Tala Mlýnek na červenou sůl 25 cm / Tala
Popis
Keramický mlecí mechanismus s 25letou zárukou výrobce
Klasický dřevěný mlýnek na sůl.Kovový šroubovací uzávěr s logem Tala slouží k otevření mlýnku k naplnění. S jeho pomocí se nastavuje i tloušťka mletí Mlýnek je označen nápisem „Sůl“ písmem typickým pro značku Tala Použití pouze na sůl Tala je jedna z nejstarších (existuje již od roku 1899) a nejvíce oceňována Britské značky vyrábějící doplňky pro pečení.
Barva krémová, červená Materiál dřevo, keramika Rozměry 25 cm. [výška ] Záruka 2 roky
I když okouzlující design Talových produktů připomíná 50. léta 20. století. a 60. Ve dvacátém století sahají kořeny společnosti až do konce devatenáctého století. Frederick Taylor a Thomas Law, jejichž první písmena jejich příjmení tvoří název značky, zahájili spolupráci v roce 1899. Svou kariéru zahájili v Birminghamu.
Taylor and Law začali vyrábět kuchyňské náčiní pro začínající trh kuchyňských potřeb z viktoriánské éry. Na přelomu 20. a 20. století se stále více lidí učilo vařit samo, takže jejich nápad okamžitě uspěl.
Koncem 40. let 20. století Ve 20. letech 20. století představila Tala zákazníkům mistryni pečení Anne Ansonovou. Spolu s polevovacími sadami a dalšími produkty společnost nabídla brožury se svými recepty a tipy, které poskytly amatérům i odborníkům bohaté znalosti a upevnily svou pozici na trhu. Kniha „Jak ozdobit dort“ a další knihy vydávané pravidelně až do poloviny 60. let. položky se okamžitě staly povinnou literaturou. Dodnes je koupíte ve starožitnictvích. Móda pro sofistikované techniky polevy, trvající až do 60. let 20. století. je rozkvětem firmy, která tehdy vyráběla 48 různých druhů másel na pečení ozdob. Postupem času se sortiment zmenšil na „pouhých“ 20.
V 50. letech 20. století byl představen charakteristický firemní design produktů Tala, uživatelsky přívětivý a vhodný k vystavení v kuchyni. Talovy odměrky nebo sítka se od té doby příliš nezměnily.
Na počátku 70. let 20. století Frank Law prodal značku Tala francouzské společnosti. Následovaly chudé roky a situaci zhoršovaly padělané výrobky na trhu a rostoucí konkurence ze strany dovozců. V roce 2000 Tala koupili britští podnikatelé Nick Squire a Dennis Embleton, kteří viděli potenciál prvotřídního domácího kuchyňského náčiní. Britové se rozhodli znovu vytvořit co nejvíce produktů Tal, obnovit jejich výrobu a vyvinout nové položky s neochvějným důrazem na trvanlivost a tradiční výrobní postupy.
Dnes se většina Talových výrobků vyrábí ručně, často na strojích, které mu sloužily desítky let – například výroba odměrky zahrnuje více než dvacet různých ručních postupů, které využívají stejné stroje jako ve 20. letech minulého století. Produkty jsou pak baleny do charakteristického staromódního kostkovaného vzoru. Nálevový hrot vyrobený ve 20. letech 20. století. ladí s dekoratérem vyrobeným v roce 2013 – příznivci značky Tala mohou říci, že používají stejné nádobí, jaké používaly jejich maminky a babičky.