Galaxy neuroinstitut Retimer - světelná terapie - brýle
Popis
Brýle pro světelnou terapii svítí po zapnutí trvalým světlem, které je umístěné v oblouku brýlí.
Chybí vám motivace? Cítíte pokles energie? Cítíte špatnou náladu? Jste po ránu malátní? Probouzíte se ráno příliš brzy? V tom případě určitě světelnou terapii začněte používat – vše se zlepší. Brýle pro světelnou terapii vyrovnávají deficity současného industriálního způsobu života: nepravidelnost biorytmů, nedostatek slunečního svitu na podzim a v zimě, umělé osvětlení.
Hlavní účinky světelné terapie:
- lepší a vyváženější nálada
- rychlá relaxace
- vnitřní zklidnění
- eliminace stresu a únavy
- nárůst energie
- vyšší koncentrace
- lepší kvalita spánku a náprava nespavosti
- zvýšení mentální výkonnosti
- redukce depresí
- úprava jetlag
- a další
- Aktuálně: zvýšení produkce vitaminu D, který má souvislost s covid-19!
Provedení
Stiskem tlačítka při zapnutí si navolíte intenzitu světla, ve dvou krocích. Nejnižší intenzita se doporučuje použít 60 minut (poté se přístroj sám vypne), poloviční intenzita 30–45 minut. Můžete samozřejmě méně – záleží, čeho chcete dosáhnout a záleží i na pocitu.
- Při používání máte otevřené oči, zelené světlo svítí z přístroje zezdola.
- Můžete při tom nosit i brýle nebo čočky.
- Můžete si nastavit výšku položení brýlí na nose, díky posuvnému nosníku.
Balení obsahuje: přístroj, nabíjecí USB kabel (do PC) + USB koncovku (do sítě), pevný skořepinový obal, látkovou taštičku, návod.
Parametry: přístroj váží pouze cca 50 gramů. Úroveň jasu: 315–500 luxů. Vlnová délka: 500 nm (nanometrů).
Nabíjení: nabíjí se pomocí USB kabelu, jedno nabití vydrží cca na 5 hodin provozu.
Doporučený čas
Pro nejlepší účinky se v neletních měsících (v našem podnebném pásmu) doporučuje používání každý den, minimálně 20–30 minut. Nicméně i pouhých 10 minut, zvláště po ránu, má celkem jednoznačný vliv například na zlepšení nálady a nárůst energie.
Vývoj
Na vývoji se podíleli odborníci z několik oborů a celý projekt vznikl na základě několika set klinických studií o vlivu světla na organismus. Další klinické studie byly provedeny přímo s přístrojem. Ty potvrdily účinky zejména na zlepšení spánku a eliminaci depresí a úzkostí.
Názor významného českého psychiatra na světelnou terapii (fototerapii): Účinek je výrazný u 70–90 % nemocných s SAD (sezonní afektivní deprese – občas je zažije téměř každý dospělý). Plná remise se objevuje po fototerapii již po 1–2 týdnech aplikace. Její použití je bezpečné, ovšem efekt přetrvává jen krátce po době aplikace.
Doc. MUDr. Ján Praško, CSc.