10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Knihy Daniela

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Alexander Halvoník: Premeny - Slovenská próza na rozhraní storočí Alexander Heil: Rajská zahrada - Pěstujeme vytrvalé jedlé rostliny
Alexander Halvoník: Premeny - Slovenská próza na rozhraní storočí

Knižka azda najproduktívnejšieho literárneho kritika – výber z literárnej publicistiky (z obdobia rokov 1995 – 2004) – sa skladá z troch častí.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Halvoník: Premeny III Alexander Heil: Rajská zahrada - Pěstujeme vytrvalé jedlé rostliny
Alexander Halvoník: Premeny III

Alexander Halvoník (1945) študoval na FFUK v Bratislave francúzštinu a slovenčinu. Po skončení štúdia pôsobil na viacerých postoch v oblasti kultúry, naposledy ako riaditeľ Literárneho informačného centra.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Heil: Rajská zahrada - Pěstujeme vytrvalé jedlé rostliny Alexander Heil: Rajská zahrada - Pěstujeme vytrvalé jedlé rostliny
Alexander Heil: Rajská zahrada - Pěstujeme vytrvalé jedlé rostliny

Podrobně popisuje způsoby pěstování a uplatnění více než 140 druhů jedlých rostlin, uspokojující estetické, ekologické, pěstitelské i užitné požadavky drobného pěstitele při minimální pracnosti.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Huňát: Neuralgické body managementu Alexander Huňát: Neuralgické body managementu
Alexander Huňát: Neuralgické body managementu

Je vidět, že knihu psal člověk s bohatými zkušenostmi a lékařským nadhledem. Z pohledu řízení podniků je dobře popsáno řízení lidských zdrojů a přístupy manažerů k řízení firem.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Ivanovič Kuprin: Sulamit Alexander Huňát: Neuralgické body managementu
Alexander Ivanovič Kuprin: Sulamit

Keď kráľ David, najvýznamnejší kráľ Izraela zomrel, za svojho nástupcu neurčil ani jedného z troch synov, ale až štvrtého Šalamúna, známeho svojou všestrannou múdrosťou a schopnosťami. Šalamún pretvoril Jeruzalem na skutočne kráľovské mesto.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Ivanovič Kuprin: V tajomnom šere Alexander Huňát: Neuralgické body managementu
Alexander Ivanovič Kuprin: V tajomnom šere

Výber z poviedok jedného z najvýznamnejších predstaviteľov ruskej prózy začiatku dvadsiateho storočia prináša nie povrchný ale hlboký ponor do vedomia a často i podvedomia hrdinov, do akoby neprebádaných zákutí ľudskej psychiky.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander J. Kenji: Osobná záležitosť Alexander Kratochvil: Posttraumatické vyprávění - Trauma - literatura - vzpomínka
Alexander J. Kenji: Osobná záležitosť

Oliver Bellows, bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky, je späť. Pokojná dovolenka v Španielsku sa pre Olivera Bellowsa skončí vo chvíli, keď sa dozvie o útoku nervovým plynom v Zürichu.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Korženkov: Ludvík Lazar Zamenhof - Život, dílo, ideály Alexander Kratochvil: Posttraumatické vyprávění - Trauma - literatura - vzpomínka
Alexander Korženkov: Ludvík Lazar Zamenhof - Život, dílo, ideály

Mezinárodní jazyk esperanto je právem spojován především se jménem Zamenhof. O tom, že Zamenhof je autorem esperanta není pochyb (i když on sám se považoval pouze za jeho iniciátora), kolem jeho života a myšlenek je však stále řada nejasností a pochybností.

můžete mít 12.11. - 14.11.

Alexander Kratochvil: Posttraumatické vyprávění - Trauma - literatura - vzpomínka Alexander Kratochvil: Posttraumatické vyprávění - Trauma - literatura - vzpomínka
Alexander Kratochvil: Posttraumatické vyprávění - Trauma - literatura - vzpomínka

Lidé vyprávějí příběhy mimo jiné proto, aby si v paměti udrželi vzpomínky. Čím se ale liší vyprávění příběhů zachycujících traumatické zážitky z války, totalitní represe či katastrofy, jako byl výbuch atomové elektrárny v Černobylu?

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Kratochvil: Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů Alexander Kugelstadt: Psychosomatická medicína - Když tělo a duše volají o pomoc, ale lékaři nemohou nic najít
Alexander Kratochvil: Paměť a trauma pohledem humanitních věd - Komentovaná antologie teoretických textů

Výzkum paměti a traumatu se v posledních třiceti letech etabloval jako produktivní a ve světovém kontextu výrazný myšlenkový směr, na němž participují nejen nejrůznější historické a kulturněteoretické obory, ale také například psychologie a sociologie.

můžete mít 11.11. - 12.11.

Alexander Kugelstadt: Psychosomatická medicína - Když tělo a duše volají o pomoc, ale lékaři nemohou nic najít Alexander Kugelstadt: Psychosomatická medicína - Když tělo a duše volají o pomoc, ale lékaři nemohou nic najít
Alexander Kugelstadt: Psychosomatická medicína - Když tělo a duše volají o pomoc, ale lékaři nemohou nic najít

„Tak to asi budou psychosomatické potíže!“ Diagnóza ještě nemusí být slepou uličkou. Dušnost? Chronické zažívací potíže? Deprese? Mnozí lidé trpí bolestmi a nemocemi, pro něž žádný lékař nemůže najít důvody.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Kühnert: Apoštolové temnoty Alexander Kugelstadt: Psychosomatická medicína - Když tělo a duše volají o pomoc, ale lékaři nemohou nic najít
Alexander Kühnert: Apoštolové temnoty

Gamebook ze světa Osamělého vlka. Temní páni, nejhorší z tyranů, jsou poraženi, ovšem chaos, který po sobě zanechali, bude Magnamund svírat ještě mnoho let. Bylinarchové z Bautaru a Starší magi z Dessi však nečekají s rukama v klíně.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Levy: Sbohem, mami, sbohem, tati - Jak se vyrovnat se smrtí rodičů Alexander Levy: Sbohem, mami, sbohem, tati - Jak se vyrovnat se smrtí rodičů
Alexander Levy: Sbohem, mami, sbohem, tati - Jak se vyrovnat se smrtí rodičů

Sbohem, mami, sbohem, tati… už navždy. Úmrtí rodičů má na jejich dospělé osiřelé děti často zvláštní vliv. Bývají to nečekané změny nálad, životních postojů a vztahů k blízkým osobám. Jako bychom až v této chvíli skutečně dospěli.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Lowen: Radost - Podvolte se tělu a životu Alexander Levy: Sbohem, mami, sbohem, tati - Jak se vyrovnat se smrtí rodičů
Alexander Lowen: Radost - Podvolte se tělu a životu

Alexander Lowen, slavný žák Wilhelma Reicha a zakladatel bioenergetiky, ve své knize ukazuje, jak se člověk může navrátit do přirozeného stavu radosti, jakou prožívá malé dítě, pomocí cvičení, jež navracejí tělu vitalitu a uvolňují energii potlačovaných pocitů.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Loyd: Léčebný kód Alexander Levy: Sbohem, mami, sbohem, tati - Jak se vyrovnat se smrtí rodičů
Alexander Loyd: Léčebný kód

Metoda léčebných kódů byla Alexi Loydovi doslova vnuknuta při návratu domů ze semináře, a jak sám v úvodu knihy píše, byla to odpověď na dvanáct let trvající hledání léku na těžké deprese jeho manželky.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Loyd: Paměťový kód Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47
Alexander Loyd: Paměťový kód

Od autora bestselleru Léčebný kód V této knize autor s využitím léčebných kódů vysvětluje čtenářům, jak mohou „přeprogramovat“ své negativní vzpomínky, které mají zásadní vliv na kvalitu jejich života.

můžete mít 7.11. - 8.11.

Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47 Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47
Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47

Denníkové záznamy a listy Alexandra Macha zachytávajú jeho osud od 30. marca 1945. Cesta do Rakúska, krátky pobyt s rodinou, väzenia, zajatecké tábory, návrat do Bratislavy, súd a napokon dramatický zvrat, ktorý pekvapil jeho, ale aj politické kruhy a verejnosť.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Marčan: Začiatky bigbítu na Kysuciach Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47
Alexander Marčan: Začiatky bigbítu na Kysuciach

V knihe z histórie kultúry v rázovitom slovenskom regióne Začiatky bigbítu na Kysuciach ide o zachytenie vývoja hudobnej avantgardy, o spomienky a svedectvá. Autor sa vracia k obdobiu, ktoré sa odohralo zhruba pre 40 – 45 rokmi.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Marčan: Zrkadlo Alexander Matoušek: „Ce qui est juste fermente et devient force...“ „Co je spravedlivé, kvasí a st - Válečná cesta Ivana Matouška, důstojníka československé a francouzské kavalerie,
Alexander Marčan: Zrkadlo

Alexander Marčan bol popri svojej profesii chemika zhruba 20 rokov aktívnym členom divadelného súboru Divadlo pre Vás pri Istrocheme. Výber z jeho tvorby predstavuje akýsi básnický denník, v ktorom sú zachytené rôzne životné situácie.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Matoušek: Hlasy tvarů Alexander Matoušek: „Ce qui est juste fermente et devient force...“ „Co je spravedlivé, kvasí a st - Válečná cesta Ivana Matouška, důstojníka československé a francouzské kavalerie,
Alexander Matoušek: Hlasy tvarů

Kniha se zabývá smyslem a dějinami obrazové tradice, tak jak ji uchovává a rozvíjí umění, jehož prostřednictvím ji dokážeme rozpoznávat a přijímat za svou. Zamýšlí se nad smyslem dějepisné a uměnovědné práce.

můžete mít 12.11. - 14.11.

Alexander Matuška: Medzi spisovateľmi našej minulosti Alexander Matuška: Medzi spisovateľmi našej minulosti
Alexander Matuška: Medzi spisovateľmi našej minulosti

Alexander Matuška je známy ako burič a boriteľ ustálených hodnôt a kritik oficiálnych osobností, stotožňujúci sa s postavami idúcimi proti prúdu.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Matuška: O duchovnom kolaborantstve Alexander Matuška: Medzi spisovateľmi našej minulosti
Alexander Matuška: O duchovnom kolaborantstve

Výber z Matuškových statí a brilantných esejí o mravných či nemravných činoch v hraničných situáciách. Matuška nemoralizuje, vie o ľudskom správaní, o zlyhaniach, ale i o nečakanej odvahe. Duchovné kolaborantstvo nie je typicky slovenský problém.

můžete mít 8.11. - 11.11.

Alexander Max: Dlhý zoznam na vraždu Alexander Matuška: Medzi spisovateľmi našej minulosti
Alexander Max: Dlhý zoznam na vraždu

Mladú asistentku nájdu mŕtvu v centrále významnej politickej strany. V čase jej smrti, len pár metrov od miesta činu, zasadalo najvyššie stranícke vedenie. Prípad vyšetruje polícia.

můžete mít 8.11. - 11.11.