10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 18241147

Basilur Cejlonský černý čaj s broskví. Dárkové balení domek. 100g. TEA HOUSE

Basilur Cejlonský černý čaj s broskví. Dárkové balení domek. 100g. TEA HOUSE

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Černý čaj s chrpou a broskovo-smetanovým aroma navodí domáckou atmosféru kdekoliv.
Jedna z nejoblíbenějších chuťových kombinací
Celý popis
329 Kč
3,29 Kč/g
329 Kč
3,29 Kč/g
Získejte dopravu ZDARMA se
Poslední kus
S novou kartou za

26.11.2024 na výdejním místě
26.11.2024 - 27.11.2024 na vaší adrese

Popis

Plechový domeček s černým čajem – dárková kazeta.

 

Složení: cejlonský černý čaj, přírodní bílá a modrá chrpa, krémová broskvová příchuť.

 

Čaj je balený v plechové dóze – domečku.

Samotný čaj je balený v znovu uzavíratelném neprodyšném obalu, tak, aby uchoval své aroma po celou dobu spotřeby a to díky speciálnímu zipu v horní části balení.

 

Země původu: Srí Lanka

 

Hmotnost: 100g, sypaný čaj

Výrobce: Basilur Tea Export (PVT) LTD. Baleno na Srí Lance.

Skladovat v suchu a chladu.

 

 

NEJEN O ČAJI BASILUR

Sejdou se bílý, černý a zelený… Pokud čekáte nějakou košatou anekdotu o Donaldu Trumpovi, Willu Smithovi a vodníkovi Česílko, máme pro vás špatnou zprávu, pouze vyjmenováváme sortiment našich exkluzivních čajů značky Basilur.

Tento světově proslulý producent čaje se specializuje na pěstování oblíbeného nápoje na prosluněných cejlonských plantážích, které mu dávají nezaměnitelnou chuť a kvalitu.

 

Často se debatuje o tom, jak se má čaj vlastně připravovat. Zlatým pravidlem v gastronomii je, že nápoj může být pouze tak dobrý, jako jsou jeho ingredience. Z toho důvodu se doporučuje používat nechlorovanou vodu a dávat pozor na to, aby typ čaje odpovídal správné teplotě.

Právě teplota vody, v níž se směs louhuje (přičemž doporučená doba louhování je 2–5 minut), je velmi významným a rozhodujícím faktorem při tvorbě nápoje.

 

Říká se, že žena je jako čaj – nikdy nezjistíte, jaká je, dokud ji nepřivedete do varu. Ale zatímco u žen se jakékoliv vytáčení silně nedoporučuje, čaji svědčí vysoké otáčky, tedy přesněji teplotní stupně. Teplota vody je pro správné louhování, barvu a chuť čaje klíčová a jak již bylo předesláno, liší se dle druhu.

Bílé čaje se spokojí s příjemnými 70°C, zelené si libují při teplotě 80°C, čínské čaje Oolong vyžadují 90°C a na plných 100°C si potrpí čaje černé.

 

Čaj má sám o sobě mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. Nejenom, že neobsahuje žádné tuky, kalorie, uhličitany ani sodík, ale jeho pravidelné pití přispívá k pevnosti kostí, zlepšuje střevní mikroflóru, chrání od bakteriálních a virových onemocnění a též zpomaluje stárnutí.

Čaj dále příznivě působí na buněčnou stavbu cév, čímž snižuje riziko srdečních onemocnění. Zrychlováním metabolismu pak čaj napomáhá i při hubnutí a prostřednictvím antioxidantů neutralizuje volné radikály v těle, čímž snižuje riziko vzniku rakoviny. Pozitivně se pití čaje projevuje i u diabetiků, neboť podporuje snižování krevního cukru a současně zvyšování aktivity inzulínu. V neposlední řadě pak jeho pravidelné pití může snížit riziko cévní mozkové příhody neboli mrtvice.

 

Po ne úplném, ale přesto vyčerpávajícím vyjmenování pozitivních účinků čaje se může zdát, že v něm má silného konkurenta i Superman. To by však byla mýlka. Oproti oblíbenému superhrdinovi čaj nemusí skrývat svou identitu, pochází z planety Země a hlavně nenosí trenýrky zvenčí na kalhotech.

 

Obrýlené emzáky ale stranou, skutečným hrdinou příběhu o historii čaje je osvícený čínský císař Šen Nung.

Ten podle starověké legendy vodu vždy před použitím převařoval, neboť správně věřil, že se takto pročistí.

Jednoho dne mu pak při práci na zahradě vítr navál do vody několik lístků z nedalekého keříku.

Císař si povšiml, že voda v hrnci změnila barvu a zavoněla. Pak už zbylo jen ochutnat…