10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Knihy Daniela

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Dějiny
    ×
Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa - 6.7.1915 Český symbol ze žuly a bronzu Karel Staněk: Sen o novém Portugalsku v tropech - Portugalský pokus o osídlení Šrí Lanky (1580–1630)
Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa - 6.7.1915 Český symbol ze žuly a bronzu

Zrod záměru postavit Mistru Janu Husovi pomník se váže k debatě na jednání českého zemského sněmu v roce 1889 ohledně umístění tabulky s Husovým jménem na budovu Národního muzea. Záhy poté vznikl Spolek pro zbudování pomníku Mistra Jana Husa.

můžete mít 4.7. - 9.7.

Jaroslav Tvrdý: Dunaj v plamenech - 2. část – Roky válek Karel Staněk: Sen o novém Portugalsku v tropech - Portugalský pokus o osídlení Šrí Lanky (1580–1630)
Jaroslav Tvrdý: Dunaj v plamenech - 2. část – Roky válek

Když roku 1918 přestala střílet děla, nebyl to mír… bylo to jenom příměří, jenom odpočet do další chvíle, kdy začne být prolévána krev, kdy se jako zvířený kal na hladinu řeky vyvalí na povrch staré i nové křivdy a nenávisti… A že těch křivd bylo!

můžete mít 4.7. - 9.7.

Karel Staněk: Sen o novém Portugalsku v tropech - Portugalský pokus o osídlení Šrí Lanky (1580–1630) Karel Staněk: Sen o novém Portugalsku v tropech - Portugalský pokus o osídlení Šrí Lanky (1580–1630)
Karel Staněk: Sen o novém Portugalsku v tropech - Portugalský pokus o osídlení Šrí Lanky (1580–1630)

Kniha poutavě popisuje portugalskou objevitelskou epopej v Orientu, která započala na přelomu 15. a 16. století jako převážně obchodní podnik, ale vyústila v pokus vybudovat plnohodnotné osídlení na Šrí Lance.

můžete mít 4.7. - 9.7.

kol.: Židé v Čechách 5 - Sborník příspěvků ze semináře konaného v říjnu 2014 v Teplicích kol.: Židé v Čechách 5 - Sborník příspěvků ze semináře konaného v říjnu 2014 v Teplicích
kol.: Židé v Čechách 5 - Sborník příspěvků ze semináře konaného v říjnu 2014 v Teplicích

Sborník příspěvků ze semináře, který uspořádalo v říjnu 2014 Židovské muzeum v Praze ve spolupráci s Regionálním muzeem v Teplicích.

můžete mít 4.7. - 9.7.

Židé v Čechách 3 kol.: Židé v Čechách 5 - Sborník příspěvků ze semináře konaného v říjnu 2014 v Teplicích
Židé v Čechách 3

Sborník příspěvků ze semináře v Tachově.

můžete mít 4.7. - 9.7.

Robert Dallek: Nedokončený život - John F. Kennedy 1917–1963 Roderick Cave: Knihy - Přehledné dějiny od klínového písma po elektronické čtečky
Robert Dallek: Nedokončený život - John F. Kennedy 1917–1963

Tato kniha je prvním věrohodným životopisem Johna F. Kennedyho, který byl za téměř čtyři desetiletí napsán.

můžete mít 4.7. - 9.7.

Anne Applebaum: Rudý hladomor - Stalinova válka proti Ukrajině Roderick Cave: Knihy - Přehledné dějiny od klínového písma po elektronické čtečky
Anne Applebaum: Rudý hladomor - Stalinova válka proti Ukrajině

V roce 1929 Stalin zahájil proces zemědělské kolektivizace, která se v podstatě stala druhou ruskou revolucí.

můžete mít 4.7. - 9.7.

Roderick Cave: Knihy - Přehledné dějiny od klínového písma po elektronické čtečky Roderick Cave: Knihy - Přehledné dějiny od klínového písma po elektronické čtečky
Roderick Cave: Knihy - Přehledné dějiny od klínového písma po elektronické čtečky

Doba elektronických knih přivedla „knihu" ke zlomovému bodu, ve skutečnosti však bylo setřásání starých a přejímání nových technologií součástí dějin knihy již od egyptských časů.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Milan Hlavačka: Velké dějiny zemí Koruny české svazek XI.b - 1792-1860 Milan Hlavačka: Velké dějiny zemí Koruny české svazek XI.b - 1792-1860
Milan Hlavačka: Velké dějiny zemí Koruny české svazek XI.b - 1792-1860

Jedenáctý díl, který je rozvržen do dvou svazků, zaplňuje poslední mezeru v chronologické řadě Velkých dějin zemí Koruny české a je vymezen jednak počátkem válek s revoluční a napoleonskou Francií.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Jiří J.K. Nebeský: Hranice Milan Hlavačka: Velké dějiny zemí Koruny české svazek XI.b - 1792-1860
Jiří J.K. Nebeský: Hranice

Pod společným označením Zmizelé Čechy a Zmizelá Morava vychází edice, která má připomenout zaniklou tvář měst i celých regionů se zřetelem na jejich historický či umělecký význam a na sílu genia loci, na jehož vytváření se podíleli naši předkové.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Rudolf Mihola: Tajemství Konopiště Milan Hlavačka: Velké dějiny zemí Koruny české svazek XI.b - 1792-1860
Rudolf Mihola: Tajemství Konopiště

Obrazová publikace černobílých fotografií z rozsáhlého archivu konopišťského zámku z dob jeho majitele arcivévody Františka Ferdinanda d´Este.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Petr Hora: Toulky českou minulostí 14 - Válka 1914-1918, osobnost TGM, zrod ČSR Petr Hora: Toulky českou minulostí 14 - Válka 1914-1918, osobnost TGM, zrod ČSR
Petr Hora: Toulky českou minulostí 14 - Válka 1914-1918, osobnost TGM, zrod ČSR

Nový, už 14. díl Toulek českou minulostí líčí složitou, avšak překvapivě úspěšnou cestu mladého českého společenství až k ustavení samostatného státu Čechů i Slováků.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Jana Průšová: Vznik a vývoj písma Petr Hora: Toulky českou minulostí 14 - Válka 1914-1918, osobnost TGM, zrod ČSR
Jana Průšová: Vznik a vývoj písma

Kniha podává ucelený přehled vývoje rukopisného písma od nejstarších písemných soustav až po současnou kaligrafii. První část knihy je věnována nelatinkovým písmům v kontextu historických a kulturních souvislostí.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Libor Sváček: Jižní Čechy - malé/česky Petr Hora: Toulky českou minulostí 14 - Válka 1914-1918, osobnost TGM, zrod ČSR
Libor Sváček: Jižní Čechy - malé/česky

Architektonické a přírodní skvosty jižních Čech na 150 snímcích fotografa Libora Sváčka.Publikace s reprezentativním výběrem fotografií zobrazuje krajinu v různých obdobích, náladách, barvách, v nezvyklých pohledech či detailech. Texty jsou stručné, orientační.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Martin Pitro: Průvodce třicetiletou válkou Jaroslav Mareš: Největší záhady kriminalistiky
Martin Pitro: Průvodce třicetiletou válkou

Populárně-naučná publikace pro širokou veřejnost přináší čtivou a srozumitelnou formou informace o třicetileté válce, která v 17. století zdevastovala podstatnou část evropského kontinentu včetně českých zemí.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Jaroslav Mareš: Největší záhady kriminalistiky Jaroslav Mareš: Největší záhady kriminalistiky
Jaroslav Mareš: Největší záhady kriminalistiky

Publicista Jaroslav Mareš se ponořil do bádání největších českých i československých kriminálních případů. Prošel tisíce stran spisů, znovu vyzpovídal některé svědky a odkryl příběhy plné zločinu a tajemna. Napětí ještě podtrhují dobové fotografie.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Vladimír Šindelář: Zmizelé a mizející Písecko Jaroslav Mareš: Největší záhady kriminalistiky
Vladimír Šindelář: Zmizelé a mizející Písecko

Písecko je vyhledávaným a malebným koutem jižních Čech. Místem plným historických památek, kouzelné přírody i technických pamětihodností. Tak známe tato místa my, současníci. Ale co všechno se změnilo v průběhu uplynulých staletí?

můžete mít 8.7. - 10.7.

Volker Koop: V Hitlerově moci. Zvláštní a "čestní" vězňové nacistického režimu Volker Koop: V Hitlerově moci. Zvláštní a "čestní" vězňové nacistického režimu
Volker Koop: V Hitlerově moci. Zvláštní a "čestní" vězňové nacistického režimu

Organizace SS po celá léta držela v koncentračních táborech Sachsenhausen, Buchenwald a Dachau držela zvláštní a čestné vězně z Německa i ze zahraničí.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Hana Hrachová: Plískov Volker Koop: V Hitlerově moci. Zvláštní a "čestní" vězňové nacistického režimu
Hana Hrachová: Plískov

Historicky první kniha, která je věnována obci Plískov, připomíná dávné i novější dějiny tohoto místa. Plískov se nachází v Plzeňském kraji zhruba 3 km jihozápadně od Zbiroha a 15 km severovýchodně od Rokycan.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Pavel Moc: Výstřely na šumavské hranici 1949-1951 Volker Koop: V Hitlerově moci. Zvláštní a "čestní" vězňové nacistického režimu
Pavel Moc: Výstřely na šumavské hranici 1949-1951

Šumavská hranice byla místem, kudy po únorových událostech v roce 1948 opouštělo ilegálně svoji vlast tisíce našich spoluobčanů. Zabránit těmto útěkům měly nově vytvořené specializované útvary ochránců hranic a to i za pomoci střelné zbraně.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Mark Galeotti: Krátke dejiny Ruska: Od pohanov po Putina (slovensky) Mark Galeotti: Krátke dejiny Ruska: Od pohanov po Putina (slovensky)
Mark Galeotti: Krátke dejiny Ruska: Od pohanov po Putina (slovensky)

Je niekto schopný skutočne porozumieť Rusku? Dajme možnosť jednému z popredných svetových odborníkov, aby nám na základe úchvatnej histórie národa ukázal, ako vrhnúť jasnejšie svetlo na budúcnosť tejto krajiny.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Jaroslav V. Mareš: Nacistické poklady a StB Mark Galeotti: Krátke dejiny Ruska: Od pohanov po Putina (slovensky)
Jaroslav V. Mareš: Nacistické poklady a StB

Více než čtyřicet let se Státní bezpečnost pokoušela najít domnělé nacistické poklady. Mnohokrát skončilo nadějné hledání monstrózní blamáží, ale několikrát byla velmi blízko.

můžete mít 8.7. - 10.7.

Pavla Státníková: Praha 1580-1680, místo konfesijních střetů Mark Galeotti: Krátke dejiny Ruska: Od pohanov po Putina (slovensky)
Pavla Státníková: Praha 1580-1680, místo konfesijních střetů

Publikace vznikla jako součást projektu Muzea hlavního města Prahy, připravovaného za odborné spolupráce Archivu hlavního města Prahy a předních odborníků na dané téma.

můžete mít 8.7. - 10.7.