Nupreme Chia semínka 150g BIO
Popis
Chia semínka dokáží absorbovat velké množství vody a zvětšit tak svůj objem 7–12×. Přitom vytvářejí polysacharidový gel, který zabraňuje rychlému trávení potravy žaludečními enzymy. Tím hydratují tělo a prodlužují pocit sytosti.
Chia, drobná semínka šalvěje hispánské, patřila do jídelníčku obyvatel Střední a Jižní Ameriky po celá staletí. V současnosti je zná doslova celý svět. Zpopularizovat je pomohl autor knihy Jez a běhej, ultramaratonec Scott Jurek. Jejich charakteristickou vlastností je totiž schopnost navázat na sebe velké množství vody a vytvořit tak objemný, ale lehký gel. Ten ocení nejen běžci dlouhých tratích, kteří se musí stravovat přímo během sportovní aktivity, ale i ti, kteří si chtějí upravit svojí tělesnou váhu.
Jak mi chia semínka pomohou?
- doplní omega-3 mastné kyseliny
Ze dvou polévkových lžic, doporučené dávky pro jeden den, získáte minerální látky jako vápník, mangan, hořčík, fosfor, draslík, zinek, dále vitaminy skupiny B, množství vlákniny a také bílkoviny. Žádný div, že se chia řadí mezi superpotraviny. Tato semínka také patří mezi nejlepší rostlinné zdroje omega-3 mastných kyselin – zdravého a pro tělo nepostradatelného tuku, kvůli kterému se doporučuje pravidelně jíst mořské ryby.
- prodlužuje pocit sytosti
Gel z chia semínek nejen prodlužuje pocit sytosti, ale také zpomaluje trávení jídla. Je tak perfektním pomocníkem při dietních kúrách, ale také jako doplňková potravina na cesty.
Jak chia užívat?
Maximální doporučená denní dávka je 15 g = cca 2 zarovnané polévkové lžíce. Děti od 3 let užívají poloviční dávku.
Odkud pocházejí?
Chia semínka značky Nupreme přivážíme z Peru. Šalvěj hispánská se zde pěstuje, sklízí a zpracovává za přísných podmínek ekologického zemědělství.
Jak s nimi mohu ještě pracovat?
Chia se perfektně hodí do salátů, cereálií, jogurtu, koktejlů, pomazánek, slaných i sladkých jídel. Jako přísada do pečiva v max. množství 10 %.
I tento produkt prošel analýzami
Testujeme každou šarži všech surovin, které dovážíme a uvádíme na trh v ČR. Zaměřujeme se zejména na přítomnost těžkých kovů a mikrobiologii. U některých surovin jako je třeba chlorella, spirulina či mladý ječmen provádíme i komplexnější rozbory pesticidů, polyaromatických uhlovodíků či mykotoxinů.