10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 35900057

Čajová zahrada China Black Sencha - černý čaj, Varianta: černý čaj 70g

Čajová zahrada China Black Sencha - černý čaj, Varianta: černý čaj 70g

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
China Black Sencha je černý čaj lehce trpké chuti s jemně praženým nádechem. Vyrábí se podobně jako zelený čaj Sencha, na rozdíl od něho však v tomto případě nedochází k přerušení procesu oxidace a lístky jsou tak plně fermentovány, stejně jako je tomu u ostatních černých čajů. Celý popis
179 Kč
Zboží od: Čajová zahrada
179 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
u zásilek od 299 Kč
S novou kartou za

29.11.2024 na výdejním místě
29.11.2024 - 2.12.2024 na vaší adrese

Popis

Senča – zalévaný čaj, Sencha


Tento čaj dobré kvality a svěží chuti je vhodný jak pro běžné, tak výjimečné příležitosti. Pěstuje se na otevřených plantážích a vše, od sběru po zpracování lístků, probíhá strojově. Na japonském trhu má naprosto dominantní pozici – tvoří více než 80% veškeré nabídky. Pěstuje se na mnoha plantážích v Japonsku, ale také v Číně - čínská Sencha. Existuje i forma čínské černé Senchy. Je podobná jako u klasického zeleného čaje Sencha s jediným rozdílem, že lístky jsou fermentované jako u černého čaje. V naší nabídce najdete senču s nejrůznějšími příchutěmi.


Senča se vyznačuje až dva centimetry dlouhými smaragdově zelenými lístky ve tvaru plochých jehliček, podle kvality s větším či menším počtem zlomků. Lístky mají svěží, lehce trávovou vůni. Bledě zelenavý až žlutozelený nápoj jemné květinové vůně má chladivou a sladkou chuť na jazyku. U těch nejskvostnějších druhů může chutnat po sladkých mandlích. 


Čínské černé čaje


Čína sice není se semi sty tisíci tunami ročně největším producentem čaje, ale v celkovém součtu zaujímají zdejší čajové plantáže největší plochu na světě. Výborný čaj se tu pěstuje v devatenácti provinciích, v pásmu dlouhém více než dva tisíce kilometrů a několik set kilometrů šitokém. K nejslavnějďím čajovým olbastem patří provincie S´čchuan Chu-nan, Čet-ťiang, Ťiang-si, Kuang-tung, An-chuej,Jun-nana atd… Jen v posledně jmenované oblasti se vyrábí více než dvě stě druhy čajů.


I když Číňané znali černé čaje s největší pravděpodobností už v 7. stoletï, nijak zvlášť si je neoblíbili, V Číně se černý čaj nazývá chung-čcha – červený čaj. K rozvoji výroby těchto čajů došlo až za panování mandžuské dynastie Čching (1644–1911), protože noví dobyvatelé a vládci Číny je měli raději než čaje zelené a částečně oxidované. O zvýšenou poptávku se však především zasloužil export do Evropy a Ameriky, k němuž v masovém měřítku došlo během 18. století. 


Černý čaj jeho historie a zpracování


Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) – přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.


Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 


Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím „usmrceny“, jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.


 width=   China Black Sencha


This speciality comes from the Chinese province of Zhejiang. The production process is similar to a classic green Sencha with the only difference being that this tea is fermented to become a black tea. The tea is characterised by a finely tangy roasted touch, but remains a mild and extremely pleasant black tea.


 width=  Sencha, Cina, nero


Questa specialità è originaria della provincia di Zhejiang. Il processo di produzione è uguale a quello di un classico Sencha verde, con la sola differenza che questo tè viene fermentato diventando quindi un tè nero. Esso si distingue anche per una nota tostata amarognola restando comunque un tè nero digeribile e dal gusto morbido.


 width=  China Black Sencha


Diese Spezialität stammt aus der chinesischen Provinz Zhejiang. Der Herstellungsprozess gleicht einem klassischen grünen Sencha, nur mit dem Unterschied, dass dieser Tee fermentiert wird und so zu einem schwarzen Tee wird. Der Tee zeichnet sich aus durch eine feinherbe Röstnote, ist dabei jedoch ein milder bekömmlicher schwarzer Tee.


 width=  Chine Sencha, noir


Cette spécialité est issue de la province de Zhejiang. Le procédé de fabrication est identique à celui d‘un thé vert classique Sencha, à la seule différence que ce thé est fermenté et devient un thé noir. Le thé se distingue par sa note grillée d‘une fine amertume, mais est cependant un thé noir doux et digestible.