10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Marcelo Gleiser: Trhlina ve stvoření světa - Nová vize života v nedokonalém vesmíru Marcelo Gleiser: Trhlina ve stvoření světa - Nová vize života v nedokonalém vesmíru
Marcelo Gleiser: Trhlina ve stvoření světa - Nová vize života v nedokonalém vesmíru

Tato kniha byla napsána pro každého, koho zajímá, jak podivuhodné vědecké objevy ovlivňují náš pohled na svět a pomáhají utvářet naši kulturu.

můžete mít 14.8. - 16.8.

Marcus du Sautoy: Umění zkratky - Jak lépe myslet Marcelo Gleiser: Trhlina ve stvoření světa - Nová vize života v nedokonalém vesmíru
Marcus du Sautoy: Umění zkratky - Jak lépe myslet

Říká se, že cestou k úspěchu je tvrdá práce. K úspěchu však často může vést i mnohem rychlejší a snadnější cesta – zkratka.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Marián Olejár: Integrály II.diel - Zbierka vyriešených príkladov Marcelo Gleiser: Trhlina ve stvoření světa - Nová vize života v nedokonalém vesmíru
Marián Olejár: Integrály II.diel - Zbierka vyriešených príkladov

Integrály II. diel sú pokračovaním Integrálov I. diel, Zväzok 7. Integrály II. obsahujú geometrické aplikácie určitého integrálu. V kapitole 7 sa na príkladoch rozoberá ako kladnosť, resp. zápornosť funkcie na danom intervale ovplyvňuje výsledok integrovania.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Marián Olejár: Zbierka vzorcov z matematiky Mark Westmoquette: Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích
Marián Olejár: Zbierka vzorcov z matematiky

Zbierka vzorcov z matematiky obsahuje na 200 stranách textu skoro všetky témy a vzorce učiva základnej a strednej školy a prvého ročníka vysokých škôl. Je rozdelená podľa jednotlivých tém a hľadanie určitého termínu alebo vzorca uľahčuje register na konci knihy.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Mark Westmoquette: Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích Mark Westmoquette: Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích
Mark Westmoquette: Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích

Soubor Noční obloha představuje 20 perforovaných karet s vyobrazením souhvězdí, které rodinám a nadšeným pozorovatelům hvězd pomohou najít jejich tvary na oční obloze, doprovázených příručkou, která zkoumá význam těchto hvězdných vzorců.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Martin Bartas: Expozice elektromagnetickému záření z běžných zdrojů Mark Westmoquette: Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích
Martin Bartas: Expozice elektromagnetickému záření z běžných zdrojů

V těsné blízkosti lidských obydlí se často vyskytují běžné zdroje elektromagnetickému záření (vysílače, telekomunikační sítě, dráty vysokého napětí apod.).

můžete mít 9.8. - 13.8.

Martin Gilar: Zamrzlý vesmír Martina Bečvářová: Matematika na Německé univerzitě v Praze v letech 1882-1945
Martin Gilar: Zamrzlý vesmír

Zamrzlý vesmír je kříženec space opery a military sci-fi. Federace, nadnárodní korporace i jednotliví dobrodruzi pronikají do Sluneční soustavy, ale k životu potřebují energii. V okolí Jupiteru nacházejí její vydatný zdroj: indukce – živé elektromagnetické oblaky.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Martina Bečvářová: Matematika na Německé univerzitě v Praze v letech 1882-1945 Martina Bečvářová: Matematika na Německé univerzitě v Praze v letech 1882-1945
Martina Bečvářová: Matematika na Německé univerzitě v Praze v letech 1882-1945

Kniha pojednává o dlouhodobě neprávem opomíjené a přehlížené pražské německé matematické komunitě, která patřila v první třetině 20. století k evropské špičce.

můžete mít 9.8. - 13.8.

Matematika pro porozumění a praxi I Martina Bečvářová: Matematika na Německé univerzitě v Praze v letech 1882-1945
Matematika pro porozumění a praxi I

Učebnice autorek Jany Musilové a Pavly Musilové čtenáře přesvědčí, že matematiku lze podat přístupně, názorně a přitažlivě. Způsob výkladu spojuje přednosti tradičně pojatých vysokoškolských učebnic matematiky a takzvaných kalkulů.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Matematika pro porozumění i praxi II (1. Matt Tweed: Důležité prvky - Atomy, kvarky a jiné velké drobnosti
Matematika pro porozumění i praxi II (1.

Tato učebnice je pokračováním stejnojmenného prvního dílu.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Matt Tweed: Důležité prvky - Atomy, kvarky a jiné velké drobnosti Matt Tweed: Důležité prvky - Atomy, kvarky a jiné velké drobnosti
Matt Tweed: Důležité prvky - Atomy, kvarky a jiné velké drobnosti

Z čeho skládá hmota kolem nás a kde se vzala? Jaká tajemství se skrývají v laboratořích novodobých alchymistů? Má hmota nějaký řád a dokážeme jej někdy zcela pochopit? Kniha doposud nejmenším vydaným průvodcem základními stavebními jednotkami celého vesmíru.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Matt Tweed: Kompaktní vesmír - Cesta prostorem a časem Matt Tweed: Důležité prvky - Atomy, kvarky a jiné velké drobnosti
Matt Tweed: Kompaktní vesmír - Cesta prostorem a časem

Vydejte se s námi na výlet od známých planet naší sluneční soustavy až do miliardy světelných let vzdáleného hlubokého vesmíru!

můžete mít 7.8. - 8.8.

Matthew Watkins: Nepostradatelné matematické a fyzikální vzorce Michael Büker: Co drží měsíc na obloze? - Tak trochu jiná cesta k našemu vesmírnému souputníkovi
Matthew Watkins: Nepostradatelné matematické a fyzikální vzorce

V této útlé a půvabné knize shrnují matematik Matthew Watkins a ilustrátor Matt Tweed základní vzorce z matematiky a fyziky v sympatické a snadno pochopitelné podobě.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Max Tegmark: Matematický vesmír - Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality Michael Büker: Co drží měsíc na obloze? - Tak trochu jiná cesta k našemu vesmírnému souputníkovi
Max Tegmark: Matematický vesmír - Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality

Již po staletí nejde největším světovým vědcům na rozum, že se celý svět, nesmírně spletitý a chaotický, dá s neuvěřitelnou přesností popsat pomocí lidského výtvoru, který je navíc poměrně jednoduchý a strohý.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Michael Büker: Co drží měsíc na obloze? - Tak trochu jiná cesta k našemu vesmírnému souputníkovi Michael Büker: Co drží měsíc na obloze? - Tak trochu jiná cesta k našemu vesmírnému souputníkovi
Michael Büker: Co drží měsíc na obloze? - Tak trochu jiná cesta k našemu vesmírnému souputníkovi

Zábavná vědecká cesta a asi jedna z nejpohodlnějších misí na Měsíc od 50. let – s astrofyzikem Michaelem Bükerem a ilustrátorkou Tanjou Wehr. Konečně se o Měsíci dozvíte všechno, co jste vždy chtěli vědět, ale netroufli jste se zeptat.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Michael Voplatka: Do kosmu krok za krokem Michal Švanda: 333 největších záhad vesmíru
Michael Voplatka: Do kosmu krok za krokem

Poutavý průřez historií kosmonautiky od prvních, často neúspěšných kroků přes prudký rozvoj až po slibně se vyvíjející současnost. Kniha systematicky, krok za krokem, provádí čtenáře atraktivním odvětvím kosmonautiky tak, jak se v průběhu času vyvíjela.

můžete mít 9.8. - 13.8.

Michal Švanda: 333 největších záhad vesmíru Michal Švanda: 333 největších záhad vesmíru
Michal Švanda: 333 největších záhad vesmíru

Země * Slunce * Měsíc * Planety * Hlubiny vesmíru * Měsíce * Černé díry * Exoplanety * Supernovy * Mlhoviny * Hvězdokupy * Sluneční soustava * Komety a meteority * Galaxie * Astrofyzika Jak vypadají kosmické objekty? Je naše Slunce jedinečné?

můžete mít 6.8. - 7.8.

Michal Švanda: Slunce Michal Švanda: 333 největších záhad vesmíru
Michal Švanda: Slunce

Publikace o Slunci vychází jako dvojník k již známé knize o Měsíci. Jejím smyslem je ukázat, že Slunce není tak nudné, jak na první pohled vypadá.

můžete mít 14.8. - 16.8.

Michal Švanda: Slunce dalekohledem Michal Švanda: Slunce dalekohledem
Michal Švanda: Slunce dalekohledem

Každou vteřinu se na Slunci něco děje, a aby se zájemci o toto dění mohli na Slunce dívat, vyšla tato publikace. Zájemci o studium Slunce mají dnes vhodnou astronomickou literaturu i techniku.

můžete mít 14.8. - 16.8.

Michio Kaku: Fyzika nemožného Michal Švanda: Slunce dalekohledem
Michio Kaku: Fyzika nemožného

Ještě před stoletím si byli vědci jisti, že věci, kterými dnes člověk běžně disponuje, jako třeba laser, televize či atomová bomba, jsou fyzikálně neuskutečnitelné.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Michio Kaku: Hyperprostor Michal Švanda: Slunce dalekohledem
Michio Kaku: Hyperprostor

Snad nejpevněji zakořeněnou představou o světě kolem nás je, že má tři rozměry.

můžete mít 6.8. - 7.8.

Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru
Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru

Příběh fyziky je komplikovaný a dobrodružný. Po staletí se fyzikové noří stále hloub do tajemství přírody, vyvíjejí nové přístroje, které pomáhají některá tajemství rozluštit a jindy zas vedou k objevení nových záhad.

můžete mít 7.8. - 8.8.

Milan Bárta: DESETIMINUTOVKY. Chemie Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru
Milan Bárta: DESETIMINUTOVKY. Chemie

Chemické názvosloví, vyčíslování rovnic, názvy sloučenin… S tím vším by vám měla pomoci tato publikace. Stačí vytrhnout některý z pracovních listů, vyřešit cvičení a pak si jednoduše zkontrolovat správnost řešení.

můžete mít 9.8. - 13.8.

Milan Mareš: Příběhy matematiky Michio Kaku;Jennifer Thompsonová: Dále než Einstein - Hledání teorie vesmíru
Milan Mareš: Příběhy matematiky

Srozumitelně psaná historie matematiky není určena historikům vědy, nýbrž širokému okruhu čtenářů (jimž při četbě knihy stačí znalost středoškolské matematiky).

můžete mít 7.8. - 8.8.