10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 35900133

Čajová zahrada Jáva OP Malabar - černý čaj, Varianta: černý čaj 500g

Čajová zahrada Jáva OP Malabar - černý čaj, Varianta: černý čaj 500g

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Jáva OP Malabar je silný černý čaj z Jávy s výrazným aroma a plnou, jen mírně natrpklou chutí. Indonéské čaje mají příjemný, zlatohnědý nálev a jsou ideálním nápojem k snídaňovému menu. Vyzkoušejte si připravit tento černý čaj také s mlékem a cukrem. . Složení: jávský černý čaj. Celý popis
899 Kč
Zboží od: Čajová zahrada
899 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
S novou kartou za

12.11.2024 na výdejním místě
12.11.2024 - 13.11.2024 na vaší adrese

Popis

Čaj a Jáva


Malabar je část ostrova Jáva, který je v Indonésii. Čajové plantáže byly založeny na počátku 17. století. Dařit se začalo teprve okolo roku 1800, kdy se čajové keře pěstované z čajových semen z Číny nahradily z Assámu. Indonésie se skládá z tisíce ostrovů s hlavními čajovými plantážemi na ostrovech Jáva, Sulawesi a Sumatra. Čaje z Jávy jsou vynikající, protože čajové plantáže mají dokonalé prostředí, vysokou nadmořskou výšku a  bohatou vulkanickou půdu.


Malabar Tea Plantation je vlastněna a provozována státem, vlastněné společnosti PT Perkebunan NusantaraMalabar, Západní Jáva, Indonésie. Plantáž byla založena v roce 1896 a sídlí v asi 1500m nad hladinou moře. Tropické klima a sopečná půda je ideální místo pro růst  tohoto kvalitního černého čaje.  


Černý čaj – historie a zpracování


Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) – přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.


Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 


Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím „usmrceny“, jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.


 width=  Java OP Malabar


Tangy and solid cup. Black leaf with some silver tips. Red-golden cup.


 width=  Java OP Malabar


Forte e speziato. Foglia nera con punte argentate. Piccante, floreale dall’infuso rosso-dorato.


 width=  Java OP Malabar


Feinwürzig und herzhaft. Schwarzes Blatt mit silberfarbenen Tips. Rot-goldene Tasse.


 width=  Java OP Malabar


Finement épicé et savoureux. Une feuille noire avec des pointes de couleur argentée. Une tasse rouge doré.