Epizoda ze života Charlotty Garrigue Masarykové, manželky prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigue Masaryka
můžete mít 11.1. - 12.1.
Richard Tesařík a jeho mladší bratr Vladimír tvořili přes padesát let nerozlučnou dvojici, až do osudné havárie v červnu roku 2004. Richard dnes zůstal na muziku sám a na bratra mu zbyly vzpomínky, které ovšem stojí za to.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Karel Richter, spisovatel a rodák z Chlumce nad Cidlinou, ve své autobiografii přináší vzpomínky na radostné dětství ve východních Čechách, na bolestný život za německé okupace i na nastolení nových poměrů po komunistickém převratu v roce 1948.
můžete mít 13.1. - 14.1.
Tato kniha je první zahraniční biografií, která dokumentuje nevšední vzestup, pád a rehabilitaci muže, který byl prohlášen za „největšího běžce všech dob“. Je to také příběh zlatého věku sportu, který se odehrával na pozadí paranoidních ohavností studené války.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Tato audiokniha je první zahraniční biografií, která dokumentuje nevšední vzestup, pád a rehabilitaci muže, který byl prohlášen za „největšího běžce všech dob“.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Deníky Alana Rickmana jsou jedinečnou pozvánkou do mysli autora – jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby.
můžete mít 13.1. - 14.1.
V rekapitulačním rozhovoru dvou hudebních publicistů různých generací vzpomíná Jiří Černý na práci v týdeníku Mladý svět, rozhlasovou hitparádu Houpačka, své knihy, články pro Melodii, Gramorevui a další časopisy, ediční přípravu nahrávek Karla Kryla
můžete mít 13.1. - 14.1.
Jaroslava Říhová ve své knize Fialky pro Karolinu neobyčejně poutavě popsala životní příběh vynikající altistky Dvorní opery ve Vídni – Karoliny von Gomperz-Bettelheim.
můžete mít 13.1. - 14.1.
Kniha analyzuje roli vědy a postavení vědce v socialistické společnosti na příkladu dvou významných českých chemiků, Františka Šorma, bývalého předsedy ČSAV, a Otty Wichterleho, vynálezce kontaktních čoček.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Výbor z díla Egona Erwina Kische připomíná velkou osobnost meziválečné česko-německé žurnalistiky a literatury.
můžete mít 13.1. - 15.1.
Kniha přináší první důkladnou a všestranně zaměřenou interpretaci díla a myšlení Ria Preisnera (1925–2007), českého konzervativního myslitele, filozofa, básníka, teatrologa, germanisty a překladatele.
můžete mít 13.1. - 15.1.
Rob Halford, legendární frontman Judas Priest, jedné z nejúspěšnějších heavymetalových kapel všech dob, popisuje ve svých pamětech cestu k hudební slávě spojenou s alkoholismem, závislostí, nešťastnými sexuálními schůzkami a bezútěšnou osobní tragédií.
můžete mít 9.1. - 10.1.
Terry Pratchett byl nesmírně plodným autorem. Jen ze Zeměplochy vzniklo jedenačtyřicet příběhů, běžně napsal dvě, někdy i tři knihy ročně. Jednu však nikdy nedokončil – vlastní biografii.
můžete mít 12.1. - 14.1.
Dopisy Karla Havlíčka odkrývají významnou část odkazu tohoto předního českého novináře, básníka, politika a organizátora národního života. O to překvapivější je, že ke kompletnímu kritickému vydání Havlíčkovy korespondence dochází až nyní.
můžete mít 12.1. - 14.1.
Róbert Cvi Bornstein v knihe opisuje prvých 23 rokov svojho života, ktoré prežil na niekoľkých miestach na Slovensku, v Maďarsku až kým po vojne emigroval do Izraela.
můžete mít 11.1. - 12.1.
Svižná, poutavá, sžíravě vtipná autobiografie rodáka z Liberce vypráví osobní příběh a barvitě líčí také dobové politické trendy včetně všudypřítomného antisemitismu. Světoobčan Robert F.
můžete mít 12.1. - 14.1.