10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Booton Herndon: Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny - Skutečný příběh Desmonda Dosse Bram Vanderstok: Na útěku - Příběh jednoho ze tří úspěšných účastníků "Velkého útěku"
Booton Herndon: Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny - Skutečný příběh Desmonda Dosse

Desmond Doss chtěl jako statisíce dalších dobrovolníků bojovat za svou zem. Kvůli své víře se ale odmítal dotknout zbraně, natož zabíjet. Díky tomu byl ponižován a šikanován – jak ostatními vojáky, tak důstojníky.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Boris Sokolov: Sovětský svaz ve druhé světové válce - Pravda a mýty Bram Vanderstok: Na útěku - Příběh jednoho ze tří úspěšných účastníků "Velkého útěku"
Boris Sokolov: Sovětský svaz ve druhé světové válce - Pravda a mýty

Kniha uznávaného ruského historika Borise Sokolova představuje nejpalčivější problémy spojené s účastí Sovětského svazu ve druhé světové válce.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Bram Vanderstok: Na útěku - Příběh jednoho ze tří úspěšných účastníků "Velkého útěku" Bram Vanderstok: Na útěku - Příběh jednoho ze tří úspěšných účastníků "Velkého útěku"
Bram Vanderstok: Na útěku - Příběh jednoho ze tří úspěšných účastníků "Velkého útěku"

V noci 24. března 1944 byl Bram Vanderstok osmnáctý ze šestasedmdesáti mužů, kteří prolezli tunelem za plot z ostnatého drátu zajateckého tábora Stalag Luft III v polském městě Zaháň.

můžete mít 16.7. - 18.7.

Břetislav Ditrych: Proti Rudému baronovi - Piloti a letecká esa první světové války Břetislav Ditrych: Tábor ve stínu Osvětimi - Dokumentární reportáž o osudu krakovských Židů
Břetislav Ditrych: Proti Rudému baronovi - Piloti a letecká esa první světové války

Až do začátku první světové války aeroplány vzlétaly především při sportovních leteckých soutěžích. Ale již v prvních měsících války si představitelé armády uvědomili jejich význam a začali velké stroje postupně využívat k útokům na území protivníka.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Břetislav Ditrych: Tábor ve stínu Osvětimi - Dokumentární reportáž o osudu krakovských Židů Břetislav Ditrych: Tábor ve stínu Osvětimi - Dokumentární reportáž o osudu krakovských Židů
Břetislav Ditrych: Tábor ve stínu Osvětimi - Dokumentární reportáž o osudu krakovských Židů

Vyhlazovací koncentrační tábor Osvětim-Březinka je známý z řady publikací i osobních a písemných svědectví těch, kteří kruté věznění přežili.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Bruno Tertrais: Atlas současného vojenství - Vojenské strategie klíčových hráčů Bruno Tertrais: Atlas současného vojenství - Vojenské strategie klíčových hráčů
Bruno Tertrais: Atlas současného vojenství - Vojenské strategie klíčových hráčů

Atlas obsahuje aktuální informace z července 2023 a odkrývá nejrůznější vojenské strategie klíčových hráčů. Publikace nabízí více než 80 map a infografik, které vám pomohou pochopit, jak se světové mocnosti vyrovnávají s novými hrozbami.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Bůh stál při Anglii Bruno Tertrais: Atlas současného vojenství - Vojenské strategie klíčových hráčů
Bůh stál při Anglii

„Kdo má hlavní slovo na moři, má hlavní slovo v obchodě. Kdo má hlavní slovo v obchodě, ten ovládá bohatství světa, a tedy i svět sám.“ – Když se španělský král Filip II.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Carl von Clausewitz: O válce Bruno Tertrais: Atlas současného vojenství - Vojenské strategie klíčových hráčů
Carl von Clausewitz: O válce

Clausewitzovo vrcholné dílo O válce je navzdory roku prvního vydání (1832) stále považováno nejen za největší, ale dokonce za jedinou skutečně velkou knihu, jaká kdy byla na dané téma napsána.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Carlos Barberán: Pyrenejští Kondoři 2. Carmen Renate Köperová: Mezi emigrací a koncentračním táborem
Carlos Barberán: Pyrenejští Kondoři 2.

Druhá část historie letecké války ve Španělsku z pohledu nacionalistické strany přibližuje nasazení německé Legie Condor, její organizaci, bojovou techniku a letecký personál. Příběhy některých osobností, z nichž se ještě nad Španělskem nebo později během 2.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Carlos Barberán: Pyrenejští Kondoři 3. Carmen Renate Köperová: Mezi emigrací a koncentračním táborem
Carlos Barberán: Pyrenejští Kondoři 3.

Nepříliš známý úsek historie z 2. světové války, přibližující bojové nasazení španělské Modré divize a jejích letců, kteří pomáhali německému Wehrmachtu a Luftwaffe v letech 1941–1944 na východní frontě v konfliktu se stalinským Ruskem.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Carmen Renate Köperová: Mezi emigrací a koncentračním táborem Carmen Renate Köperová: Mezi emigrací a koncentračním táborem
Carmen Renate Köperová: Mezi emigrací a koncentračním táborem

Carmen Renate Köperová, frankfurtská herečka, spisovatelka a režisérka, zaznamenala rozhovory s pěti lidmi, kteří byli pronásledováni během nacistické okupace, přežili a odhodlali se o svých hrůzných zážitcích vyprávět.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Carsten Bothe: Kniha o nožích a sekerách - Materiály, typy, zacházení a péče Carsten Bothe: Kniha o nožích a sekerách - Materiály, typy, zacházení a péče
Carsten Bothe: Kniha o nožích a sekerách - Materiály, typy, zacházení a péče

Nože jsou prastarými a dodnes nepostradatelnými pomocníky člověka. Z čeho se vyrábějí? Na co je nutné dbát při koupi? Jak se s nožem zachází a jak se udržuje v dokonalém stavu? Na tyto otázky odpoví znalec nožů Carsten Bothe.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Čeněk Klos: Boj s rakouskou hydrou - Deník legionáře Čeňka Klose Carsten Bothe: Kniha o nožích a sekerách - Materiály, typy, zacházení a péče
Čeněk Klos: Boj s rakouskou hydrou - Deník legionáře Čeňka Klose

Po vypuknutí první světové války byl Čeněk Klos odveden do rakousko-uherské armády a poslán na východní frontu. Jako český vlastenec však při první příležitosti v únoru 1915 přeběhl na ruskou stranu.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Československá generalita Carsten Bothe: Kniha o nožích a sekerách - Materiály, typy, zacházení a péče
Československá generalita

V československé armádě bylo v letech 1918 až 1948 jmenováno do generálské hodnosti celkem 533 důstojníků; kniha rekapituluje životní osudy devíti z nich. Časové rozpětí životopisů sahá od roku 1869 do roku 1977, ale hlavní těžiště událostí.

můžete mít 16.7. - 18.7.

Československé automatické zbraně Zdeňka Kulhavá;Libor Stefan: Cesta legionáře kolem světa - Z pamětí Antonína Matejska
Československé automatické zbraně

Nestává se často, že by se malý stát v některém oboru objevil na vrcholu světového žebříčku. Československu se to ve třicátých letech podařilo ve vývoji a výrobě zbraní. Výrazně k tomu přispěly malorážové automatické zbraně.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Zdeňka Kulhavá;Libor Stefan: Cesta legionáře kolem světa - Z pamětí Antonína Matejska Zdeňka Kulhavá;Libor Stefan: Cesta legionáře kolem světa - Z pamětí Antonína Matejska
Zdeňka Kulhavá;Libor Stefan: Cesta legionáře kolem světa - Z pamětí Antonína Matejska

Publikace zachycuje vzpomínky čs. legionáře Antonína Matejska (1888–1961), který nastoupil v první světové válce do rakousko-uherské armády a byl odvelen v rámci 18. pěšího pluku na východní frontu.

můžete mít 16.7. - 18.7.

Charles K. Kliment: Maďarská armáda - 1919-1945 Zdeňka Kulhavá;Libor Stefan: Cesta legionáře kolem světa - Z pamětí Antonína Matejska
Charles K. Kliment: Maďarská armáda - 1919-1945

Přestože Maďarsko bylo za dob Československa naším sousedem, mnoho jsme toho o něm nevěděli, a ve vztahu k 2. světové válce snad jen to, že bojovalo po boku Německa a jeho spojenců. Publikace Charlese K.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Charles Liblau: Kápové z Osvětimi Chladné zbraně Československa 1918-1953
Charles Liblau: Kápové z Osvětimi

Charles Liblau znal dobře nacistické tábory – Osvětim, Březinku, Mauthausen, Melk, Ebensee, protože v nich strávil déle než tři roky, až do osvobození. Popisuje to, co prožil, viděl, zaslechl, zapamatoval si, co ho citelně zasáhlo a utkvělo v jeho srdci a mysli.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Charlie A. Beckwith: Delta Force Chladné zbraně Československa 1918-1953
Charlie A. Beckwith: Delta Force

„Tato kniha vás doslova pohltí… Je těžké ji odložit rozečtenou, protože sotva dočtete jednu stránku, nebudete se moci dočkat, až začnete číst další. Vážně vám bude hrozit dehydratace, protože si ani nedojdete pro další pivo, abyste nemuseli od ní odcházet.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Chladné zbraně Československa 1918-1953 Chladné zbraně Československa 1918-1953
Chladné zbraně Československa 1918-1953

Nové české vydání knihy: „CHLADNÉ ZBRANĚ ČESKOSLOVENSKA 1918–1953“, zabývající se problematikou ČESKOSLOVENSKÝCH krátkých chladných zbraní, některých jejich výrobců a dalších doplňků.Tato publikace vznikla cca po 4 letech za podpory mnoha sběratelů a přispěvovatelů.

můžete mít 16.7. - 18.7.

Chleba z minového pole - Reportáže z bojující Ukrajiny Chris Bishop: Encyklopedie ručních zbraní a dělostřelectva - od 2. světové války do současnosti
Chleba z minového pole - Reportáže z bojující Ukrajiny

V pět hodin ráno 24. února 2022 se v ukrajinských městech rozezněly sirény. Ruská vojska napadla zemi po souši, ze vzduchu a z moře. Lidé začali stavět zátarasy, plést maskovací sítě a plnit zápalné láhve.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Chris Bishop: Encyklopedie tanků a obrněných vozidel od první světové války do současnosti Chris Bishop: Encyklopedie ručních zbraní a dělostřelectva - od 2. světové války do současnosti
Chris Bishop: Encyklopedie tanků a obrněných vozidel od první světové války do současnosti

Představuje přes 300 typů tanků a obrněných bojových vozidel od 1. světové války do současnosti, obsahuje mnohé dobové fotografie a technické ilustrace vojenských vozidel.

můžete mít 12.7. - 15.7.

Chris Bishop: Encyklopedie ručních zbraní a dělostřelectva - od 2. světové války do současnosti Chris Bishop: Encyklopedie ručních zbraní a dělostřelectva - od 2. světové války do současnosti
Chris Bishop: Encyklopedie ručních zbraní a dělostřelectva - od 2. světové války do současnosti

Encyklopedie ručních zbraní a dělostřelectva je výpravnou knihou o nejdůležitějších lehkých palných zbraních a dělostřelectvu používaných ve světě v minulosti i v současnosti. Je rozdělena do čtyř kapitol: RUČNÍ ZBRANĚ 2. SVĚTOVÉ VÁLKY, DĚLOSTŘELECTVO 2.

můžete mít 12.7. - 15.7.