NIMCO Police do koupelny, do sprchy - 2091-L-30-90
Popis
Černá koupelnová police je ideální do sprchového koutu nebo k vaně bez nutnosti vrtání. Polička je vyrobena z nerezavějícího kovu s matnou černou úpravou. Zvednutá čelní strana poličky omezuje vypadávání uložených věcí. V poličce jsou vyfrézované otvory pro odkapávání vody zpět do sprchy. Jednoduchá montáž lepením, bez vrtání. Lepidlo MAMUT není součástí balení výrobku. Lze jej dokoupit pod artiklovým číslem 35003TU. Nosnost poličky 3 kg.
Návod k montáži NIMCO všeobecný ilustrovaný návod k montáži výrobků.
Údržba výrobku Všeobecný návod údržby kovových výrobků
Povrch pochromovaných výrobků a výrobků z korozivzdorné oceli vyžaduje pravidelné čištění. Koupelnové doplňky lze čistit horkou vodou s prostředkem na mytí nádobí (saponát) a poté přeleštit jemným hadříkem a vytřít do sucha. Nejlepší způsob na odstranění silnějšího znečištění, např. vodního kamene, je použití octa. Roztok by měl působit nějakou dobu, cca 15 – 20 minut. Po aplikaci je nutné výrobek dobře opláchnout čistou vodou. Na plochy výrobků z korozivzdorné oceli leštěné do vysokého lesku je nutné používat bezchlorové prostředky ! Např. na čištění skla.
Skleněné a keramické příslušenství doplňků čistěte obdobným způsobem jako kovové části a vyvarujte se také používání prostředků zmíněných níže. V žádném případě nepoužívejte k čištění myčku na nádobí. Poškození může nastat v těchto případech :
- použití bělících nebo desinfekčních prostředků především pokud obsahují sloučeniny chloru (chlornany, chlorečnany, apod.). Tyto prostředky nemusí být používány přímo na výrobky. Výrobek může být poškozen i v nevětratelné místnosti, kde se sráží voda s příměsí chloru (bazény, vířivky apod).
- vlivem působení vodního kamene. Tlusté vrstvy vodního kamene, které jsou i vlhké, výrazně zvyšují riziko poškození i koroze.
- použití alkalických nebo kyselých silně koncentrovaných čisticích prostředků a prostředků obsahující silná oxidační činidla (protiplísňové a bělící prostředky). Tyto prostředky nemusí být používány přímo na výrobky. V omezeně provětrávaných prostorech je vhodné se vyhnout použití těchto prostředků – odpařované chlorované sloučeniny mohou na povrchu kondenzovat a tím ho poškodit. Pokud je nutné tyto čisticí nebo desinfekční prostředky použít, je nutné zajistit dobré větrání prostor a čištěné povrchy dobře a rychle opláchnout!
- použítí prostředků stavební chemie určených pro čištění např. dlažeb od stavebních hmot – jsou velmi korozně agresivní!
- použití tekutých nebo pastovitých písků, které obsahují abrasivní částice! Je třeba vyhnout se jakýmkoli drsným čisticím prostředkům, protože ty mohou být příčinou škrábanců. V žádném případě se nesmí používat ocelová vlna. Ta uvolňuje částečky železa, které porušují povrch.
- používání ponorných lázní na čištění stříbra! Ty obsahují silné kyseliny nebo chloridy a jsou pro čištění pochromovaných výrobků či výrobků z korozivzdorné oceli rovněž
naprosto nevhodné.
- v případě čištění povrchů čistícími prostředky, kde není známé složení, které by mohlo poškodit vrchní vrstvu povrchové úpravy. Škodlivá je i kuchyňská sůl.
Používaním nevhodných čistících prostředků nebo nesprávnou údržbou dochází k poškození výrobku vinou spotřebitele a na vzniklé závady nemùže být uplatněna reklamace!