10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Knihy Daniela

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Světová současná
    ×
Guram Odišaria: Prezidentův kocour Guy Breton: Milostné příběhy Napoleona Bonaparta
Guram Odišaria: Prezidentův kocour

V románu Prezidentův kocour vzpomíná Guram Odišaria, abcházský básník, dramatik a novinář, na exotické přímořské město Suchumi a jeho ještě exotičtější obyvatele, na moře, které pění jako šampaňské víno.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Guy Breton: Milostné příběhy Napoleona Bonaparta Guy Breton: Milostné příběhy Napoleona Bonaparta
Guy Breton: Milostné příběhy Napoleona Bonaparta

O francouzském císaři Napoleonu Bonapartovi byla napsána spousta knih, v nichž byly podrobně zkoumány a hodnoceny jednotlivé úseky jeho životní dráhy. Jeden aspekt jeho života se však do školních osnov nehodil, a to jeho četné milostné avantýry.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Kyril Bonfiglioli: Nemiř na mě tou věcí Guy Breton: Milostné příběhy Napoleona Bonaparta
Kyril Bonfiglioli: Nemiř na mě tou věcí

"Jsem v nejlepších letech, jestli mi rozumíte, vzrůstu jsem průměrného, váhy žel nadprůměrné a na mých rysech je interesantně znát, jaký jsem býval oslnivý fešák. Mám rád umění a peníze a sprosté vtipy a alkohol. Jsem velice úspěšný.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Jarda Cervenka: Přepadení Eric Lambert: Dvacet tisíc zlodějů
Jarda Cervenka: Přepadení

Román Přepadení vypráví o dobrodružné výpravě odborníka na africké umění a sběratele masek Bruce Fortnera, manželky Rity a jeho přítele Jacquese Turbina za nesmírně cennou slonovinovou maskou z Beninu. Děj příběhu čtenáře zavádí do Senegalu, Paříže, Prahy a Nigérie.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Eric Lambert: Dvacet tisíc zlodějů Eric Lambert: Dvacet tisíc zlodějů
Eric Lambert: Dvacet tisíc zlodějů

Toto je román o australských vojácích za druhé světové války. Takový prapor jako Druh X vlastně nikdy nebyl; z jeho příslušníků jsem se pokusil udělat typické australské pěšáky. Hlavní postavy zde zobrazené jsou tudíž složeny z mnoha lidí.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Haing Ngor: Vražedná pole Eric Lambert: Dvacet tisíc zlodějů
Haing Ngor: Vražedná pole

V dubnu 1975 se dostali v Kambodži k moci Rudí Khmerové vedení mužem, který si říkal Pol Pot. Rudí Khmerové rozpoutali v zemi teror, vyhnali veškeré obyvatelstvo z měst na venkov a z lidí udělali otroky.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Lisa Genova: Poslední věta Lisa Genova: Poslední věta
Lisa Genova: Poslední věta

Realistický a lidský román o bezmoci, křivdách, obětavosti i smíření od bestsellerové autorky Lisy Genovy. Ještě před osmi měsíci sklízel vynikající koncertní klavírista Richard s procítěným projevem a bezchybnou technikou ovace vestoje po celém světě.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Jiří Komorous: Lovci smrti Lisa Genova: Poslední věta
Jiří Komorous: Lovci smrti

Autor knihy plk. JUDr.

můžete mít 1.8. - 2.8.

Cristine Angot: Incest Lisa Genova: Poslední věta
Cristine Angot: Incest

Klíčový román kontroverzní postavy současné francouzské literatury Christine Angot. Román, který však nemá nic společného s fikcí. Angot totiž nevytváří fiktivní svět, nýbrž vtahuje skutečnost do knihy. A pozoruje ji neúprosným pohledem.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Guram Odišaria: Průsmyk běženců Guram Odišaria: Průsmyk běženců
Guram Odišaria: Průsmyk běženců

Druhá kniha Gurama Odišarii je logickým pokračováním románu Prezidentův kocour. Odhaluje veškeré děsivé reálie šílené a dnes již téměř zapomenuté války, která se v Abcházii před více než pětadvaceti lety odehrála.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Mikolaj Łoziński: Kniha Guram Odišaria: Průsmyk běženců
Mikolaj Łoziński: Kniha

Hlavním tématem autorova druhého románu Knížka je historie spisovatelovy rodiny a vztahy mezi jeho nejbližšími. Prozaik odhaluje tajemství a osudy tří generací, od druhé světové války přes výjimečný stav až k současnosti.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Péter Nádas: Konec jedné ságy Guram Odišaria: Průsmyk běženců
Péter Nádas: Konec jedné ságy

Mnohovrstevnatý a nikterak jednoduchý příběh románu Konec jedné ságy se odehrává v několika časových i místních rovinách. Část děje prožívá asi desetiletý chlapec žijící v izolaci prominentní čtvrti padesátých let minulého století.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Pavel Hak: Vomito negro Rosemary Sullivan: Kdo zradil Anne Frankovou?
Pavel Hak: Vomito negro

Autor (* 1962) se narodil v jižních Čechách, ale od konce 80. let žije ve Francii. Píše francouzsky, napsal pět románů vysoce ceněných francouzskou literární kritikou i čtenáři.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Rosemary Sullivan: Kdo zradil Anne Frankovou? Rosemary Sullivan: Kdo zradil Anne Frankovou?
Rosemary Sullivan: Kdo zradil Anne Frankovou?

Nevyřešená záhada, nebo přísně střežené tajemství? Deník Anne Frankové si přečetlo více než třicet milionů lidí na celém světě.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Zdeněk Novák: Swing a svoboda za mřížemi Rosemary Sullivan: Kdo zradil Anne Frankovou?
Zdeněk Novák: Swing a svoboda za mřížemi

Osobní vzpomínky autora na dva totalitní režimy: fašismus a komunismus, na jejichž pozadí se odvíjel jeden z milionu obyčejných životu.

můžete mít 6.8. - 8.8.

Barbara Königová: Osobosoba Katrina Kalda: Estonský román
Barbara Königová: Osobosoba

Novalis napsäl: „Každý člověk je malá společnost“. Barbara Königová to vzala doslova a svůj dům zabydlela postavami, jež se prolínají s mnoha dalšími osobami a uzavírají tak složitý psychologický oblouk.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Katrina Kalda: Estonský román Katrina Kalda: Estonský román
Katrina Kalda: Estonský román

Děj románové prvotiny se vrací do autorčiny vlasti posledních desetiletí 20. století a přibližuje počátky hnutí za estonskou samostatnost.

Hlavní postavou je neurotický intelektuál August, jehož tíží svědomí.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Jean-Pierre Abraham: Ar-men Katrina Kalda: Estonský román
Jean-Pierre Abraham: Ar-men

Ar men znamená v bretonštině kámen. Je to významný maják postavený na skalisku v otevřeném moři u západního pobřeží Bretaně. Autor Jean-Pierre Abraham na něm působil jako strážce v letech 1959–1964.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Jean Malaquais: Javánci Miklós Vajda: Matčin portrét v americkém rámu
Jean Malaquais: Javánci

Román zachycuje několik dní v životě pestré společnosti přivandrovalců na jihu Francie.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Miklós Vajda: Matčin portrét v americkém rámu Miklós Vajda: Matčin portrét v americkém rámu
Miklós Vajda: Matčin portrét v americkém rámu

Memoárový román vykresluje portrét matky (Judit Vajdové, ženy z významného maďarského rodu Csernovicsů a manželky židovského advokáta Ödöna Vajdy) na pomyslném plátně, vypnutém mezi předválečným, komunistickým a současným Maďarskem na jedné straně a Spojenými státy.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Tomas Espedal: Proti umění Miklós Vajda: Matčin portrét v americkém rámu
Tomas Espedal: Proti umění

Prozaický text z roku 2011 uznávaného norského spisovatele Tomase Espedala (nar. 1961) Proti umění je esejistický román o člověku, který tvrdě pracuje, aby se stal spisovatelem.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Ludmila Ourodová-Hronková: The Schwarzenbergs: Primogeniture 1790-1950 Ludmila Ourodová-Hronková: The Schwarzenbergs: Primogeniture 1790-1950
Ludmila Ourodová-Hronková: The Schwarzenbergs: Primogeniture 1790-1950

Richly illustrated booklet introduces readers to the history of five generations of Schwarzenberg primogeniture. It is clearly structured according to the ruling couples, brings their portraits and describes not only their public activities, but also their private life.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Jiří Stuchlík: Kdo hodí kamenem - 1938 - 1945 - 1948 - 1968 Ludmila Ourodová-Hronková: The Schwarzenbergs: Primogeniture 1790-1950
Jiří Stuchlík: Kdo hodí kamenem - 1938 - 1945 - 1948 - 1968

Autor na základě několika historických skutečností představuje své literární osoby v časovém sledu 1937 až 1970. Jejich osudy jsou propojeny s životem a existencí Československa a jeho obyvatel, zájmy a potřebami některých států, jejich režimů či přímo osob.

můžete mít 13.8. - 16.8.

Karel Oswald: Dávné vzpomínky - Marnost nad marnost, ale jak krásná... Ludmila Ourodová-Hronková: The Schwarzenbergs: Primogeniture 1790-1950
Karel Oswald: Dávné vzpomínky - Marnost nad marnost, ale jak krásná...

Příběh rodiny Holomkových, o kterém kniha vypráví, se odehrává v první polovině 20. století. V době, kdy Holomkovi žili na Moravě již po několik generací, a v době, kdy se v Evropě schylovalo pod stínem nacismu k tragickému osudovému přeryvu romských dějin.

můžete mít 13.8. - 16.8.