YATO Tester chladicí kapaliny elektrolytu YATO YT-06722
Popis
100% ORIGINÁLNÍ produkt!
Refraktometr je zařízení, které umožňuje určit fyzikální vlastnosti kapaliny měřením indexu lomu na rozhraní médií.
Díky tomu je možné určit:- úroveň baterie
- bod tuhnutí kapalin na bázi propylenglykolu nebo etanolu
- bod tuhnutí kapaliny do ostřikovačů.
Profesionální refraktometr pro měření provozních kapalin osobních automobilů, nákladních automobilů a autobusů. Je určen ke stanovení bodu tuhnutí kapaliny do ostřikovačů čelního skla, propylenglykolu a chladicí kapaliny etylenglykolu. Udává také rozsah hustoty elektrolytu.
Sada obsahuje vzorkovací pipetu a čisticí hadřík. Vše je zabaleno v pevné plastové krabičce.
- Natáhněte malé množství kapaliny pomocí pipety.
- Zvedněte rozptylnou destičku a naneste 2–3 kapky kapaliny na hranol nástroje.
- Spusťte rozptylovou desku tak, aby rovnoměrně rozprostřela testovanou kapalinu po povrchu hranolu. Neměly by být žádné vzduchové bubliny, které by mohly zkreslit měření.
- Počkejte přibližně 30 sekund, než kapalina dosáhne teploty přístroje, a poté se dívejte do okuláru tak, aby deska difuzéru směřovala ke zdroji světla.
Pokud je obraz v okuláru rozmazaný, upravte zaostření otáčením zaostřovacího kroužku. Hranice mezi tmavou a světlou oblastí určí vlastnosti dané tekutiny, jak se odečte na příslušné stupnici.
Pokud je testován elektrolyt baterie , odečet by měl být proveden na stupnici označené symbolem baterie. Výsledek je uveden v kg / l a váha je navíc popsána úrovní nabití baterie. Pokud je limit v oblasti popsané jako „DOBRÝ“, znamená to, že baterie nevyžaduje nabíjení; „FÉR“ – načítání zatím není nutné, ale může být brzy vyžadováno; „RECHARGE“ – Baterie potřebuje dobít.
Pokud je testována kapalina na bázi propylenglykolu , lze bod tuhnutí odečíst na stupnici označené „PROPYLENE“.
Pokud se testuje kapalina na bázi etanolu , lze bod tuhnutí odečíst na stupnici označené „ETHYLEN“.
Při testování kapaliny do ostřikovačů lze bod tuhnutí odečíst na stupnici označené symbolem ostřikovače.
Pozornost! Kalibrace by měla být provedena při okolní teplotě 20 °C. Také se ujistěte, že přístroj dosáhl okolní teploty. Před každým měřením zkontrolujte správnost měření. K tomu použijte destilovanou vodu a odměřte, jak je popsáno výše. Hranice světlých a tmavých oblastí by se měla shodovat s čárou označenou „WATERLINE“. Pokud tomu tak není, mělo by to být provedeno otočením kalibračního šroubu pomocí přiloženého šroubováku.
Správně zkalibrovaný přístroj by měl umožňovat měření při okolní teplotě v rozsahu od –10 stupňů Celsia do +50 stupňů Celsia.