10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Knihy kultura a dějiny umění

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Oldřich Král: Kniha mlčení + CD Oldřich Leška: Jazyk v strukturním pojetí - Kapitoly ze synchronní a diachronní analýzy ruštiny
Oldřich Král: Kniha mlčení + CD

Kniha mlčení – texty staré Číny je reedicí antologie filosofických, magických, básnických, ale i intimních textů, která vznikala ve druhé polovině 60.

můžete mít 26.7. - 30.7.

Oldřich Uličný: Lingvobohemistické analýzy Oldřich Leška: Jazyk v strukturním pojetí - Kapitoly ze synchronní a diachronní analýzy ruštiny
Oldřich Uličný: Lingvobohemistické analýzy

Kniha předkládá komponovaný výbor 21 článků týkajících se lingvistické problematiky české gramatiky a současného užívání češtiny z hlediska obecnělingvistického, sociolingvistického a metodologického. Nově se tu řeší např.

můžete mít 26.7. - 30.7.

ole Jorgensen: Duše, buď krásná - O inuitech v Grónsku, v Kanadě a na Aljašce ole Jorgensen: Duše, buď krásná - O inuitech v Grónsku, v Kanadě a na Aljašce
ole Jorgensen: Duše, buď krásná - O inuitech v Grónsku, v Kanadě a na Aljašce

Ole Jorgensen (1943) shromáždil a do tematických sekcí odborně setřídil nesmírné množství literárního, fotografického a uměleckého materiálu o Inuitech v Grónsku, v Kanadě a na Aljašce.

můžete mít 26.7. - 30.7.

Oleg Malevič: Osobitost české literatury ole Jorgensen: Duše, buď krásná - O inuitech v Grónsku, v Kanadě a na Aljašce
Oleg Malevič: Osobitost české literatury

Ruský bohemista Oleg Malevič pojal do své knihy studie, úvahy a eseje, jež psal za svého vědeckého působení během téměř padesáti let. Nepodléhal oficiálním tlakům a hledal osobní přístup k literatuře blízkého a zároveň odlišného národa.

můžete mít 26.7. - 30.7.

Oleg Schadel: Knihy Živých ole Jorgensen: Duše, buď krásná - O inuitech v Grónsku, v Kanadě a na Aljašce
Oleg Schadel: Knihy Živých

Cílem Knih Živých je ukázat skutečnou podobu našich budoucích osudů. Co tvoří podstatu trvání lidského života? Jak pochopit vědomí a život člověka jakožto určité fenomény přírody? Je život jedince dočasný, nebo koneckonců věčný?

můžete mít 26.7. - 30.7.

Olešová Bohuslava: Žízeň nekonečna Olga Berger: Syntaktické termíny v ruštině a češtině - komparativní pohled (na základě vybraných termínů)
Olešová Bohuslava: Žízeň nekonečna

Tvorba Bohuslavy Olešové je patrně nejvíce známá pro expresivní voskové práce na papíře a malby s využitím gesticky prorývaných barevných ploch.

můžete mít 25.7. - 26.7.

Olga Berger: Syntaktické termíny v ruštině a češtině - komparativní pohled (na základě vybraných termínů) Olga Berger: Syntaktické termíny v ruštině a češtině - komparativní pohled (na základě vybraných termínů)
Olga Berger: Syntaktické termíny v ruštině a češtině - komparativní pohled (na základě vybraných termínů)

Monografie se věnuje komparativní analýze vybraných ruských a českých syntaktických termínů z 3 terminologických okruhů: slovní spojení / syntagma, syntaktické vztahy a prostředky jejich vyjadřování, větné členy.

můžete mít 24.7. - 25.7.

Olga Müllerová;Jana Hoffmannová;Lucie: Dialog a mluvená čeština - Výbor z textů Olga Berger: Syntaktické termíny v ruštině a češtině - komparativní pohled (na základě vybraných termínů)
Olga Müllerová;Jana Hoffmannová;Lucie: Dialog a mluvená čeština - Výbor z textů

Výbor z díla přední české bohemistky Olgy Müllerové obsahuje na třicet studií věnovaných výzkumu mluvené češtiny a jejího fungování v komunikaci. Studie jsou rozděleny do pěti oddílů.

můžete mít 26.7. - 30.7.

Olga Nádvorníková: Český přechodník jako konverbum - Korpusová analýza překladových a nepřekladových textů Olga Nádvorníková: Český přechodník jako konverbum - Korpusová analýza překladových a nepřekladových textů
Olga Nádvorníková: Český přechodník jako konverbum - Korpusová analýza překladových a nepřekladových textů

Jak dnes v češtině užíváme přechodník? Jaké jsou jeho formální, sémantické a stylové rysy ve srovnání s jinými jazyky? Liší se frekvence a typy užití přechodníku v českých překladových a nepřekladových (původních) textech, např.

můžete mít 26.7. - 30.7.

Olga Navrátilová: Slovosled posesivních zájmen ve staré češtině Olga Nádvorníková: Český přechodník jako konverbum - Korpusová analýza překladových a nepřekladových textů
Olga Navrátilová: Slovosled posesivních zájmen ve staré češtině

Monografie podává detailní analýzu slovosledného chování posesivních zájmen ve staročeské nominální frázi. Jedná se o fenomén, kterému zatím nebyla v české paleobohemistice věnována soustavnější pozornost.

můžete mít 26.7. - 30.7.

Olič Jiří: Vy neznáte Mirka Tichého... Olga Nádvorníková: Český přechodník jako konverbum - Korpusová analýza překladových a nepřekladových textů
Olič Jiří: Vy neznáte Mirka Tichého...

Pozoruhodná monografie mapující životní osudy dvou přátel a prokletých umělců.

Malíře a fotografa Miroslava Tichého a básníka Jiřího Veselského spojoval Kyjov i společné téma dívčího těla.

můžete mít 25.7. - 26.7.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Knihy kultura a dějiny umění.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Knihy kultura a dějiny umění výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Knihy kultura a dějiny umění akce.