Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru
Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru

Příběh fyziky je komplikovaný a dobrodružný. Po staletí se fyzikové noří stále hloub do tajemství přírody, vyvíjejí nové přístroje, které pomáhají některá tajemství rozluštit a jindy zas vedou k objevení nových záhad.

můžete mít 12.9. - 13.9.

Milan Bárta: DESETIMINUTOVKY. Chemie Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru
Milan Bárta: DESETIMINUTOVKY. Chemie

Chemické názvosloví, vyčíslování rovnic, názvy sloučenin… S tím vším by vám měla pomoci tato publikace. Stačí vytrhnout některý z pracovních listů, vyřešit cvičení a pak si jednoduše zkontrolovat správnost řešení.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Milan Kálal: O možné fyzikální podstatě gravitačních a setrvačných sil Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru
Milan Kálal: O možné fyzikální podstatě gravitačních a setrvačných sil

Obecná teorie relativity popisuje gravitační působení pomocí matematické konstrukce diferenciální geometrie a tenzorů, kterými lze určit zakřivení prostoročasu a s ním spojené gravitační účinky. Vlastní fyzikální podstatu těchto jevů však neposkytuje.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Milan Mareš: Příběhy matematiky Milo Beckman: Matematika bez čísel - Ilustrovaný průvodce strukturami a vzory, kterým říkáme „matematika“
Milan Mareš: Příběhy matematiky

Srozumitelně psaná historie matematiky není určena historikům vědy, nýbrž širokému okruhu čtenářů (jimž při četbě knihy stačí znalost středoškolské matematiky).

můžete mít 12.9. - 13.9.

Milo Beckman: Matematika bez čísel - Ilustrovaný průvodce strukturami a vzory, kterým říkáme „matematika“ Milo Beckman: Matematika bez čísel - Ilustrovaný průvodce strukturami a vzory, kterým říkáme „matematika“
Milo Beckman: Matematika bez čísel - Ilustrovaný průvodce strukturami a vzory, kterým říkáme „matematika“

Jediná čísla v téhle knize jsou čísla stránek. Matematika bez čísel je čtivý, naprosto originální a hlavně překvapivě snadno pochopitelný průvodce třemi hlavními odvětvími abstraktní matematiky – topologií, matematickou analýzou a algebrou.

můžete mít 12.9. - 13.9.

Miloslav Druckmüller;Pavel Gabzdyl;Zdeněk: Astronomie - druhý díl - 100+1 záludných otázek Milo Beckman: Matematika bez čísel - Ilustrovaný průvodce strukturami a vzory, kterým říkáme „matematika“
Miloslav Druckmüller;Pavel Gabzdyl;Zdeněk: Astronomie - druhý díl - 100+1 záludných otázek

Astronomie přináší neustále nové poznatky a zvyšující se počet čtenářů. Zájem o tuto problematiku podnítil autory k napsání druhého svazku „Astronomie – 100+1 záludných otázek“. Kniha zodpovídá 101 otázek kolem dějících se procesů ve vesmíru.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Miroslav Punčochář: Nedaleko nekonečna Mladý průzkumník - Objevuj a poznej vesmír
Miroslav Punčochář: Nedaleko nekonečna

Může matematika nějakým způsobem ovlivňovat umění? Odpovědí na tuto otázku je obvykle „samozřejmě ne“.

můžete mít 13.9. - 16.9.

Mladý průzkumník - Objevuj a poznej vesmír Mladý průzkumník - Objevuj a poznej vesmír
Mladý průzkumník - Objevuj a poznej vesmír

Objevuj společně s touto knihou vše, co tě jen napadne, když se řekne vesmír: jak vznikl, co jsou to hvězdy a planety, galaxie a mlhoviny, Sluneční soustava a její planety, planeta Země… a spoustu dalšího ! Uč se a užij si zábavu při vlepování samolepek na správné místo.

můžete mít 12.9. - 13.9.

kol.;David Lukáš: Nanovlákna Mladý průzkumník - Objevuj a poznej vesmír
kol.;David Lukáš: Nanovlákna

Výzkum a technologie výroby nanovlákenných materiálů se v posledních desetiletích bouřlivě rozvíjejí.

můžete mít 12.9. - 13.9.

Jiří Dušek;Pavel Gabzdyl: Náš vesmír počátkem 21. století Neil deGrasse Tyson: Hviezdny posol - Kozmický pohľad na civilizáciu
Jiří Dušek;Pavel Gabzdyl: Náš vesmír počátkem 21. století

Kniha volně navazuje na předchozí titul „Náš vesmír“ vydaný několikrát od roku 2000. Nová kniha je rozdělena na 9 kapitol – Měsíc, Malá tělesa, Planety, Slunce, Hvězdy, Hvězdokupy, Mlhoviny, Galaxie a Vesmír velkých měřítek.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Neil deGrasse Tyson: Dopisy astrofyzika Neil deGrasse Tyson: Hviezdny posol - Kozmický pohľad na civilizáciu
Neil deGrasse Tyson: Dopisy astrofyzika

Vlivný americký astrofyzik zveřejňuje soukromou korespondenci se svými fanoušky z celého světa, kteří ho oslovili při hledání odpovědí na nejrozmanitější otázky (nejen) kosmologie.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Neil deGrasse Tyson: Hviezdny posol - Kozmický pohľad na civilizáciu Neil deGrasse Tyson: Hviezdny posol - Kozmický pohľad na civilizáciu
Neil deGrasse Tyson: Hviezdny posol - Kozmický pohľad na civilizáciu

Neil deGrasse Tyson pozoruje kľúčové problémy súčasného ľuďstva úplne inou, kozmickou optikou.

můžete mít 12.9. - 13.9.

Neil deGrasse Tyson: Listy od astrofyzika Neil G. Conelly;Ture Damhus;Richard M.: Názvosloví anorganické chemie podle IUPAC
Neil deGrasse Tyson: Listy od astrofyzika

Brilantný doplnok k znamenitému bestselleru Astrofyzika pre zaneprázdnených Vďaka nadšeným.

můžete mít 12.9. - 13.9.

Neil deGrasse Tyson: Vesmírný posel Neil G. Conelly;Ture Damhus;Richard M.: Názvosloví anorganické chemie podle IUPAC
Neil deGrasse Tyson: Vesmírný posel

Vesmírný posel je prozářen originální básnickou představivostí, ale zároveň nese nezaměnitelnou pečeť Tysonovy racionální mysli inspirované matematikou a vědou. Znáte ty knihy, které se snažíte číst co nejpomaleji, protože nechcete, aby někdy skončily?

můžete mít 11.9. - 12.9.

Neil G. Conelly;Ture Damhus;Richard M.: Názvosloví anorganické chemie podle IUPAC Neil G. Conelly;Ture Damhus;Richard M.: Názvosloví anorganické chemie podle IUPAC
Neil G. Conelly;Ture Damhus;Richard M.: Názvosloví anorganické chemie podle IUPAC

Jakýkoliv názvoslovný systém odpovídá stupni vývoje a úrovni vědění v době, kdy vznikl, a jeho přizpůsobení novým poznatkům často vede k porušení vnitřní konzistence, vzniku paralelních nomenklaturních systémů a celkovému nárůstu komplexity.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Jan Mlynář;Věra Krajčová: Nejžhavější sen pod Sluncem - termojaderná fúze a ITER Jan Mlynář;Věra Krajčová: Nejžhavější sen pod Sluncem - termojaderná fúze a ITER
Jan Mlynář;Věra Krajčová: Nejžhavější sen pod Sluncem - termojaderná fúze a ITER

Poutavá kniha o současném stavu naší cesty za prvním fúzním reaktorem z pera špičkového odborníka, profesora Mlynáře. Na jihu Francie, v Provensálsku, se staví ITER, největší tokamak světa, který nás snu o téměř nevyčerpatelném zdroji energie pro lidstvo přiblíží.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Oliver Linton: Čísla - Do nekonečna a dál Jan Mlynář;Věra Krajčová: Nejžhavější sen pod Sluncem - termojaderná fúze a ITER
Oliver Linton: Čísla - Do nekonečna a dál

Co to jsou čísla? Kolik jich rozlišujeme druhů? Proč Pythagora tolik zajímala čtvercová a trojúhelníková čísla? Lze najít nějakou souvislost mezi takzvanými dokonalými čísly a prvočísly? Existují vůbec čísla, která by nebyla ničím zajímavá?

můžete mít 12.9. - 13.9.

Oliver Linton: Fraktály - Na hraně chaosu Jan Mlynář;Věra Krajčová: Nejžhavější sen pod Sluncem - termojaderná fúze a ITER
Oliver Linton: Fraktály - Na hraně chaosu

Ojedinělý průvodce po chaosu v přírodě a matematice pro každého, kdo kdy toužil porozumět vzorcům uspořádání listů nebo vytváření sněhových vloček.

můžete mít 12.9. - 13.9.

Ondřej Dvořák: Chemie na talíři Ondřej Dvořák: Já, droga - Co se děje v hlavě, když si zapálíme jointa?
Ondřej Dvořák: Chemie na talíři

„Nikdy nevěř chemikovi, který neumí vařit.“ Co se stane, když pustíte do kuchyně někoho, kdo se vyzná v chemii? Bude výsledkem chutné jídlo, nebo exploze?

můžete mít 18.9. - 20.9.

Ondřej Dvořák: Já, droga - Co se děje v hlavě, když si zapálíme jointa? Ondřej Dvořák: Já, droga - Co se děje v hlavě, když si zapálíme jointa?
Ondřej Dvořák: Já, droga - Co se děje v hlavě, když si zapálíme jointa?

Způsobů, jak se pořádně sjet, nabízí dnešní svět opravdu dostatek. Napadlo vás ale někdy, jaký je mechanismus, jímž všechny ty přírodní i umělé substance, legální i ilegální, vlastně působí na naše tělo a mozek?

můžete mít 12.9. - 13.9.

Ondřej Jankovský;David Sedmidubský: Anorganické názvosloví v kostce Ondřej Dvořák: Já, droga - Co se děje v hlavě, když si zapálíme jointa?
Ondřej Jankovský;David Sedmidubský: Anorganické názvosloví v kostce

Skriptum je věnováno českému názvosloví anorganické chemie podle posledního doporučení IUPAC z roku 2005 v rozsahu odpovídajícímu požadavkům předmětů Obecná a anorganická chemie I a II na VŠCHT Praha.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Paul Davies: Co žere vesmír? a jiné kosmické otázky Pavel Cejnar;Stanislav Daniš;Jiří: Einstein opět v Praze - Fyzika v seriálu Génius
Paul Davies: Co žere vesmír? a jiné kosmické otázky

Souhvězdí Eridanu nad jižní polokoulí ukrývá kosmickou záhadu. Na první pohled to vypadá, jako by v něm nějaký vesmírný obr ukousl z kosmu gigantické sousto, po kterém zbylo jen prázdno. Co za tím stojí? Supermasivní černá díra? Srážka s jiným vesmírem?

můžete mít 12.9. - 13.9.

Pavel Cejnar;Stanislav Daniš;Jiří: Einstein opět v Praze - Fyzika v seriálu Génius Pavel Cejnar;Stanislav Daniš;Jiří: Einstein opět v Praze - Fyzika v seriálu Génius
Pavel Cejnar;Stanislav Daniš;Jiří: Einstein opět v Praze - Fyzika v seriálu Génius

Einstein se opět vrátil do Prahy, aby zde znovu prožil celý svůj životní příběh. Seriál Génius – Einstein poskytl vítanou příležitost pro skvělé líčení, jež je obsahem této knihy.

můžete mít 16.9. - 18.9.

Pavel Gabzdyl: Atlas měsíčních dobrodružství Pavel Cejnar;Stanislav Daniš;Jiří: Einstein opět v Praze - Fyzika v seriálu Génius
Pavel Gabzdyl: Atlas měsíčních dobrodružství

Podívejte se na noční oblohu. Co vidíte? Velikou kulatou pobledlou hlavu měsíce. Úplňkově září do všech stran. Odjakživa ten stříbrný poutník ze své výšky provokoval a dráždil lidské pokolení. Máte to také tak?

můžete mít 16.9. - 18.9.